Yanosik.pl Blog

16.10.2023

Pasażer ma niezapięte pasy? Wiemy, kto płaci mandat

Pasy odpowiadają za bezpieczeństwo w samochodzie. W sytuacji wypadku chronią życie każdej osoby, która znajduje się w pojeździe. Ich niezapinanie jest nie tylko bardzo nieodpowiedzialne, ale również naraża na mandat. Jednak czy w sytuacji, w której pasażer nie zapina pasów, to kierowca będzie ukarany?
13.10.2023

Urządzenia Yanosik - to musisz o nich wiedzieć

Aplikacja Yanosik jest bardzo dobrze znana w środowisku polskich kierowców. Jednakże Yanosik to nie tylko apka na smartfona, to również cała gama zaawansowanych technologicznie urządzeń, które jeszcze mocniej wspierając kierowców w trasie.
11.10.2023

Mandat dla dziecka na drodze - czy to możliwe?

Rodzice mogą zostać ukarani mandatem za dziecko jeśli pociecha ma mniej niż 10 lat. Sprawdźcie, co mówią przepisy!
10.10.2023

Recydywa drogowa - na czym polega i jakie niesie konsekwencje?

Zmiany w przepisach z 17 września 2022 roku przyniosło nowe pojęcie dla kierowców – recydywę drogową. Celem wprowadzenia recydywy jest wzmocnienie dotkliwości kar dla kierujących, którzy stwarzają realne zagrożenie na drogach. Sprawdźcie, jakie konsekwencje niesie za sobą dwukrotne popełnienie tego samego wykroczenia drogowego.
06.10.2023

Gdzie można zbadać się alkomatem?

Piłeś alkohol? Pomimo świetnego samopoczucia we krwi może się znajdować jeszcze spora ilość alkoholu. To tzw. nieświadoma nietrzeźwość, która stanowi ogromne zagrożenie podczas jazdy samochodem. Gdzie można się zbadać alkomatem za darmo? Czy warto stosować tzw. domowe sposoby sprawdzania trzeźwości? Odpowiadamy!
05.10.2023

Informowanie o utrudnieniach na drodze w aplikacji Yanosik – nowy moduł Traffic

Wszystkie informacje na temat utrudnień drogowych, takich jak wypadki, korki, remonty i wiele innych - to wszystko znajdziesz już teraz w aplikacji Yanosik. Dowiedz się więcej o module Yanosik Traffic
04.10.2023

Obowiązkowe wyposażenie samochodu w Europie

Majówka, czerwcówka i sezon wakacyjny już coraz bliżej. Kto planuje wyjazd samochodem na urlop w Europie, ten niech się lepiej dobrze do tego przygotuje. Za brak obowiązkowego wyposażenia samochodu będą wystawiane mandaty, a przypominamy, że za granicami Polski zapłacicie je w euro lub innej walucie.
02.10.2023

Czy można prowadzić samochód po wypiciu piwa bezalkoholowego?

Piwa bezalkoholowe stają się coraz popularniejsze, zwłaszcza wśród kierowców. Niegdyś ten trunek był rzadkim widokiem na półkach sklepowych, obecnie występuje już w najróżniejszych wariantach smakowych. Czy faktycznie można po jego wypiciu prowadzić samochód? Sprawdźcie!
01.10.2023

"Świeć Przykładem – Noś odblaski" - Policja, Yanosik i Screen Network zachęcają do noszenia odblasków

Sezon jesienno - zimowy to jeden z trudniejszych okresów na polskich drogach. Zmrok zapada znacznie szybciej, a kierowcy muszą mierzyć się nie tylko z trudniejszymi warunkami atmosferycznymi, ale również z ograniczoną widocznością. Dlatego, apelujemy do Was wraz z polską Policją i firmą Screen Network – Świeć przykładem – Noś odblaski i bądź dobrze widoczny na drodze.