Yanosik.pl Blog

03.09.2021

Nocna certyfikacja Yanosika na AA. To znaczy, że już wszyscy mogą korzystać z nowego rozwiązania?

Początek września przyniósł bardzo dobrą wiadomość dla twórców i użytkowników Yanosika. Nocna certyfikacja Google dla wersji beta Yanosik AA zakończyła się pomyślnie. Czy to oznacza, że już wszyscy mogą korzystać z aplikacji w Android Auto?
01.09.2021

Straż miejska ma nowe uprawnienia i może wystawiać mandaty! Dowiedz się, za co można je otrzymać

Od 30 sierpnia straż miejska oraz gminna uzyskała nowe uprawnienia, które umożliwiają wystawianie mandatów rowerzystom, użytkownikom elektrycznych hulajnóg oraz urządzeń do transportu osobistego. Za co konkretnie będzie można otrzymać mandat?
30.08.2021

O tych miernikach prędkości nikt nie już nie pamięta… a właśnie wróciły do użytku GITD i są przyczyną wielu mandatów

Kierowco – brak znaku informującego o kontroli prędkości nie oznacza, że jej nie ma i nie grozi Ci mandat. Nie mamy tu na myśli nieoznakowanych radiowozów, ale przywrócone do życia stare, czeskie, mierniki, które doskonale rejestrują przekroczenie limitu prędkości na trasie.
27.08.2021

Jazda na suwak – te błędy popełniamy najczęściej

Zasada jazdy na suwak miała ułatwić wielu kierowcom poruszanie się na drodze w trakcie korków, remontów i innych sytuacji, które tego wymagają. W 2019 roku została wprowadzona do przepisów ruchu drogowego, jednak od tego czasu… wciąż stanowi problem dla wielu zmotoryzowanych. Jakie błędy popełniamy najczęściej przy jeździe na suwak? Wyjaśniamy.
25.08.2021

Słowenia wprowadza zakaz wyprzedzania ciężarówek na wszystkich autostradach w kraju. W Polsce obowiązuje już na niektórych odcinkach

Władze Słowenii zdecydowały się na poszerzenie zakazu wyprzedzania ciężarówek przez pojazdy ciężarowe na wszystkich autostradach w kraju. Stawiając na większe bezpieczeństwo i płynność ruchu wprowadzają obostrzenia od listopada tego roku. W Polsce również na niektórych odcinkach obowiązuje ten sam zakaz.
23.08.2021

Tablica rejestracyjna na stałe przypisana do auta? Wyjaśniamy, jakie zmiany czekają zmotoryzowanych w 2022 roku

Wraz z końcem 2021 i początkiem 2022 roku pojawi się wiele zmian dla kierowców. Między innymi podniesione zostaną kary za przekroczenie prędkości, a także składki OC, które mają być zależne od zarobków. Jednak to nie wszystko… czekają nas również zmiany dla tablic rejestracyjnych, które będzie można przypisać na stałe do samochodu.
20.08.2021

Mówimy STOP wakacyjnym piratom drogowym!

Najnowsze informacje Policji nie są najlepsze – na polskich drogach od początku wakacji doszło już do 363 wypadków drogowych. Do ich przyczyn najczęściej zalicza się niedostosowanie prędkości do warunków na drogach, nieprawidłowo wykonane manewry zmiany pasa ruchu oraz nie zachowanie prawidłowej odległości między pojazdami. Prędkości pilnują zarówno fotoradary, jak i policjanci. Jednak kierowcy wciąż ją przekraczają i powodują wypadki. Ile jest fotoradarów w Polsce? Jak zmieniała się ich liczba? Jak zachowują się kierowcy w pobliżu fotoradaru?
18.08.2021

System podwójnych kar dla kierowców – co musisz o nim wiedzieć?

Rząd ma w planach wprowadzenie nowych stawek mandatów, kar i grzywien dla zmotoryzowanych. Zapowiadane wysokie kwoty zrobiły już nie małą rewolucję w środowisku kierowców, którzy niezbyt pozytywnie przyjęli tę wiadomość. Trzeba jednak mieć na uwadze, że będą one dotyczyły zwłaszcza recydywistów. Na czym ma polegać system podwójnych kar?
16.08.2021

Czy liczba fotoradarów wzrasta z roku na rok? Sprawdzamy!

Nie da się ukryć, że z biegiem lat liczba fotoradarów w naszym kraju uległa zmianom. W niektórych województwach pojawiają się nowe urządzenia, w innych znikają te stare, które są już dobrze znane kierowcom. Co o tym decyduje? Jak zmieniała się liczba mierników prędkości na polskich drogach na przestrzeni ostatnich czterech lat? Sprawdzamy!