Yanosik.pl Blog

08.05.2024

Jazda quadem - wszystko, co musisz wiedzieć

Quady oferują ekscytujące możliwości eksploracji terenów, które są niedostępne dla większości pojazdów. Aby jednak czerpać radość z jazdy quadem, ważne jest, aby znać podstawowe zasady i techniki prowadzenia. Dowiedzcie się, jak z nich korzystać i o jakich przepisach ruchu drogowego pamiętać.
03.05.2024

Urządzenia transportu osobistego - czym są i co mówią przepisy?

Zapoznaj się z zasadami korzystania z urządzeń transportu osobistego (UTO)! Czy wiesz, że poruszając się nimi, należy przestrzegać określonych przepisów ruchu drogowego? Dowiedz się więcej o obowiązkach i ograniczeniach dotyczących użytkowania UTO.
01.05.2024

Podatek ekologiczny od samochodu 2024 - o co chodzi?

Wkrótce właściciele pojazdów z silnikami spalinowymi mogą się spodziewać nowej opłaty - podatku ekologicznego. Ta inicjatywa ma na celu ograniczenie liczby starszych aut na drogach, aby poprawić stan środowiska. Dowiedz się, kto będzie dotknięty nową opłatą i jakie będą jej przewidywane skutki.
29.04.2024

Skuter a prawo jazdy - co mówią przepisy?

Skuter to doskonała forma transportu. Nie każdy jednak może go prowadzić, wyłącznie na dowód osobisty, należy spełnić odpowiednie warunki. Ponadto, kierowców skuterów obowiązują przepisy i jeśli będą z nimi na bakier, zostaną ukarani mandatem i punktami karnymi. Sprawdźcie szczegóły!
29.04.2024

Jazda na rolkach - co mówią przepisy?

Jazda na rolkach to nie tylko świetna forma aktywności fizycznej, ale także sposób na wygodne przemieszczanie się. Zanim jednak wyruszysz na trasę, warto poznać przepisy, które dotyczą tej formy rekreacji. Sprawdź, czego należy unikać podczas jazdy na rolkach i jakie są konsekwencje za nieprzestrzeganie przepisów!
25.04.2024

Majówka 2024 - kiedy i jakie plany mają Polacy?

Majówka już za chwilę, wielu z Was odlicza już dni do dłuższego weekendu i zaplanowanego wyjazdu. Dbając o Waszą bezpieczną podróż, przygotowaliśmy krótki raport, który zdradza, czego możecie spodziewać się na drogach w czasie weekendu majowego. Zapraszamy do lektury!
24.04.2024

Jazda hulajnogą po ulicy - czy grozi za to mandat?

W dzisiejszych czasach hulajnogi elektryczne i klasyczne stały się popularnym środkiem transportu, jednak należy pamiętać o obowiązujących regulacjach, aby podróżować legalnie i bezpiecznie. Odkryj, jakie zasady należy przestrzegać, aby uniknąć mandatów i potencjalnych nieprzyjemności.
23.04.2024

Uchwyty SP Connect w sklepie Yanosik

Marka SP Connect cieszy się uznaniem w środowisku wszystkich kierowców. Jej produkty są niezwykle wytrzymałe, solidne, a do tego bardzo intuicyjne w montażu. Od teraz kupicie je również w sklepie Yanosik i wykorzystacie do montażu smartfona z aplikacją oraz naszych urządzeń.
22.04.2024

Wyprzedzanie motocyklem w korku - można?

Czy motocykliści mogą swobodnie poruszać się w korku? Odpowiedź nie jest jednoznaczna, ale istnieją zasady, które należy przestrzegać, aby wyprzedzanie pojazdów w korku było zarówno bezpieczne, jak i zgodne z przepisami. Zapoznaj się z zasadami!