15.04.2020

Wymiana opon - kiedy, za ile i jak to zrobić w czasie epidemii koronawirusa

Jaka jest cena wymiany opon w Poznaniu i Warszawie? Czy koszty takiej usługi na terenie miasta są podobne, czy też znacznie różnią się w zakładach wulkanizacji? Kiedy najlepiej wymienić opony z zimowych na letnie? Przedstawiamy odpowiedzi na te pytania, a także podpowiadamy jak znaleźć rzetelnego wulkanizatora oraz jak poradzić sobie z tym tematem podczas epidemii koronawirusa. 

Wielu kierowców zastanawia się czy jest już odpowiedni moment na wymianę opon z zimowych na letnie oraz jaki jest tego koszt. W rozterkach nie pomaga panująca epidemia koronawirusa w Polsce. Kierowcy szukają rozwiązań, które ograniczą ryzyko zakażenia. Jak sobie poradzić w nowej sytuacji? 

Zacznijmy od początku...

Kiedy wymiana opon z zimowych na letnie? 

Przyjęło się, że wymiana opon z zimowych na letnie powinna nastąpić, gdy średnia dobowa temperatura jest wyższa niż 7°C. Warto zaznaczyć, że pogoda w okresach przejściowych lubi płatać figle. Dlatego z wymianą opon zalecamy wstrzymać się do momentu aż temperatura się ustabilizuje i temperatura dobowa powyżej 7°C będzie utrzymywała się min. tydzień. 

Cena wymiany opon - Poznań

Aby wyniki były porównywalne i miarodajne przyjęty został najpopularniejszy rozmiar opon: 15 cali. Ceny zawierają wymianę opon na felgach aluminiowych.

Cena wymiany opon w Poznaniu w dużej mierze zależy od tego do jakiego wulkanizatora się udasz. Różnice w cenniku za taką samą usługę wynoszą nawet 90 zł. Zakres cen przedstawia poniższa tabela. 

Najpopularniejszy w Poznaniu jest przedział cenowy 100-109 zł. Taką ofertę proponuje 44 proc. poznańskich zakładów. Na terenie miasta znajdują się także takie perełki jak: 60 zł za wymianę opon, co daje najniższą cenę na terenie Poznania, czy też 149 zł – najdrożej w stolicy Wielkopolski.

Wulkanizacja Poznań: umów wizytę [1] 

Cena wymiany opon - Warszawa 

Biorąc pod uwagę takie same parametry, czyli rozmiar 15 cali, to koszt wymiany opon na felgach aluminiowych w Warszawie najczęściej waha się pomiędzy 100 - 109 zł. Często w cenniku pojawia się także cena cena 120-129 zł. Podobnie jak w Poznaniu, w stolicy Polski można znaleźć miejsca, w których wymiana opon z zimowych na letnie będzie kosztowała 60 zł, czy też 150 zł. Za wykonanie takiej samej usługi można zaoszczędzić lub przepłacić ok. 90 zł. 

Wulkanizacja Warszawaumów wizytę 

Mobilna wulkanizacja - rozwiązanie na koronawirusa? 

WIelu kierowców zastanawia się czy w dobie epidemii koronawirusa bezpiecznie jest korzystać z usług wulkanizacji. Przed umówieniem się na wizytę warto zadzwonić do zakładu i zapytać jakie środki ostrożności zachowują w związku z koronawirusem. Jeśli nie chcesz wychodzić z domu, to możesz skorzystać z takich rozwiązań jak wulkanizacja mobilna. W tym przypadku specjaliści podjeżdżają pod podany adres i zajmują się wymianą opon, a w swojej ofercie najczęściej mają także inne usługi takie jak: wyważenie kół, naprawa opony, wymiana klocków hamulcowych, wymiana filtra i oleju. 

Pracę mechaników czy wulkanizatorów można ocenić w aplikacji dla kierowców Yanosik lub na stronie https://warsztaty.yanosik.pl/ 

 

22.05.2020

Oblężenie na autostradach? Oto jak wygląda ruch samochodowy w kraju

Życie Polaków wraca do normy? Jednym z mierników, który może zobrazować aktualny stan w kraju jest chociażby ruch drogowy. Co na ten temat mówią statystyki? Oto zestawienie stworzone na podstawie danych z systemu dla kierowców Yanosik. Pod lupą specjalistów znalazły się wszystkie autostrady na terenie naszego kraju.
07.05.2020

Warsztaty samochodowe z usługą door-to-door w aplikacji Yanosik

Yanosik rusza z kolejną usługą, która ma szczególne zastosowanie w czasach trwającej epidemii koronawirusa w Polsce. Użytkownicy aplikacji otrzymali aktualizację, która wprowadza nową usługę w projekcie związanym z warsztatami samochodowymi. Otóż kierowcy mogą szybko odfiltrować zakłady mechaniczne, które oferują usługę door-to-door. Oznacza to, że nie muszą oni fatygować się do mechanika, tylko to on podjedzie pod drzwi klienta.
06.05.2020

Majówka “rozruszała” wyjazdy Polaków?

Czy Polacy pomimo nadal panującej epidemii wyjechali na weekend majowy? Częściej wybierali się w dłuższe trasy? Jak tegoroczne podróże mają się do majówki z zeszłego roku? Całą prawdę o weekendzie majowym w dobie koronawirusa przedstawiają dane pochodzące z systemu Yanosik.