14.06.2024

Najniższy punkt w Polsce, Muzeum w Pelplinie i inne coraz częściej odwiedzane miejsca w Pomorskim

Strona głównaBlog YanosikNajniższy punkt w Polsce, Muzeum w Pelplinie i inne coraz częściej odwiedzane miejsca w Pomorskim

Nowatorski projekt Yanosik - „Turystyka Regionu”, wspiera regiony w promowaniu swoich atrakcji turystycznych i proponuje kierowcom odkrywanie ciekawych miejsc w Polsce. Pierwsze efekty są już widoczne w województwie pomorskim. Zgodnie z danymi Pomorskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej – zgłoszone w aplikacji Yanosik atrakcje i zabytki, odwiedza znacznie więcej turystów.

Odkrywaj turystyczne perełki regionu z Yanosik

Wiemy, że turystyka to ważna część życia wielu z Was, i że nie wszyscy mieliście okazję zobaczyć różne urokliwe miejsca, które skrywa nasz kraj. A Yanosik to świetny kompan w podróżach po Polsce!

Z myślą o wsparciu wszystkich kierowców, którzy korzystają z naszej aplikacji i promocji regionalnej turystyki, chcemy Wam pomóc odkrywać nowe miejsca w Polsce. Dlatego, wprowadziliśmy opcję informowania Was w Yanosik o lokalizacji atrakcji turystycznych na trasie.

To nie tylko pomoc dla podróżujących, ale także wsparcie dla Regionalnych Organizacji Turystycznych w promowaniu ich regionów. Dzięki Yanosik, każda podróż może stać się okazją do odkrywania fascynujących miejsc w Polsce!

Atrakcje turystyczne w pomorskim - kierowcy podróżują z Yanosik

Województwo pomorskie jako pierwsze wykorzystało możliwości nowej funkcji Yanosik. Pomorska Regionalna Organizacja Turystyczna (PROT) zdecydowała się wprowadzić do aplikacji Yanosik 60 atrakcji oraz zabytków ze swojego regionu. Kierowcy, podróżujący w tym regionie, entuzjastycznie przyjęli te informacje, co szybko przyniosło wymierne efekty dla PROT.

Oficjalne dane Yanosik pokazują znaczny wzrost zainteresowania turystycznymi hitami regionu. Na przykład, okolicę najniższego punktu w Polsce odwiedziło o 44% więcej zmotoryzowanych niż w poprzednim roku, rejon Twierdzy Wisłoujście przyciągnął o 39% więcej kierowców, a obszar, w którym znajduje się Wielbłądzi Garb w Krynicy zyskał o 34% więcej zainteresowanych niż w 2023 roku.

Jeszcze przed letnim sezonem podróżniczym, wzrosła również popularność okolic z innymi atrakcjami turystycznymi, jak: most zwodzony w Małych Swornegaciach czy Dom podcieniowy we wsi Trutnowy, notując kolejno wzrosty o 23% i 21%.

Obszary Grodzisko Owidz, Muzeum Hymnu narodowego w Będominie, Muzeum w Pelplinie i latarnia morska w Nowym Porcie także zanotowały znaczące wzrosty popularności.

Jak Yanosik ułatwia zwiedzanie Polski?

Aplikacja Yanosik aktywnie wspiera odkrywanie Polski przez kierowców. Dzięki współpracy z Regionalnymi Organizacjami Turystycznymi, użytkownicy na 10 kilometrów przed docelową lokalizacją otrzymują graficzny komunikat. Wskazuje on nazwę i miejsce interesującej atrakcji lub zabytku, a także oferuje opcję bezpośredniej nawigacji do wybranego miejsca. To ułatwia zaplanowanie zjazdu czy przerwy w podróży w atrakcyjnym miejscu.

Blisko samej atrakcji, na odległości 500 metrów, Yanosik wyświetla kolejny komunikat – baner z nazwą i strzałką kierunkową, która aktualizuje kierunek do celu.

Każda, zgłoszona przez ROT atrakcja, posiada też specjalną ikonę, która wyróżnia ją na mapie, co pozwala na wcześniejsze planowanie odwiedzin.

Daj się zauważyć w aplikacji Yanosik!

Yanosik cieszy się ogromną popularnością wśród polskich kierowców – każdego miesiąca z naszej aplikacji korzysta 2 miliony unikalnych użytkowników, którzy łącznie pokonują 50 milionów kilometrów dziennie.

W godzinach szczytu liczba użytkowników sięga ponad 200 tysięcy, a w długie weekendy notujemy rekordowe liczby, jak choćby 267 797 aktywnych użytkowników online 7 czerwca 2024.

Dzięki tej skali działania, Yanosik jest potężnym narzędziem promocyjnym dla Regionalnych Organizacji Turystycznych. Wprowadzenie swoich punktów do naszego systemu pozwoli dotrzeć do szerokiej grupy kierowców, co sprzyja nie tylko rozpoznawalności regionu, ale też przyciąga nowych turystów.

Korzyści są obopólne: kierowcy poszerzają swoje horyzonty podróżnicze, a regiony zyskują na popularności i odwiedza je więcej osób.

AplikacjaPolicjaPoradnik kierowcyRaportyTechnologiaUrządzeniaWywiadyYanosik Traffic