Yanosik.pl Blog

06.04.2022

Gotowi na Poznań Motor Show 2022?

Już 7 kwietnia startuje najważniejsza impreza dla wszystkich fanów motoryzacji w naszym kraju! Poznań Motor Show rozpocznie się w ten czwartek i potrwa aż do niedzieli 10 kwietnia. To największe targi motoryzacyjne w Polsce, na których nie może Was zabraknąć! Jakie atrakcje będą na Was czekać? Sprawdźcie!
04.04.2022

Sezon rowerowy wystartował. Jakie obowiązkowe wyposażenie musisz mieć?

Wiosna już wystartowała i choć pogoda nas nie rozpieszcza, to wielu Polaków już otworzyło sezon rowerowy. Jednak nie każdy rowerzysta pamięta, jakie jest obowiązkowe wyposażenie dla jednośladu. A taka „niepamięć” może się skończyć mandatem. Co musisz mieć przy swoim rowerze? Sprawdź!
01.04.2022

Kierowcy wciąż jeżdżą wolniej, po wprowadzeniu nowego taryfikatora mandatów?

Nowe stawki mandatów obowiązują polskich kierowców już od trzech miesięcy. Wysokie kary za wykroczenia drogowe miały wpłynąć na zachowanie Polaków za kierownicą i zmniejszyć liczbę wypadków. Czy faktycznie tak się stało? Kierowcy wciąż jeżdżą przepisowo, w obawie przed wysokimi mandatami? Sprawdzamy!
30.03.2022

Wiemy, ile mandatów wystawiono w 2021 roku!

Możecie nie uwierzyć, ale w ubiegłym roku prawie co druga kontrola drogowa kończyła się mandatem kierującego lub innego uczestnika ruchu drogowego! Niemal co czwarty kierowca w Polsce był poddawany kontroli policji. A ile było mandatów w ubiegłym roku? Sprawdźcie!
28.03.2022

Francuski fotoradar może pilnować polskich kierowców, wykrywa nie tylko przekroczenia prędkości!

Pisaliśmy już o tym, że trwają testy urządzeń, które mają zastąpić stare fotoradary w 100 stałych lokalizacjach. Wśród testowanych mierników znajduje się ten francuskiej produkcji, o nazwie MESTA Fusion RN. Poza kontrolą prędkości potrafi wykryć również inne wykroczenia drogowe, których aktualnie nie rejestrują fotoradary w naszym kraju.
27.03.2022

Rekord zakupionych polis - kierowcy masowo kupują ubezpieczenie od Yanosika

Już wkrótce wejdzie w życie zapis z nowelizacji przepisów z dnia 2 grudnia 2021 roku. Mowa o zależności składki polisy OC od liczby punktów karnych. Towarzystwa ubezpieczeniowe będą je brały pod uwagę w ocenie ryzyka.
23.03.2022

Coraz więcej wydatków dla kierowców. Jak zaoszczędzić?

Trudny czas nastał dla wszystkich zmotoryzowanych. Rosnące koszty utrzymania samochodu i nowe stawki mandatów skutecznie psują nastrój kierowcom. Jak sobie poradzić z nieuchronnymi podwyżkami? Mamy na to kilka sposobów.
21.03.2022

Tablice rejestracyjne już wkrótce będą inne!

Kierowcy będą musieli się odzwyczaić od dobrze znanych zapisów na tablicach rejestracyjnych. Już wkrótce znikną wyróżniki „KR”, „PO” i „DW”. Zastąpią je inne wyróżniki. Skąd takie zmiany? Zaczyna brakować dostępnych numerów.
18.03.2022

Będzie 100 nowych fotoradarów! Ale jeszcze nie w tym roku

Liczba mierników prędkości na polskich drogach zmienia się cyklicznie. Z roku na rok przybywa nowych fotoradarów, a część starych urządzeń jest wyłączona z użytku. Aktualnie trwają testy mierników, które zastąpią te w stałych lokalizacjach. Przybędzie 100 nowych fotoradarów, ale jeszcze nie w tym roku. To nie koniec planów wzmocnienia skuteczności systemu zwiększającego bezpieczeństwo nad ruchem drogowym.