Yanosik.pl Blog

01.09.2022

Rok szkolny wystartował, kierowco uważaj na dzieci!

Wraz z rozpoczęciem roku szkolnego rośnie ruch samochodowy na drogach. Rodzice odwożą swoje pociechy do szkół, a dalej jadą do pracy. Korki w mieście to wręcz standard, ale to nie wszystko na co należy zwrócić uwagę jadąc samochodem. W okolicach szkół wzrośnie obecność dzieci, dlatego bardzo ważne jest zachowanie wzmożonej czujności, zwłaszcza w okolicy przejść dla pieszych i miejsc oznaczonych znakiem A-17 lub T-27.
31.08.2022

Samochód bez prawa jazdy. Czy to w ogóle możliwe?

Wiele ogłoszeń sprzedaży mikrosamochodów zawiera informację, że nie potrzeba do ich prowadzenia prawa jazdy. Okazuje się, że to bardzo mylne pojęcie, bo aby móc wyjechać takim pojazdem na ulicę, należy mieć uprawnienia. Co na to ustawa? Sprawdźcie!
29.08.2022

Ogromne zmiany dla kierowców już o 17 września!

Nowy taryfikator już zdążył przyzwyczaić kierowców do wyższych stawek mandatów. Okazuje się, że to jednak nie koniec planowanych zmian. Od 17 września wejdzie w życie kolejna rewolucja, która zmieni taryfikator punktów karnych!
26.08.2022

Wymieniasz filtry samochodowe samodzielnie? Na to uważaj!

Wymiana filtrów samochodowych to najpopularniejsza czynność serwisowa. Dla niektórych kierowców to już tak rutynowy proces, że nie przywiązują do niego większej uwagi. Jednak podczas samodzielnej wymiany filtrów można również popełnić kilka błędów, które doprowadzą do poważniejszych usterek. Sprawdźcie, na co uważać!
24.08.2022

Powrót do szkoły będzie kosztował więcej dla rodziców, którzy odwożą dzieci?

Kwoty na pylonach zmieniają się z tygodnia na tydzień. Już coraz ciężej nadążyć za zmianami, zwłaszcza że od początku tego roku obserwujemy ogromne podwyżki za paliwo. Aktualnie kierowcy mogą odetchnąć – trwa tendencja spadkowa cen paliw. Czy długo tak będzie? Wiele wskazuje, że rodzice odwożący dzieci do szkół we wrześniu nie będą musieli doliczać dodatkowych kosztów do budżetu na nowy rok szkolny. Benzyna tanieje, a i dla oleju napędowego odnotowano delikatne spadki cen.
22.08.2022

Coraz więcej rowerzystów na drogach. O czym muszą pamiętać cykliści i kierowcy?

Sezon rowerowy trwa w najlepsze. Na polskich drogach można zauważyć mnóstwo cyklistów, którzy coraz śmielej podbijają różne obszary naszego kraju. Trend na jazdę na rowerze wciąż trwa, a w jego efekcie powstaje również wiele platform podpowiadających rowerzystom specjalne długodystansowe trasy. Nie ma się co dziwić – ceny benzyny powalają, a wycieczki rowerowe mogą wyjść tylko na zdrowie.
19.08.2022

Czy w lipcu polscy kierowcy jeździli bezpieczniej?

Nowy taryfikator mandatów wstrząsnął środowiskiem kierowców. Na początku roku sprawdziliśmy zachowanie zmotoryzowanych na drogach i nasze dane jasno wykazały, że wzrósł współczynnik poprawności jazdy. Czy ta tendencja utrzymała się również w lipcu? Zweryfikowaliśmy, co działo się na polskich drogach w ubiegłym miesiącu.
17.08.2022

Kolejna fala upałów: jak się przed nimi chronić na trasie?

Wysokie temperatury latem dokuczają każdemu z nas, ale dla kierowców są szczególnie niebezpieczne. Prowadząc nagrzane auto szybko można wpaść w stan zamroczenia, czas reakcji ulegnie wydłużeniu, a do tego możesz się poczuć, jak pod wpływem alkoholu! Kierowcy muszą na siebie szczególnie uważać w trakcie upałów. Jak sobie z nimi radzić? Zdradzamy kilka sposobów!
12.08.2022

Jak Polacy wyjeżdżali na wakacje w latach 90-tych? Yanosik sprawdza!

Niektórym lata 90-te mogą się wydawać wcale nie tak odległe. Mowa przecież o okresie 30 lat temu. Jakie wówczas panowały wakacyjne trendy? Dokąd i czym jeździli Polacy na urlop? Czy było lepiej, taniej i bezpieczniej? Yanosik przygląda się temu, jak Polacy wyjeżdżali na wakacje w latach 90-tych!