Yanosik.pl Blog

22.08.2022

Coraz więcej rowerzystów na drogach. O czym muszą pamiętać cykliści i kierowcy?

Sezon rowerowy trwa w najlepsze. Na polskich drogach można zauważyć mnóstwo cyklistów, którzy coraz śmielej podbijają różne obszary naszego kraju. Trend na jazdę na rowerze wciąż trwa, a w jego efekcie powstaje również wiele platform podpowiadających rowerzystom specjalne długodystansowe trasy. Nie ma się co dziwić – ceny benzyny powalają, a wycieczki rowerowe mogą wyjść tylko na zdrowie.
19.08.2022

Czy w lipcu polscy kierowcy jeździli bezpieczniej?

Nowy taryfikator mandatów wstrząsnął środowiskiem kierowców. Na początku roku sprawdziliśmy zachowanie zmotoryzowanych na drogach i nasze dane jasno wykazały, że wzrósł współczynnik poprawności jazdy. Czy ta tendencja utrzymała się również w lipcu? Zweryfikowaliśmy, co działo się na polskich drogach w ubiegłym miesiącu.
17.08.2022

Kolejna fala upałów: jak się przed nimi chronić na trasie?

Wysokie temperatury latem dokuczają każdemu z nas, ale dla kierowców są szczególnie niebezpieczne. Prowadząc nagrzane auto szybko można wpaść w stan zamroczenia, czas reakcji ulegnie wydłużeniu, a do tego możesz się poczuć, jak pod wpływem alkoholu! Kierowcy muszą na siebie szczególnie uważać w trakcie upałów. Jak sobie z nimi radzić? Zdradzamy kilka sposobów!
12.08.2022

Jak Polacy wyjeżdżali na wakacje w latach 90-tych? Yanosik sprawdza!

Niektórym lata 90-te mogą się wydawać wcale nie tak odległe. Mowa przecież o okresie 30 lat temu. Jakie wówczas panowały wakacyjne trendy? Dokąd i czym jeździli Polacy na urlop? Czy było lepiej, taniej i bezpieczniej? Yanosik przygląda się temu, jak Polacy wyjeżdżali na wakacje w latach 90-tych!
10.08.2022

Polska na 13 miejscu zestawienia państw europejskich z największą liczbą fotoradarów!

Fotoradary pilnują prędkości jazdy kierowców we wszystkich państwach europejskich. W jednych krajach jest ich więcej, w innych mniej. Rekordową liczbą mogą się pochwalić Włochy, z kolei Irlandia posiada ich najmniej. Jedziecie na wakacje autem po Europie? Lepiej sprawdźcie, gdzie uważać!
08.08.2022

Tragedia w Chorwacji – jak zachować czujność na drodze?

Smutna wiadomość o wypadku polskiego autokaru w Chorwacji dotarła do Polaków w ten weekend. W jego wyniku zginęło 12 osób, a 32 zostały ranne, w tym 19 z nich jest ciężko rannych. Autokarem jechali pielgrzymi do Medziugoria w Bośni i Hercegowinie. Co było przyczyną wypadku? Czy można było go uniknąć? Analizujemy sytuację.
05.08.2022

Dokąd wyjeżdżają Polacy na urlop w kraju? Sprawdzamy!

Duża część Polaków decyduje się na spędzenie urlopu w obrębie kraju. Nic dziwnego – Polska oferuje im dostęp do morza, gór, jezior i lasów. Dokąd najchętniej wyjeżdżają polscy kierowcy? Sprawdziliśmy najpopularniejsze gminy w lipcu!
03.08.2022

Paliwo w końcu tanieje? Sprawdzamy!

Początek tego roku przyniósł ogromny stres zmotoryzowanym Polakom. Wprowadzenie nowego taryfikatora mandatów, zmiany w przepisach i ceny paliwa na stacjach nie wprawiały nikogo w dobry nastrój. Już w styczniu 2022 roku kierowcy musieli zapłacić za litr benzyny niecałe 6 zł, a już w czerwcu cena wzrosła powyżej 7 zł. Napięcie rosło z biegiem czasu, zwłaszcza że w wakacje miała się zakończyć tarcza antyinflacyjna, która obniżyła podatek VAT paliwa. Kierowcy spodziewali się widoki 10 zł za litr benzyny na pylonach, a tymczasem… ta zaczęła tanieć. Co się dzieje? Sprawdzamy!
01.08.2022

Jedziesz autostradą na urlop? Nie zapomnij o formalnościach!

W wakacje bardzo często podróżujecie autostradami i drogami szybkiego ruchu. O ile te drugie nie wymagają od Was szczególnego przygotowania, to w przypadku autostrad musicie pamiętać o formalnościach. Inaczej czeka Was kara, która będzie niemało kosztować.