Yanosik.pl Blog

03.08.2023

Ranking miast przyjaznych kierowcom 2023 - zestawienie Yanosik i Oponeo

W których polskich miastach jeździ się najlepiej? Gdzie jest najlepiej rozbudowana infrastruktura? Poznaj najnowszy ranking Yanosika i Oponeo!
07.07.2023

Yanosik nagradza kierowców za bezpieczną jazdę. Sprawdź, czy jesteś w tym gronie!

Aż 3,2 mln kierowców ma szansę na lepsze ubezpieczenie OC, dzięki stosowaniu się do zasad bezpiecznej jazdy. W jaki sposób można zdobyć atrakcyjniejszą ofertę? Sprawdź, bo możliwe, że jesteś w gronie kierowców, którzy mogą zyskać nawet 20% zniżki.
05.07.2023

Polscy kierowcy w niechlubnej czołówce Europy

Statystyki mówią same za siebie – Polacy są coraz gorszymi kierowcami. W Europie rośnie liczba wypadków z udziałem polskich kierowców. W 2022 roku odnotowano aż 63 tysiące zdarzeń, których sprawcami byli polscy zmotoryzowani.
01.07.2023

Rok szkolny dobiegł końca, czy będzie większy luz na drogach?

Wakacje już się rozpoczęły. To ulubiony czas kierowców w większych miastach, bo zwykle oznacza mniejsze natężenie ruchu na drogach, czyli brak korków. Sprawdziliśmy, jak wyglądało zakończenie roku szkolnego w 2023 roku oraz wiemy, czego można się spodziewać na drogach w okresie wakacji, na podstawie danych z naszej aplikacji z ubiegłego roku.
09.03.2022

Nowy fotoradar w Rudzie Śląskiej! Jak kierowcy jeździli monitorowanym odcinkiem DW 902 do tej pory?

Z roku na rok przybywa fotoradarów w naszym kraju. GITD wraz z CANARD pracują na rozbudowywaniem infrastruktury mierników prędkości i niedawno uruchomili nowy fotoradar, który znajduje się na drodze wojewódzkiej 902 w Rudzie Śląskiej. Miernik pojawił się tuż przed tzw. zakrętem mistrzów, na którym niektórzy kierowcy znacznie przekraczali prędkość. Sprawdziliśmy jak do tej pory na odcinku objętym pomiarem jeździli kierowcy.
05.11.2021

Nowe oznaczenia opon. Sprawdź przed wymianą na zimę, jakie ogumienie będzie najlepsze

UOKiK na swojej stronie przypomina kierowcom o zmianach w etykietowaniu opon, które weszły w życie w maju tego roku. Informacje, które znajdują się na nowych etykietach prezentują m.in. poziom hałasu, wpływ na zużycie paliwa, a także – przyczepność na śniegu i na lodzie. Te dwie ostatnie adnotacje mają ogromne znaczenie zwłaszcza teraz przed rozpoczęciem sezonu zimowego. Zakup i wymiana opon dopiero przed Wami? Sprawdźcie, jakie informacje znajdziecie na etykietach na oponach i jak je rozszyfrować.
03.11.2021

Ciekawa funkcja w Yanosiku dla właścicieli elektryków!

Coraz więcej samochodów elektrycznych porusza się po polskich drogach, a także coraz więcej polskich kierowców decyduje się na zamianę klasycznej spalinówki na to ekologicznie rozwiązanie. Wiedząc, że auta elektryczne to rozwiązanie przyszłościowe, w którego kierunku zmierza cały sektor motoryzacji, coraz więcej osób rozważa ich kupno. A my w Yanosiku wprowadziliśmy rozwiązanie, które spodoba się każdemu właścicielowi elektryka.
01.11.2021

Ten fotoradar pracuje na najwyższych obrotach!

Nie tylko Polskie mierniki prędkości jazdy mają co robić. Okazuje się, że jeden z holenderskich fotoradarów zarejestrował mnóstwo wykroczeń wśród kierowców. Ile było mandatów? Jakie kary czekały holenderskich kierowców? Sprawdźcie!
29.10.2021

Jedziesz autem na cmentarze w Wszystkich Świętych? Na drodze spotkasz wiele utrudnień. Nad wszystkim będzie czuwać Policja

W tym roku każdy może wybrać się na cmentarz, by tradycyjnie zapalić znicz ku pamięci swoich zmarłych bliskich. W poprzednim roku było to niemożliwe, ze względu na panującą pandemię koronawirusa i wysoką liczbę zakażeń. Zamknięcie cmentarzy przez władze w 2020 roku może być przyczyną większego ruchu w ich okolicach w tym roku. Nad ruchem drogowym we Wszystkich Świętych będzie w tym roku również czuwać około 5 tysięcy funkcjonariuszy policji. Jeśli wybieracie się samochodem na groby swoich bliskich, to sprawdźcie co Was czeka. Eksperci z Yanosik Autoplac informują o natężeniu ruchu i planowanych kontrolach drogowych.