Yanosik.pl Blog

07.10.2022

Mandaty w tym roku kosztują nas 2 razy więcej

2022 rok jeszcze nie dobiegł końca, a już wystawiono mandaty na łączną kwotę ponad miliarda złotych. To dwa razy więcej niż w ubiegłym roku, choć samych mandatów policja wystawiła mniej. Wprowadzenie nowego taryfikatora spowodowało, że są znacznie wyższe. Średnio za wykroczenie drogowe polski kierowca płaci 317 zł.
05.10.2022

W tych sytuacjach możesz stracić swój samochód!

W świetle prawa nawet właściciel samochodu może utracić swoją własność! Kto może zabrać kierowcy jego prywatne auto? W jaki sposób pojazd może zostać zarekwirowany? Sprawdźcie poniżej, co dokładnie mówią przepisy.
03.10.2022

Gdzie można zbadać się alkomatem?

Nie każdy kierowca zdaje sobie sprawę ze swojego faktycznego stanu po zakrapianej imprezie. Pomimo świetnego samopoczucia w jego krwi może się znajdować jeszcze spora ilość alkoholu. To tzw. nieświadoma nietrzeźwość, która stanowi ogromne zagrożenie podczas jazdy samochodem. Gdzie można się zbadać alkomatem za darmo? Czy warto stosować tzw. domowe sposoby sprawdzania trzeźwości?
30.09.2022

Indywidualne tablice rejestracyjne – dla kogo?

W Polsce istnieje możliwość uzyskania personalizowanych tablic rejestracyjnych, ale nie wszystko można na nich zamieścić. Wasze propozycje są oceniane przez urzędników, którzy mogą odmówić wydania tablic z indywidualnym napisem. Co musicie wiedzieć, zanim złożycie o nie wniosek? Sprawdźcie!
26.09.2022

Kursant prawa jazdy może otrzymać mandat!

Zastanawiacie się, jak to możliwe? Otóż mandat nakłada się na kierowcę, który nie przestrzega przepisów drogowych, to dlaczego kursant który dopiero się uczy miałby go otrzymać? Wyjaśniamy w poniższym artykule!
23.09.2022

Co to jest NURD?

Bardzo często słyszy się o organizowanej cyklicznie przez policję akcji NURD. Zwykle to ostrzegani są przed nią kierowcy. O co chodzi w tej nazwie? Na czym polegają działania? Wyjaśniamy!
21.09.2022

Za te wykroczenia dostaniecie najwięcej punktów!

A jeśli popełnicie je dwa razy, to możecie stracić prawo jazdy. Nowy taryfikator mandatów działa od 1 stycznia tego roku, a od tej soboty wszedł w życie również nowy taryfikator punktów karnych. Jednorazowo za niektóre wykroczenia można otrzymać maksymalnie 15 punktów! I nie będzie tak łatwo się ich pozbyć. Czy wiecie które wykroczenia są najbardziej karane?
19.09.2022

Zielona strzałka – dlaczego powoduje tyle kontrowersji?

Zielona strzałka budzi wiele kontrowersji wśród kierowców, którzy nierzadko ją ignorują, powodując niebezpieczeństwo na drodze. Z kolei jadący przepisowo narażają się na poganianie przez pozostałych kierowców. Co zrobić, gdy się pojawi? Zatrzymać się czy jechać?
16.09.2022

Początek roku szkolnego otworzył sezon na korki w mieście. Podsumowujemy pierwsze 2 tygodnie września

Rozpoczęcie roku szkolnego zwykle przebiega dość intensywnie w polskich miastach. Dzieci wracają do szkół, a kierowcy do stania w korkach. Ruch na drogach zmienia swoje natężenie, a kierowcy zwalniają. Jak przebiegały pierwsze dwa tygodnie września? Sprawdziliśmy!