Yanosik.pl Blog

25.03.2024

Prawo jazdy dla obcokrajowców. Szykują się zmiany w prawie

17 czerwca 2024 roku wejdzie w życie obowiązek posiadania polskiego prawa jazdy przez kierowców świadczących usługi przewozu osób lub taksówkarskie. Sprawdźcie szczegóły!
22.03.2024

Jazda samochodem w deszczu - najlepsze praktyki

Prowadzenie samochodu w czasie ulewy nie należy ani do najprzyjemniejszych, ani najprostszych zadań. Sprawdźcie, jak przygotować się do jazdy w deszczu i jak się zachować, gdy w trasie złapie Was ulewa.
19.03.2024

Konfiskata samochodu po alkoholu - co wiemy o nowych przepisach?

14 marca 2024 roku weszły w życie zapowiadane przepisy, dotyczące konfiskaty samochodu, za popełnienie określonych przestępstw przez kierujących pojazdami mechanicznymi. O jakich sytuacjach mowa?
18.03.2024

Yanosik docenia aktywność kierowców i rozdaje punkty. Włącz aplikację i wygrywaj

Każdy kierowca jeżdżący z Yanosik jest nagradzany i może powalczyć o wysokie miejsce w rankingu. Na czym polega gra w aplikacji Yanosik? Jak zdobyć punkty i wygrać nagrody? Sprawdźcie!
15.03.2024

Świętuj z nami na Poznań Motor Show! 15 lat Yanosik!

Już za chwilę Poznań opanują miłośnicy motoryzacji - 4 kwietnia startują największe targi moto – Poznań Motor Show! Tegoroczna edycja będzie wyjątkowa, coś o tym wiemy, bo planujemy świętować nasze 15. urodziny! Wpadniecie?
13.03.2024

Głodny? Zjedź na pobocze, bo za jedzenie w trakcie jazdy dostaniesz mandat!

Jazda na głodnego nie jest dobrym pomysłem. Głód może dekoncentrować, a do tego osłabiać samopoczucie kierowcy. Jednak nawet w takiej sytuacji nie można ryzykować zdrowia i życia innych uczestników ruchu drogowego! Lepiej nie jeść za kierownicą, by nie dostać mandatu.
11.03.2024

Przejazd kolejowy - jak bezpiecznie przejeżdżać?

W naszym kraju nie brakuje przejazdów kolejowych. Niestety większość z nich nie ma systemów ani urządzeń, które wspomagają zachowanie bezpieczeństwa ruchu. Dlatego zawsze należy pamiętać o podstawowych zasadach przejeżdżania przez przejazdy kolejowe i stosować się do znaków.
07.03.2024

Ferie zimowe 2024 - podsumowanie sytuacji na polskich drogach

Tegoroczne ferie zimowe rozpoczęły się 15 stycznia i trwały do 25 lutego. Sprawdziliśmy, czy w tym czasie chętnie wyjeżdżaliście na odpoczynek ze swoimi pociechami i dokąd się wybieraliście. Zapraszamy do lektury naszego raportu!
06.03.2024

Sygnalizacja świetlna na drodze - rodzaje, zasady i działanie

Każdy kierowca doskonale zna sygnalizatory świetlne. Sprawdźcie, dlaczego na Waszej drodze akurat, gdy jedziecie, następuje „czerwona fala”, dowiedzcie się, jak działają poszczególne sygnalizatory świetlne i co Wam grozi za niedostosowanie się do ich sygnałów.