Yanosik.pl Blog

01.09.2023

Przedawnienie punktów karnych - wszystko co musisz wiedzieć

Ostatnie zmiany w taryfikatorze punktów karnych i w przepisach związanych z ich przedawnieniem powodują niemały zawrót głowy. Co się aktualnie dzieje? Od kiedy będą obowiązywać pierwsze zmiany dla punktów karnych? Zebraliśmy dla Was najważniejsze informacje!
30.08.2023

Nocna jazda samochodem - jakie zasady obowiązują podczas nocnych przejażdżek?

Podróżowanie autem w nocy ma swoje plusy i minusy. Mniejsze natężenie ruchu powoduje szybkie dotarcie do celu, ale warunki jazdy są trudniejsze, ponieważ po zmroku pogarsza się widoczność. Jak się przygotować do nocnej jazdy samochodem? Sprawdźcie nasz poradnik!
28.08.2023

Karta ratownicza pojazdu - co to jest i jaką naklejką jest oznaczona?

Widzieliście kiedyś na szybie pojazdu żółtą nalepkę i zastanawialiście się do czego służy? To informacja o karcie ratowniczej pojazdu, która znajduje się we wnętrzu auta, w ustalonym miejscu. Kto może uzyskać kartę ratowniczą pojazdy oraz do czego jest potrzebna? Przeczytajcie w naszym artykule!
21.08.2023

Wypadki - kiedy dochodzi najczęściej do wypadków samochodowych?

Liczba wypadków na polskich drogach z roku na rok znacznie maleje, jednak wciąż do nich dochodzi. Kiedy policjanci odnotowują najwięcej tragicznych zdarzeń drogowych? W jakich godzinach należy być szczególnie uważnym na drogach? Sprawdźcie nasz krótki raport.
16.08.2023

Blokada na koło – kto może ją założyć i ile kosztuje mandat?

Blokada na kole wzbudza strach wśród kierowców. I słusznie. Jest to kara zarówno wizerunkowa, jak i majątkowa dla tych, którym wydawało się, że w danym miejscu nie obowiązuje zakaz parkowania. Kto tak właściwie zakłada blokady? Ile kosztuje mandat za blokadę na kole? Sprawdźcie!
14.08.2023

Buty do jazdy samochodem? Czy można prowadzić w klapkach czy szpilkach?

Czy wiesz że nie w każdych butach możesz prowadzić samochód? Niektóre rodzaje obuwia mogą być niebezpieczne podczas prowadzenia auta. Sprawdź, w jakim obuwiu lepiej nie wsiadać za kółko!
11.08.2023

Wymiana tablic rejestracyjnych - kto musi zmieniać i ile to kosztuje?

Jeszcze w maju 2023 roku jeździło koło 861 tysięcy pojazdów z czarnymi rejestracjami. Niedługo jednak ta liczba gwałtownie spadnie. Oznacza to koniec z czarnymi tablicami a to wszystko dzięki nowym przepisom. Dowiedz się więcej!
08.08.2023

Odcinkowe pomiary prędkości - gdzie się znajdują w Polsce? Zestawienie

Odcinkowe pomiary prędkości to skuteczna broń w walce z kierowcami lubiącymi nadmierną prędkość. Obecnie w Polsce znajdują się 32 urządzenia tego rodzaju, ale już wkrótce ta liczba wzrośnie ponad dwukrotnie.
04.08.2023

Jazda w tunelu - jakie są przepisy i co jest zabronione?

Przepisy dotyczące jazdy tunelem nie są znane wszystkim kierowcom. A to spory błąd, który może kosztować zmotoryzowanego mandat i kilka punktów karnych. Dowiedzcie się, co jest zabronione podczas jazdy w tunelu i jakie obowiązują przepisy!