Yanosik.pl Blog

22.03.2023

Będzie 39 nowych odcinkowych pomiarów prędkości!

Podano ostateczną listę 39 nowych odcinkowych pomiarów prędkości. Pierwsze z nich zostaną już zamontowane na początku maja. Nowe mierniki mają kontrolować aż 400 kilometrów dróg w Polsce. Gdzie będą się znajdować? Sprawdźcie listę!
20.03.2023

Co się dzieje po przekroczeniu limitu punktów karnych?

W dobie nowego taryfikatora mandatów i punktów karnych kierowcy boją się o przekroczenie limitów i utratę prawa jazdy. Jak wygląda cały proces po przekroczeniu obowiązkowego limitu 24 punktów dla kierowców z stażem ponad rocznym i 20 punktów dla kierowców, którzy jeszcze nie spędzili roku za kółkiem? Sprawdźcie!
17.03.2023

Nie korzystaj z telefonu, gdy prowadzisz auto! Policja i Yanosik przypominają kierowcom „Łapki na kierownicę”.

Już 22 marca ruszy ogólnopolska akcja organizowana przez Policję, Yanosika oraz Screen Network: „Łapki na kierownicę”. Celem działań jest promowanie problematyki zagrożeń spowodowanych używaniem telefonu w czasie prowadzenia pojazdu.
15.03.2023

Szykują się spore zmiany dla kierowców? Będzie tak jak w UE.

Polski rząd przygotowuje kolejne zmiany w życiu kierowców, tym razem dla tych świeżo upieczonych. Prace obecnie wstrzymuje Parlament Europejski, ale całkiem możliwe, że już wkrótce wejdą w życie! 5 lat rozważano już wprowadzenie konkretnych obostrzeń dla młodych polskich kierowców. Co dokładnie miałoby się zmienić? Sprawdźcie!
13.03.2023

Jak sprawdzić liczbę swoich punktów karnych?

Punkty karne są obecnie ważne przez dwa lata od dnia uiszczenia kary grzywny. Nie wiecie, ile macie punktów na swoim koncie? Możecie to bardzo łatwo sprawdzić – przez Internet lub w komisariacie policji. Sprawdźcie instrukcję, jak to zrobić!
10.03.2023

Będą surowsze kary za tablice rejestracyjne – już od 14 marca!

Zmianie ulegną przepisy w Kodeksie karnym, które dotyczą kierowców, a dokładniej tablic rejestracyjnych. Kary będą znacznie surowsze, w niektórych przypadkach nieprzestrzeganie przepisów skończy się więzieniem nawet na 5 lat!
06.03.2023

Poznań Motor Show 2023 - poznaj atrakcje i wydarzenia targów motoryzacyjnych

Poznań Motor Show 2023 rozpocznie się już 30 marca i potrwa do 2 kwietnia. Nie zabraknie wielu atrakcji oraz oczywiście Yanosika! Co dla Was szykujemy w tym roku? Sprawdźcie!
06.03.2023

Aplikacja Yanosik już nie wygląda tak samo! Sprawdź nowości!

Już wkrótce Yanosik przejdzie sporą metamorfozę! Wdrażamy kluczowe zmiany, które pozwolą Wam na jeszcze wygodniejsze korzystanie z naszej aplikacji. Sprawdźcie, co dokładnie się zmieni z najnowszą aktualizacją!
03.03.2023

Prawie 12 milionów pojazdów w Polsce może nie mieć ważnego OC! A kary coraz wyższe!

Szacuje się, że nawet 11,8 mln pojazdów w naszym kraju może nie mieć ważnej polisy OC. A już od lipca kara za brak obowiązkowego ubezpieczenia będzie wynosić nawet 7,2 tysiąca złotych w przypadku samochodów osobowych!