Yanosik.pl Blog

24.02.2023

Czy już wiadomo, kiedy będą kasowane punkty karne?

Kierowcy wciąż drżą w oczekiwaniu na decyzje rządu w zakresie kursów redukujących liczbę punktów karnych. Obecnie łatwiej je otrzymać, aniżeli zmniejszyć ich pulę. Czy jest szansa, ze coś się zmieniło w tym temacie? Sprawdźcie!
22.02.2023

Jakie są plany rozwoju dróg w Polsce w 2023 roku?

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad ma na ten rok intensywne plany. W 2023 roku polska sieć dróg szybkiego ruchu powinna wydłużyć się o 50 km autostrad oraz 200 km nowych dróg ekspresowych! Poza tym, w ramach rządowego Programu budowy 100 obwodnic, mają powstać nowe obwodnice. Sprawdźcie podsumowanie!
17.02.2023

Będą zatrzymywać prawo jazdy za przekroczenie prędkości w obszarze zabudowanym!

Jeszcze w lutym ma pojawić się nowy projekt przepisów, które zakładają możliwość tymczasowego zatrzymania uprawnień za jazdę o ponad 50 km/h więcej w obszarze zabudowanym. Sprawdźcie, o co chodzi dokładnie!
15.02.2023

Nieoznakowany radiowóz – czy da się go rozpoznać?

Wszyscy kierowcy się ich boją… i słusznie! Nieoznakowane patrole policji pilnują bezpieczeństwa na drogach, a także zatrzymują przekraczających prędkość jazdy. Czy można rozpoznać nieoznakowany radiowóz, czy to jednak niemożliwe? Sprawdźcie!
13.02.2023

Ponad 4 miliony mandatów o wartości 1,35 miliarda zł wystawiła Policja w 2022 roku!

Te liczby zdecydowanie robią wrażenie! W całym minionym roku, policja wystawiła ponad 4 miliony mandatów karnych, o łącznej wartości 1,35 miliarda złotych! I to nie wszystko, bo inne służby wystawiły jeszcze mandaty na kwotę ponad 50 milionów złotych!
10.02.2023

Korytarz życia – czy wiecie jak prawidłowo go utworzyć?

Utworzenie korytarza życia to obowiązek każdego kierowcy, gdy na trasie dojdzie do wypadku i służby ratunkowe muszą dostać się na miejsce zdarzenia. Jak prawidłowo pozostawić wolną przestrzeń na przejazd ratowników, czego kategorycznie nie robić? Sprawdźcie!
08.02.2023

Nowy system oceniający kierowców!

Powstał nowy system oceniający to, jak bardzo ryzykowni są kierowcy dla towarzystwa ubezpieczeniowego. Stworzył go Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny (UFG) i będzie wykorzystywany m.in. do określania wysokości składki OC. Sprawdźcie szczegóły!
06.02.2023

Yanosik i MultiWash łączą siły. Zaoszczędź nawet 40% na myciu swojego auta!

Czy wiecie, że za brudne auto kierowca może zostać ukarany mandatem, ze względu na stwarzanie zagrożenia w ruchu drogowym? Chcecie dbać o czystość swojego pojazdu regularnie, nie tracąc przy tym czasu w kolejce oraz pieniędzy na minuty mycia w myjniach bezdotykowych? Mamy dla Was świetną opcję! Razem z MultiWash opracowaliśmy abonament 12 myć na dwa auta za 99 zł miesięcznie! Jak to działa? Sprawdźcie.
03.02.2023

Niebezpieczne nawyki kierowcy – sprawdź, czy je masz!

Każdy z nas ma niechlubne nawyki, które ciężko wyplenić. Niestety dotyczą one również prowadzenia samochodu. Kierowcom zdarza się przez to doprowadzać do niebezpiecznych sytuacji i stwarzać realne zagrożenie na drodze. Jakie są najbardziej niepożądane nawyki za kółkiem? Sprawdźcie, czy je macie i czym prędzej się ich pozbądźcie!