Yanosik.pl Blog

18.07.2022

Mycie samochodu na własnej posesji – można, czy nie można?

Coraz rzadziej można zobaczyć, jak ktoś myje samochód na własnej posesji. Dlaczego? Bo można za to dostać mandat – zakazuje tego polskie prawo. Wysokość kar jest różna. Można tego uniknąć, jeśli odpowiednio przygotuje się posesję, ale co to właściwie oznacza? Sprawdźcie!
15.07.2022

Kaskadowa kontrola prędkości – co to jest?

Z pewnością niejednokrotnie słyszeliście nazwę kaskadowa kontrola prędkości. Pojawia się co najmniej kilka razy w roku i oznacza zorganizowaną akcję policji, mającą na celu złapanie kierowców, którzy drastycznie łamią przepisy ruchu drogowego. Co musicie wiedzieć o kaskadowym pomiarze prędkości? Sprawdźcie!
13.07.2022

Sprawdzamy Wasze zachowania za kółkiem w pierwszym półroczu tego roku!

Już pół roku minęło od wprowadzenia nowego taryfikatora mandatów. Początek 2022 roku przyniósł na polskich drogach większą ostrożność wśród kierowców, którzy nie chcieli się narazić na wysoki mandat według nowych stawek. Czy ten efekt utrzymuje się do dzisiaj? Sprawdziliśmy, jak w ciągu ostatniego półrocza zmieniły się Wasze zachowania za kółkiem.
11.07.2022

Paliwowy koszmar za granicą. Tu nie tankuj, jak nie musisz

Wysokie ceny na stacjach benzynowych w Polsce przerażają kierowców. Zwłaszcza, że sezon wakacyjny dopiero nabiera rozpędu. Niegdyś wyjazd autem na urlop był doskonałym pomysłem. Obecnie może kosztować więcej niż kilkudniowy pobyt w hotelu, jeśli wybieramy się nim w podróż po Europie. Paliwo na stacjach benzynowych za granicą kosztuje jeszcze więcej.
08.07.2022

Alerty o pociągach w aplikacji Yanosik!

Yanosik oraz Zakłady Automatyki Kombud nawiązały współpracę, której wynikiem jest wdrożenie specjalnych alertów o zbliżaniu się do przejazdu kolejowo-drogowego w aplikacji. Aż 99% wypadków na przejazdach jest spowodowanych nieprzestrzeganiem przepisów przez kierowców, dlatego każda forma przypomnienia o zagrożeniu jest istotna, bo może uratować ludzkie życie.
07.07.2022

Ranking Yanosika i Oponeo: Najbardziej przyjazne miasta dla kierowców w 2021 roku

Wraz z Oponeo po raz kolejny stworzyliśmy ranking miast, które są najbardziej przyjazne kierowcom. Podsumowanie 2021 roku wyłoniło miasta z dwóch kategorii – powyżej i poniżej 300 tysięcy mieszkańców. W których polskich miastach kierowcy najbardziej docenili warunki do jazdy, parkowania, ładowania i tankowania aut, a także kupowania OC i opon? Sprawdźcie wyniki tegorocznego zestawienia!
05.07.2022

Yanosik dostępny w InMobi. Sprawdź zmiany

Aplikacja InMobi zyskuje nową funkcję, dobrze znaną wszystkim kierowcom korzystającym z Yanosika. Nowy, wygodny, moduł nawigacji będzie oparty na systemie Yanosika. Od teraz będą mogli z niego korzystać wszyscy użytkownicy InMobi. Czy to oznacza, że Yanosik się wycofuje z rynku?
04.07.2022

Nie zostawiajcie dziecka i zwierzęcia w rozgrzanym aucie!

Na zewnątrz coraz cieplej, lato daje się we znaki. Temperatura na termometrach przekracza 30 stopni Celsjusza, a w aucie zaparkowanym w słońcu już po dziesięciu minutach może pokazać nawet 50 stopni Celsjusza! Pamiętajcie by nie zostawiać dzieci ani zwierząt w zaparkowanym i zamkniętym samochodzie! To może doprowadzić do tragedii!
30.06.2022

Poznajcie nowe urządzenie w rodzinie Yanosika!

Yanosik GTm to nowy sprzęt, który będzie wspierał Was w drodze. To rozwiązanie dla kierowców, którzy chcą być na bieżąco ze zdarzeniami na trasie, a do tego szukają urządzenia, które obsługuje się łatwo i przyjemnie. W Yanosik GTm panel jest dotykowy, a jego rozmiar tak kompaktowy, że nie ograniczy widoczności kierowcy.