06.11.2020

Gdzie zatankujesz najtaniej? Podpowiadamy!

Tankujesz od kilkunastu lat na tej samej stacji i nie masz pojęcia, jak kształtują się ceny paliw w innych miastach? Uważasz, że najdrożej jest zawsze przy autostradzie? A może myślisz, że LPG opłaca się w każdym możliwym przypadku? Jeśli tak, to ten raport jest właśnie dla Ciebie! 

Do przygotowania raportu o cenach paliw w Polsce skłoniły ekspertów z firmy Yanosik różnego rodzaju informacje od kierowców. 

- Z naszej aplikacji korzystają ponad 2 mln użytkowników miesięcznie. Spora część z nich to zawodowi kierowcy, którzy niemal codziennie pokonują setki kilometrów. Mają oni więc okazję na własnej skórze przekonać się, jak bardzo różnią się między sobą ceny paliw w zależności od położenia stacji. To właśnie kierujący oraz napływające od nich informacje stały się dla nas inspiracją do przeanalizowania kosztów tankowania w konkretnych miastach i województwach - mówi Magda Zglińska z firmy Yanosik

Jak wynika z analizy przeprowadzonej przez Yanosik, za 1 litr paliwa zapłacimy najwięcej w województwie opolskim - tam benzyna 98 może kosztować nawet ok. 4,93 zł. Podobnie wysokie ceny są również na północy Polski - w województwie pomorskim i zachodniopomorskim. Najatrakcyjniejsze stawki oferują natomiast stacje w Lubuskiem. 

- Dane zebrane dla poszczególnych województw są bardzo podobne do tych odnoszących się do konkretnych miast wojewódzkich. Z nich również wynika, że paliwa w pomorskim i zachodniopomorskim są drogie w porównaniu z cenami występującymi w innych miastach Polski. Niechlubnym liderem w cenie LPG jest Szczecin, natomiast najdroższą 95 kupimy w Gdańsku - zauważa Zglińska

Wbrew pozorom ceny czekające na kierowców na stacjach zlokalizowanych na północy Polski nie są najwyższe w naszym kraju. Specjaliści z firmy Yanosik zdecydowali się bowiem na odnalezienie konkretnych miejscowości, w których paliwa są zarówno najtańsze, jak i najdroższe. 

- Znalezione przez nas ceny naprawdę mogą szokować. Różnice między najniższymi a najwyższymi cenami wynoszą bowiem ponad 1 zł na litrze paliwa. To kwota, którą przy tankowaniu odczują nawet właściciele aut o niezbyt pojemnych bakach - komentuje Magda Zglińska z firmy Yanosik

Dane te obalają więc popularny mit o tym, że najdroższe tankowanie czeka kierowców poruszających się po autostradach. 

- Z naszych analiz wynika, że ceny przy autostradach są rzeczywiście wyższe niż te oferowane przez stacje zlokalizowane przy innych typach dróg, np. ekspresowych czy krajowych. Są one jednak znacznie niższe od tych, które zaprezentowaliśmy w tabeli powyżej - podsumowuje Zglińska

08.03.2021

Y24 dedykowana aplikacja dla urządzeń Yanosik od teraz z nowymi funkcjami!

Aplikacja Y24 została stworzona z myślą o posiadaczach urządzeń Yanosik. Jeśli korzystasz z Yanosik GT, GTR, GTS lub XS, to przeznaczona jest ona właśnie dla Ciebie. Dzięki niej zyskasz dostęp do dodatkowych opcji. Jakie możliwości daje Y24? Co nowego pojawiło się w aplikacji?
03.03.2021

Nowe fotoradary na polskich drogach za miliony z UE. Noga z gazu!

358 nowych fotoradarów, na które Unia Europejska przeznaczyła 162 miliony złotych. Czy to możliwe? Tak! Modernizacja odcinkowych pomiarów prędkości polegać będzie nie tylko na zakupie nowego sprzętu, ale także umieszczeniu go w nowych lokalizacjach. Więcej dowiesz się z artykułu.
29.01.2021

Jesteś dobrym kierowcą? Sprawdź, ile możesz zaoszczędzić!

O tym, że za przekroczenie prędkości czy też jazdę bez włączonych świateł grozi mandat, wiedzą wszyscy kierowcy. Nie każdy z nich ma jednak świadomość, że tak jak za nieodpowiednie zachowania na drodze można zostać ukaranym, tak za przestrzeganie przepisów ruchu drogowego czeka nagroda w postaci… niższej stawki OC. Jak to możliwe? Już wyjaśniamy!