Yanosik.pl Blog

26.01.2024

Strefa ruchu - co to jest i jakie obowiązują przepisy?

Strefa ruchu bywa bardzo często mylona ze strefą zamieszkania. Jednakże ta ogranicza swobodę pieszego i pozwala na więcej kierowcom. Dowiedzcie się, kto ma pierwszeństwo w strefie ruchu, czy można w niej parkować na chodniku i jakie jest ograniczenie prędkości jazdy!
23.01.2024

Jazda z Yanosikiem - zobacz jak użytkownicy korzystali z aplikacji w 2023

Yanosik nawiguje Was bezpiecznie do celu, informuje o zdarzeniach z trasy oraz umożliwia dodawanie zgłoszeń. Sprawdziliśmy, co najczęściej zgłaszaliście w naszym systemie w 2023 roku, dokąd chcieliście dojechać i jak długie trasy średnio pokonywaliście. Sprawdźcie nasz raport podsumowujący, jak korzystaliście z Yanosika w 2023 roku!
19.01.2024

Abonament za radio w samochodzie

Możecie tego nie wiedzieć, ale za radio w samochodzie należy płacić abonament w skali miesięcznej! Tylko nieliczni są zwolnieni z tego obowiązku, a ci którzy mają odbiornik w aucie i nie płacą abonamentu, narażają się na karę. Sprawdźcie szczegóły!
17.01.2024

Czy można jeździć samochodem po spożyciu alkoholu po własnym podwórku?

Przepisy informują o zakazie jazdy po alkoholu w ruchu lądowym, czy to dotyczy również własnego podwórka? Po spożyciu alkoholu absolutnie nie wolno wsiadać za kółko. A w razie wątpliwości co do stanu trzeźwości, należy zgłosić się na najbliższy komisariat i bezpłatnie przebadać się alkomatem!
16.01.2024

Odświeżona ramówka Radia Yanosik i inne nowości

Radio Yanosik towarzyszy Wam już od pół roku! Nasza stacja rozpędza się coraz bardziej i aktualnie wprowadza kilka nowości w swojej ramówce, dodatkowy kanał muzyczny i niespodziankę! Sprawdźcie szczegóły.
10.01.2024

Nowe fotoradary w 2023 - co mówią statystyki?

W 2023 roku sieć fotoradarów znacznie się powiększyła! Wymienione zostały również wysłużone urządzenia. Zastąpiono je nowocześniejszymi miernikami, których nie sposób oszukać. Sprawdźcie nasz raport, opisujący zmiany w ilości fotoradarów w Polsce w 2023 roku i dowiedzcie się, które z nowych mierników były najczęściej przez Was zgłaszane w aplikacji oraz czy w tym roku pojawią się nowe urządzenia!
08.01.2024

Trójkąt ostrzegawczy - w jakiej odległości od samochodu ustawić?

Zadaniem trójkąta odblaskowego jest ostrzeganie innych uczestników ruchu drogowego o zagrożeniu na drodze. Kierowca powinien go użyć w sytuacji awarii albo wypadku, jednak nie może tego zrobić w pełni dowolnie. Zastosowanie trójkąta ostrzegawczego regulują przepisy ruchu drogowego. Sprawdźcie, czy je znacie!
05.01.2024

Sylwester 2023 - jak wyglądała sytuacja na drogach? Podsumowanie od Yanosika

Sylwester zwykle sprzyja wyjazdom w różne części naszego kraju, aby świętować przywitanie nowego roku. Dokąd wyruszyliście w ostatnich dniach 2023 roku? Jak wyglądała sytuacja na drogach? Sprawdziliśmy to i przygotowaliśmy dla Was krótki raport! Zachęcamy do lektury.
03.01.2024

Wyprzedzanie na przejściu dla pieszych

Wyprzedzanie na przejściu dla pieszych jest niezwykle niebezpieczne! Dlatego przepisy zakazują tego manewru. Jednakże, jest wyjątek – wyprzedzać na zebrze można, gdy ruch jest kierowany. Co kryje się pod tą tajemniczą nazwą? Zapraszamy do lektury!