Yanosik.pl Blog

16.03.2022

Yanosik wprowadza swoją konkurencję na XI Ogólnopolskich Mistrzostwach Mechaników!

Od wielu lat jesteśmy partnerem Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników, wspieramy rozwój umiejętności zarówno młodych mechaników, jak i zawodowców. W tym roku postanowiliśmy wraz z Yanosik Autoplac stworzyć autorską konkurencję, w której będą mogli wziąć udział wszyscy uczestnicy.
14.03.2022

Jak prawidłowo wyprzedzać?

Manewr wyprzedzania jest najtrudniejszym dla początkujących kierowców, a i nierzadko stanowi trudność nawet dla tych z dłuższym stażem. Nieprawidłowo wykonany może doprowadzić nawet do tragedii. Jak zatem prawidłowo wyprzedzać? Sprawdźcie!
11.03.2022

Szok po wizycie na stacji paliw! Gdzie zatankować najtaniej?

Dynamika zmieniających się cen na stacjach benzynowych miała się uspokoić wraz z początkiem lutego, po wprowadzeniu tarczy antyinflacyjnej 2.0. Ceny paliw miały spaść nawet o kilkadziesiąt groszy za litr. Jednak marzec powitał kierowców nową rzeczywistością, a ceny na dystrybutorach zaczęły gwałtownie rosnąć. Obecnie po wizycie na stacji można wyjechać z lżejszym portfelem i w niemałym szoku. Jak się dowiedzieć, gdzie można najtaniej zatankować? Yanosik przychodzi z pomocą!
09.03.2022

Nowy fotoradar w Rudzie Śląskiej! Jak kierowcy jeździli monitorowanym odcinkiem DW 902 do tej pory?

Z roku na rok przybywa fotoradarów w naszym kraju. GITD wraz z CANARD pracują na rozbudowywaniem infrastruktury mierników prędkości i niedawno uruchomili nowy fotoradar, który znajduje się na drodze wojewódzkiej 902 w Rudzie Śląskiej. Miernik pojawił się tuż przed tzw. zakrętem mistrzów, na którym niektórzy kierowcy znacznie przekraczali prędkość. Sprawdziliśmy jak do tej pory na odcinku objętym pomiarem jeździli kierowcy.
08.03.2022

Poznajcie kobiety, które wpisały się w historię motoryzacji

Dziś świętujemy Dzień Kobiet, a my z tej okazji postanowiliśmy przybliżyć Wam sylwetki najsławniejszych kobiet, o których wciąż jest głośno w historii motoryzacji. Panie w tej dziedzinie mają równie wiele do powiedzenia, co panowie. A powiedzielibyśmy, że nawet więcej!
07.03.2022

Czy można wyprzedzić kolumnę wojskową?

Wielu kierowców może nie znać odpowiedzi na to pytanie, ponieważ widok kolumny wojskowej na naszych drogach jest dość… niecodzienny. Niestety w ostatnim czasie kolumny wojskowe można spotkać nawet na polskich drogach. Wszystko w wyniku sytuacji na Ukrainie, którą zaatakowały rosyjskie wojska. Czy można wyprzedzać kolumnę wojskową?
04.03.2022

Yanosik będzie ratował życie kierowcom? Wprowadzamy nowe funkcje

NZK, czyli nagłe zatrzymanie krążenia, jest powodem umieralności 40 000 Polaków rocznie. Występuje w wyniku różnych przyczyn, może się również wydarzyć w związku z wypadkiem samochodowym. W Polsce, każdy kierowca zanim zda kurs na prawo jazdy, musi przejść szkolenie z pierwszej pomocy. Jej nieudzielenie jest karalne i grozi grzywną nawet do 30 tys. zł.
02.03.2022

Ważne! Autostrady A1 i A2 bezpłatne dla uchodźców z Ukrainy!

Trwa kolejny dzień wojny, w której Rosja najechała na Ukrainę. Wielu ludzi ucieka z kraju szukając schronienia w Polsce. Wielu rodaków pomaga ludziom na granicy, organizuje przejazdy do Polski oraz zawozi niezbędne produkty dla walczących na Ukrainie. W pomoc zaangażowały się również spółki zarządzające autostradami A4 i A2, które wystosowały oświadczenie o zniesieniu opłat dla uchodźców z Ukrainy.
28.02.2022

Szał na stacjach benzynowych: gwałtowny skok cen i ograniczona dostępność benzyny

Końcówka ubiegłego tygodnia była naprawdę szalona. Drastyczny wzrost cen paliw, jego ograniczone rezerwy oraz ogromne kolejki – to informacje, z którymi mierzyliśmy się wszyscy, w dniu ataku Rosji na Ukrainę. Czy rzekoma panika znalazła swoje odzwierciedlenie w rzeczywistości? Wraz ze specjalistami z PanParagon sprawdziliśmy dane z 24 i 25 lutego, aby uzyskać odpowiedź.