05.06.2023

Czerwcówka w natarciu - pobijcie rekord z Yanosikiem!

Przygotowania do długiego weekendu czerwcowego trwają! A my nie zwalniamy tempa i znów namawiamy Was na pobicie rekordu, tym razem majowego. Wystarczy, że zaktualizujecie i włączycie aplikację Yanosika na wspólną podróż w czasie czerwcówki. Poznajcie szczegóły.

Długi weekend czerwcowy to doskonała okazja, aby wyruszyć w trasę po Polsce. Zwłaszcza, że wystarczy wziąć jeden dzień urlopu, aby zyskać aż 4 dni na wypoczynek. Planujecie wyjazd w góry? A może morze?

Policja będzie dbać o bezpieczeństwo kierowców w czasie czerwcówki

W ubiegłym roku, w czasie od środy (15 czerwca) do niedzieli (19 czerwca), w całej Polsce policjanci odnotowali 362 wypadki drogowe, w których śmierć poniosły 34 osoby, a 400 było rannych. Zatrzymano również 1 925 nietrzeźwych kierowców. 40 871 osób dopuściło się przekroczenia prędkości, w tym aż 648 zmotoryzowanych o więcej niż 50 km/h na obszarze zabudowanym.

W tym roku policjanci również będą pilnować Waszego bezpieczeństwa na drogach. Możecie spodziewać się znacznie większej liczby radiowozów oznakowanych, jak i tych nieoznakowanych, które są wyposażone w wideorejestratory monitorujące prędkość jazdy i zapisujące obraz.

Poza tym, kontrolowana będzie również trzeźwość kierowców, dokumenty i sposób przewożenia dzieci.

Apelujemy do Was o przestrzeganie przepisów ruchu drogowego, sprawdzanie swojego stanu trzeźwości, jeśli dzień wcześniej spożywaliście napoje alkoholowe oraz korzystanie z pasów bezpieczeństwa i rozwagę za kółkiem!

Jedź bezpiecznie z Yanosikiem na długi weekend czerwcowy

Zachęcamy również do skorzystania z wsparcia Yanosika, dzięki któremu dowiecie się zawsze na bieżąco o tym, co dzieje się na trasie, a także sami będziecie mogli dodawać komunikaty.

W naszym systemie co 2 sekundy pojawia się nowe zgłoszenie, a z aplikacji korzysta średnio miesięcznie ponad 2 miliony kierowców.

Każda informacja z trasy jest na wagę złota, pamiętajcie, że dodanie swojego zgłoszenia dla innych kierowców, np.: o wypadku na trasie może uratować czyjeś życie!

Zwłaszcza, że już wkrótce startujemy ze wspólną akcją z Komendą Główną Policji - “Zapnij pasy - poczuj uścisk bezpieczeństwa”, w czasie której będziemy czuwać nad Waszym bezpieczeństwem na drogach. A jak wszyscy wiemy, lato to najtrudniejszy okres dla zmotoryzowanych. Niestety wciąż w czasie wakacji dochodzi do największej liczby wypadków drogowych, dlatego każda informacja dodawana w naszym systemie jest niezwykle istotna i może pomóc uniknąć tragedii.

Bijemy rekord w czasie czerwcówki – pomóżcie nam!

Doskonałym towarzystwem w trasie jest Yanosik! Zaktualizujcie i włączcie aplikację Yanosik na swoją trasę i pomóżcie nam pobić majówkowy rekord największej liczby użytkowników online. Poprzeczka jest podniesiona wysoko, w tegoroczny długi weekend majowy odnotowaliśmy wynik 239 071 użytkowników online.

To nasz rekord, ale mierzymy wysoko i liczymy, że wspólnymi siłami pobijemy go w tę czerwcówkę! Co trzeba zrobić? Wystarczy posiadać najnowszą wersję aplikacji Yanosik (jeśli jeszcze nie macie - zachęcamy do aktualizacji), włączyć ją w dniach 7-11.06 i jechać, gdziekolwiek chcecie! Nagrodzimy Was za tę aktywność! Każdy kierowca otrzyma od nas dyplom, którym będzie mógł się pochwalić w swoich profilach społecznościowych oraz +50 punktów do Rankingu Użytkowników Yanosik.

AplikacjaPolicjaPoradnik kierowcyRaportyTechnologiaUrządzeniaWywiadyYanosik Traffic