06.11.2020

Gdzie zatankujesz najtaniej? Podpowiadamy!

Tankujesz od kilkunastu lat na tej samej stacji i nie masz pojęcia, jak kształtują się ceny paliw w innych miastach? Uważasz, że najdrożej jest zawsze przy autostradzie? A może myślisz, że LPG opłaca się w każdym możliwym przypadku? Jeśli tak, to ten raport jest właśnie dla Ciebie! 

Do przygotowania raportu o cenach paliw w Polsce skłoniły ekspertów z firmy Yanosik różnego rodzaju informacje od kierowców. 

- Z naszej aplikacji korzystają ponad 2 mln użytkowników miesięcznie. Spora część z nich to zawodowi kierowcy, którzy niemal codziennie pokonują setki kilometrów. Mają oni więc okazję na własnej skórze przekonać się, jak bardzo różnią się między sobą ceny paliw w zależności od położenia stacji. To właśnie kierujący oraz napływające od nich informacje stały się dla nas inspiracją do przeanalizowania kosztów tankowania w konkretnych miastach i województwach - mówi Magda Zglińska z firmy Yanosik

Jak wynika z analizy przeprowadzonej przez Yanosik, za 1 litr paliwa zapłacimy najwięcej w województwie opolskim - tam benzyna 98 może kosztować nawet ok. 4,93 zł. Podobnie wysokie ceny są również na północy Polski - w województwie pomorskim i zachodniopomorskim. Najatrakcyjniejsze stawki oferują natomiast stacje w Lubuskiem. 

- Dane zebrane dla poszczególnych województw są bardzo podobne do tych odnoszących się do konkretnych miast wojewódzkich. Z nich również wynika, że paliwa w pomorskim i zachodniopomorskim są drogie w porównaniu z cenami występującymi w innych miastach Polski. Niechlubnym liderem w cenie LPG jest Szczecin, natomiast najdroższą 95 kupimy w Gdańsku - zauważa Zglińska

Wbrew pozorom ceny czekające na kierowców na stacjach zlokalizowanych na północy Polski nie są najwyższe w naszym kraju. Specjaliści z firmy Yanosik zdecydowali się bowiem na odnalezienie konkretnych miejscowości, w których paliwa są zarówno najtańsze, jak i najdroższe. 

- Znalezione przez nas ceny naprawdę mogą szokować. Różnice między najniższymi a najwyższymi cenami wynoszą bowiem ponad 1 zł na litrze paliwa. To kwota, którą przy tankowaniu odczują nawet właściciele aut o niezbyt pojemnych bakach - komentuje Magda Zglińska z firmy Yanosik

Dane te obalają więc popularny mit o tym, że najdroższe tankowanie czeka kierowców poruszających się po autostradach. 

- Z naszych analiz wynika, że ceny przy autostradach są rzeczywiście wyższe niż te oferowane przez stacje zlokalizowane przy innych typach dróg, np. ekspresowych czy krajowych. Są one jednak znacznie niższe od tych, które zaprezentowaliśmy w tabeli powyżej - podsumowuje Zglińska

26.07.2021

Mam prawo jazdy, ale boję się prowadzić samochód. Czy to już amaksofobia?

Teoria zdana, kurs zrobiony, odbierasz prawo jazdy i… zaczynają się problemy. Boisz się samodzielnie prowadzić samochód w dużym mieście, a o wjeździe na autostradę już nie wspominając. Amaksofobia to lęk przed jazdą autem. Występuje rzadko lecz ma wiele różnych odmian. Dowiedz się, jak sobie z nią radzić i jak zwiększyć swoje poczucie bezpieczeństwa za kółkiem.
23.07.2021

Wakacyjne działania policji na DK 11. Yanosik sprawdza, co się dzieje na trasie

W trakcie wakacji dochodzi do największej liczby wypadków samochodowych ze skutkiem tragicznym. W większości kolizje mają miejsce na drogach krajowych, które prowadzą do popularnych urlopowych destynacji. Jedną z krajówek, na której wciąż najwięcej się dzieje, jest DK 11. W tym roku, policja wzięła ten odcinek na warsztat, a Yanosik sprawdził, co się na niej dzieje.
21.07.2021

Tymi rzeczami w trasie możesz sobie zepsuć wakacje. Sprawdź, jak ich uniknąć

Długo oczekiwane dni do urlopu wreszcie nadeszły, jedziesz na wakacje, a w trasie… może się przydarzyć kilka rzeczy, które skutecznie zepsują Ci humor i cały wyjazd. Jesteś ciekaw, co mamy na myśli? Sprawdź, co takiego może zepsuć Twój wakacyjny wypad i jak możesz się przed tym uchronić.