Yanosik.pl Blog

01.07.2023

Rok szkolny dobiegł końca, czy będzie większy luz na drogach?

Wakacje już się rozpoczęły. To ulubiony czas kierowców w większych miastach, bo zwykle oznacza mniejsze natężenie ruchu na drogach, czyli brak korków. Sprawdziliśmy, jak wyglądało zakończenie roku szkolnego w 2023 roku oraz wiemy, czego można się spodziewać na drogach w okresie wakacji, na podstawie danych z naszej aplikacji z ubiegłego roku.
30.06.2023

Otwarcie tunelu w Świnoujściu. Yanosik poprowadzi Was nową trasą

Otwarcie tunelu pod Świną w Świnoujściu już 30 czerwca 2023 roku. Yanosik poprowadzi nową drogą. Dowiedz się więcej!
30.06.2023

Będą nowe kary dla kierowców ciężarówek?

Kierowcy jadący autostradami nienawidzą zjawiska „wyścigu słoni”, czyli wyprzedzania ciężarówki przez ciężarówkę. Manewr znacznie utrudnia innym jazdę, ponieważ długo trwa, a do tego nie pozwala na podjęcie innych kroków kierowcom pozostałych pojazdów. Już niedługo takie zachowanie będzie karane!
29.06.2023

Zniesienie opłat za autostrady - jakich autostrad dotyczy i od kiedy obowiązuje?

Zobacz jakie zmiany od 1 lipca 2023 roku czekają nas w systemie e-TOLL. Sprawdź kogo dotyczą!
27.06.2023

„Zapnij pasy – poczuj uścisk bezpieczeństwa” – wspólne działania Yanosik oraz Polskiej Policji

Ruszamy z wspólną akcją z polską Policją: „Zapnij pasy – poczuj uścisk bezpieczeństwa”. Działania rozpoczynają się nieprzypadkowo w sezonie letnim. To najtrudniejszy czas na polskich drogach, a celem naszej akcji jest poprawa bezpieczeństwa, jak również zwrócenie uwagi na konsekwencje jazdy bez zapiętych pasów samochodowych.
26.06.2023

Tańsze wakacje dla kierowców?

Ubiegłoroczne wakacje pamiętają wszyscy kierowcy, którzy musieli stawić czoła wysokim cenom paliw w kraju. W tym roku mogą odetchnąć – nie będzie tak źle. Sprawdźcie, jak zapowiada się rozpoczęcie wakacji na stacjach paliw.
23.06.2023

Odpalamy RADIO YANOSIK! Nastrójcie się na dobrą muzykę i nie tylko!

Startujemy z wyjątkową nowością, jakiej na rynku jeszcze nie było! Stworzyliśmy własną stację radiową: radio Yanosik. Możecie nas słuchać w trasie i poza nią. A co będziemy Wam puszczać? Sprawdźcie szczegóły!
21.06.2023

Punkty karne – poznajcie nowe zasady

W Dzienniku Ustaw 16 czerwca ukazała się nowelizacja, która zmienia zasady systemu punktów karnych. To dobra wiadomość dla wszystkich kierowców, ponieważ wiadomo już, kiedy nowe regulacje zaczną obowiązywać.
19.06.2023

Nowe fotoradary i radary w Poznaniu!

Poznań bardzo długo był pozbawiony fotoradarów w obrębie miasta. W samej Wielkopolsce do niedawna było 50 mierników. Wszystko zmieni się już wkrótce, bowiem w ramach Poznańskiego Budżetu Obywatelskiego zainstalowane zostały 3 nowe fotoradary.