Yanosik.pl Blog

30.10.2023

Czy nagranie z kamerki samochodowej jest dowodem w sprawie wypadku lub wykroczenia?

Czy nagranie w wideorejestratora wystarczy by ukarać mandatem karnym? W jakich sytuacjach tak się stanie? Sprawdźcie!
27.10.2023

Akcja Znicz 2023 - jedź bezpiecznie podczas Wszystkich Świętych

Już za chwilę rozpoczną się policyjne działania, w ramach tzw. akcji Znicz. Oznacza to wzmożoną liczbę patroli na drogach, rutynowe kontrole trzeźwości i stanu technicznego pojazdu. Sprawdźcie, jak wypadł okres Wszystkich Świętych na polskich drogach w 2022 roku.
25.10.2023

Badanie alkomatem przez policję - jak wygląda kontrola trzeźwości?

Policja może zatrzymać kierowcę i sprawdzić trzeźwości, nawet w wyniku rutynowej kontroli. Jak wygląda takie badanie alkomatem? Czy kierowca ma prawo odmówić? Dowiedzcie się, jak wygląda kontrola trzeźwości, przeprowadzana przez policję!
23.10.2023

Kalibracja alkomatu - co to jest i jak skalibrować alkomat?

Masz alkomat? Pamiętaj, by zadbać o jego odpowiednią kalibrację. Co to jest i jak jest przeprowadzana? Tego dowiesz się z naszego wpisu!
19.10.2023

Sprawdź ustawienie świateł w aucie podczas akcji „Twoje światła - Nasze bezpieczeństwo”

Wystartowała już VIII edycja ogólnopolskiej akcji edukacyjnej „Twoje światła – Nasze bezpieczeństwo”! W ramach działań, kierowcy będą mogli bezpłatnie sprawdzić ustawienie świateł w swoim aucie. Poznajcie szczegóły tegorocznej akcji!
18.10.2023

Hamowanie awaryjne - co to jest i jak je wykonać?

Hamowanie awaryjne to manewr, który powinien być znany każdemu kierowcy. Wykorzystuje się go w sytuacjach zagrażających życiu i zdrowiu, nie tylko kierowcy i pasażerów, ale również pozostałych uczestników ruchu drogowego. Jak przeprowadzić poprawnie hamowanie awaryjne? Dowiedzcie się z naszego poradnika!
16.10.2023

Pasażer ma niezapięte pasy? Wiemy, kto płaci mandat

Pasy odpowiadają za bezpieczeństwo w samochodzie. W sytuacji wypadku chronią życie każdej osoby, która znajduje się w pojeździe. Ich niezapinanie jest nie tylko bardzo nieodpowiedzialne, ale również naraża na mandat. Jednak czy w sytuacji, w której pasażer nie zapina pasów, to kierowca będzie ukarany?
13.10.2023

Urządzenia Yanosik - to musisz o nich wiedzieć

Aplikacja Yanosik jest bardzo dobrze znana w środowisku polskich kierowców. Jednakże Yanosik to nie tylko apka na smartfona, to również cała gama zaawansowanych technologicznie urządzeń, które jeszcze mocniej wspierając kierowców w trasie.
11.10.2023

Mandat dla dziecka na drodze - czy to możliwe?

Rodzice mogą zostać ukarani mandatem za dziecko jeśli pociecha ma mniej niż 10 lat. Sprawdźcie, co mówią przepisy!