Yanosik.pl Blog

24.05.2023

Co to jest manewr PIT?

Prosty w teorii, znacznie trudniejszy w wykonaniu. Manewr PIT jest stosowany od lat przez amerykańską policję, a i w Polsce policjanci wiedzą, jak powinno się go przeprowadzić. Na czym polega ten szczególny manewr?
22.05.2023

JBL Triathlon Sieraków i JBL Triathlon Poznań już wkrótce! Yanosik zadba o bezpieczeństwo kierowców w czasie eventów

W dniach 27-28.05 rusza 11 edycja JBL Triathlon Sieraków! W Yanosiku bardzo lubimy rywalizację sportową, dlatego z ogromną przyjemnością zostaliśmy partnerem tego wydarzenia i będziemy Was prowadzić na miejsce, informować o wszelkich utrudnieniach i objazdach na trasie, a także czuwać nad Waszym bezpieczeństwem. Sprawdźcie szczegóły!
19.05.2023

Uwaga! Będą nowe odcinkowe pomiary prędkości! W TYM ROKU

Kierowcy zdecydowanie nie przepadają za obecnością odcinkowych pomiarów prędkości na swojej trasie. Wszystko dlatego, że to najbardziej skuteczne rozwiązanie na jazdę z nadmierną prędkością. OPP nie da się łatwo oszukać – trzeba jechać przepisowo. Gdzie będą zamontowane nowe odcinkowe pomiary prędkości? Sprawdźcie!
17.05.2023

Czy można stracić prawo jazdy za piwo na rowerze?

Sezon rowerowy trwa w najlepsze, ale dopiero teraz zaczynają się prawdziwie ciepłe dni, które przekonają do wyruszenia w trasę na jednośladzie jeszcze więcej osób. Czy można schłodzić się zimnym piwkiem na wycieczce rowerowej? Czy nadal można stracić za to prawo jazdy? Sprawdźcie!
15.05.2023

Czy polscy kierowcy wykorzystali majówkę w 100% biorąc 9 dni urlopu?

Tegoroczna majówka mogła trwać nawet 9 dni, jeśli wzięło się 3 dni urlopu w pracy. Tak długi weekend aż się prosił o to, by go wykorzystać na 100% i wyruszyć na wypoczynek. Czy polscy kierowcy zdecydowali się na wyjazd w obrębie naszego kraju? Sprawdziliśmy, co działo się na drogach po 3 maja.
12.05.2023

Kara za brak OC dla kierowców w przyszłym roku może wynieść ponad 8 tys. zł!

Jeszcze nie weszła w życie ostateczna podwyżka kar za brak OC dla kierowców, a już szacuje się, że w 2024 roku może być kolejna. Według prognoz ekspertów kara za brak obowiązkowego ubezpieczenia w przyszłym roku dla kierowców samochodów osobowych może wynieść nawet ponad 8 tysięcy złotych.
10.05.2023

Majówka na polskich drogach

Długi weekend majowy już za nami. Rokrocznie w tym czasie wielu zmotoryzowanych Polaków decyduje się na wyjazd w różne obszary naszego kraju. W tym roku majówka była wyjątkowa i aż prosiło się o to, by wykorzystać ją do maksimum. Wszystko za sprawą możliwości wydłużenia swojego urlopu do aż 9 dni! Przyjrzeliśmy się, jak przebiegła pierwsza część długiego weekendu majowego na polskich drogach. Sprawdźcie nasz raport!
08.05.2023

Nowe tablice rejestracyjne – co musicie wiedzieć?

Z dniem 1 maja 2023 roku weszły w życie przepisy, które umożliwiają stosowanie nowego wzoru tablic rejestracyjnych. Kogo to dotyczy?
05.05.2023

Padł rekord aktywnych użytkowników online Yanosika w tę majówkę?

Majówka w tym roku zachęcała do podróżowania autem po Polsce, zwłaszcza możliwością przedłużenia sobie wolnego. Ci, którzy nie brali dodatkowego urlopu mogli się cieszyć 5 dniami wypoczynku, a ci którzy chcieli mieć ich więcej, mogli wydłużyć swój urlop do 9 dni. Przed majówką zachęcaliśmy Was do pobicia rekordu aktywnych użytkowników online Yanosika, jesteście ciekawi czy nam się to udało?