Yanosik.pl Blog

19.12.2022

Czarny lód na drodze - sprawdź, na co uważać!

Czarny lód to bardzo niebezpieczne zjawisko, które bardzo często pojawia się znienacka na drogach. Zwykle kierowcy zakładają, że występuje wiosną lub jesienią, ale ostatnie dni pokazują, że również zimą. Jak sobie z nim poradzić na drodze? Czego absolutnie nie robić? Sprawdźcie!
16.12.2022

Co dać kierowcy pod choinkę? Yanosik podpowiada!

Święta już za chwilę, a Ty wciąż bez prezentu? Na szczęście Yanosik zawsze Ci chętnie pomoże i podpowie, co podarować każdemu miłośnikowi jazdy pod choinkę. Sprawdź, jakie prezenty świąteczne dla kierowcy proponujemy.
14.12.2022

Podwyżki cen ubezpieczeń OC już w 2023 roku!

Zgodnie z danymi UFG rocznie polscy kierowcy zawierają około 30 milionów umów dla wymaganego w Polsce ubezpieczenia OC oraz 7 milionów dobrowolnego AC. Już w 2023 roku koszty zakupu obu polis znacznie wzrosną, tak samo jak kara za brak obowiązkowego ubezpieczenia OC. Czego się spodziewać w nowym roku?
09.12.2022

Czy paliwo jeszcze zdrożeje do końca roku?

Ten rok należy do wyjątkowo niepewnych w zakresie cen paliwa. Sytuacja polityczna, rosnąca inflacja, skutki COVID-19 – to wszystko spowodowało wzrost cen na stacjach benzynowych. Obecnie jednak stawki na pylonach się nie zmieniają. Czy to oznacza, że paliwo już nie podrożeje do końca roku?
07.12.2022

Rząd zaostrza działania przeciwko nietrzeźwym kierowcom! Nowe przepisy już w 2023 roku!

Mimo wprowadzenia nowych ostrzejszych kar dla nietrzeźwych kierowców, tych wciąż nie brakuje na polskich drogach. Być może zmieni to reforma, która wejdzie w życie w 2023 roku. W jej ramach pijany kierowca może stracić swój pojazd, niezależnie od tego, czy spowodował wypadek drogowy, czy nie.
05.12.2022

Będą kursy reedukujące kierowców?

Wciąż trwają prace nad kursami reedukacyjnymi dla kierowców, którzy przekroczą limit punktów karnych. 17 września zmieniły się zasady usuwania punktów, a nadal nie wiadomo czy będzie można się ich pozbyć przed upływem dwóch lat. Jaki jest aktualny status prac nad nową uchwałą?
02.12.2022

Mandat za nieodśnieżony samochód to nie mit!

Za lenistwo i nieodśnieżenie samochodu można otrzymać mandat od 50 do nawet 3000 zł! I co ciekawe, nawet podczas samego odśnieżania można zostać ukaranym karą grzywny. Jak to możliwe? Sprawdźcie!
30.11.2022

Przejedziesz na czerwonym – będziesz srogo ukarany. Wszystko zarejestrują specjalne kamery

Przejazd na czerwonym świetle to jedno z najpoważniejszych wykroczeń drogowych, nie bez powodu. Takie zachowanie jest niezwykle niebezpieczne i stwarza zagrożenie dla wszystkich uczestników ruchu drogowego, a dodatkowo może mieć tragiczne konsekwencje! Na niektórych skrzyżowaniach w Polsce kierowców nadzorują rejestratory przejazdu na czerwonym świetle. Gdzie można je spotkać? Sprawdzamy!
28.11.2022

Będzie pierwsza Strefa Czystego Transportu w Polsce!

Rada Krakowa podjęła decyzję o utworzeniu pierwszej Strefy Czystego Transportu w Polsce. Pierwsze ograniczenia mają wejść w życie już za niecałe dwa lata. Co dokładnie się zmieni? Sprawdźcie, bo być może będziecie musieli wymienić swój samochód!