24.06.2024

Nie tylko radio dla kierowców. Świętujemy ro(c)k Radia Yanosik!

Strona głównaBlog YanosikNie tylko radio dla kierowców. Świętujemy ro(c)k Radia Yanosik!

Minął już rok od uruchomienia Radia Yanosik, stacji radiowej stworzonej z myślą o kierowcach, ale dostępnej dla wszystkich słuchaczy, na całym świecie. Radio Yanosik, w pierwszym roku swojej działalności, zdobyło już ponad 3 miliony unikatowych słuchaczy, co stanowi ponad 8% populacji Polski! W tę niedzielę stacja obchodziła swoje pierwsze urodziny – jakie niespodzianki przygotowano dla słuchaczy? Oto szczegóły!

Rozwój Radia Yanosik

Radio Yanosik rozpoczęło nadawanie 23 czerwca 2023 roku i przez rok zdobyło 3,04 miliona unikatowych słuchaczy. Oznacza to, że ponad 8% Polaków regularnie słucha naszej stacji.

Przez 365 dni średni czas słuchania systematycznie się wydłużał, osiągając obecnie 1,1 godziny. Od początku nadawania, słuchacze spędzili przy radiu łącznie 5,5 miliona godzin! Prime time stacji trwa od godziny 7:00 do 20:00, co oznacza, że Radio Yanosik towarzyszy słuchaczom przez cały dzień, zarówno w podróży, jak i podczas codziennej jazdy do i z pracy.

Co więcej, aż 60% słuchaczy to osoby regularnie powracające do stacji!

Popularność Radia Yanosik

Radio Yanosik jest interaktywne i otwarte na kontakt ze swoimi słuchaczami. Od dnia premiery do stacji można wysyłać wiadomości tekstowe, a od niedawna również głosowe.

Funkcje te cieszą się dużym zainteresowaniem – słuchacze ostrzegają innych o sytuacjach na drodze, biorą udział w dyskusjach i pozdrawiają najbliższych.

Przykładowo, we wtorek 18 czerwca 2024 roku stacja otrzymała ponad 400 wiadomości.

Ogromnym zaskoczeniem dla całego zespołu Radia Yanosik jest kreatywność słuchaczy, którzy przesyłają piosenki i teksty dotyczące właśnie naszego radia!

Prawdziwą niespodzianką było także spontaniczne powstanie fanpage’a „Słucham Radia Yanosik”, który od kilku miesięcy działa bardzo prężnie.

To pokazuje, jak silna jest społeczność Yanosik! Bezpośredni kontakt ze słuchaczami, którzy piszą i nagrywają się za pośrednictwem aplikacji, jest wyjątkowy i niespotykany. Przypomina to nieco CB-radio, ale w znacznie bardziej zaawansowanej formie, dynamicznie wspieranej przez redakcję Radia Yanosik.

Codzienna lista przebojów także jest popularna, a na ulubione piosenki oddawanych jest codziennie ponad 25 tysięcy głosów.

Intensywny rok na antenie Radia Yanosik

Miniony rok na antenie Radia Yanosik był pełen wydarzeń:

Ponad 120 godzin rozmów Oli Kutz w audycji "MotoLotna" z największymi gwiazdami show-biznesu i motoryzacji, takimi jak Michał Wiśniewski, Michał Piróg, Dariusz Michalczewski, Krystyna Mazurówna, Paweł Deląg, Maciej Rock, Katarzyna Kwiatkowska, Paweł Stasiak, Przemysław Saleta, Andrzej Sołtysik i wielu innych.

112 godzin autorskiej audycji "Muzyka Gadunkowa", prowadzonej przez Artura Gadowskiego.

Ponad 100 godzin podróżniczych opowieści Arkadego Pawła Fiedlera, w audycji "Po drodze".

100 godzin rozrywki w "Audycji z Lektorem", prowadzonej przez Andrzeja Leszczyńskiego, który zaprosił ponad 40 najbardziej znanych lektorów z Polski.

Olin Gutowski i Mateusz RUDY Kubiak przez ponad 100 godzin rozmawiali o jedzeniu w audycjach "Nienażarty" oraz "Motomicha".

Ponad 1200 autorskich felietonów prowadzonych przez Sebastiana Szczęsnego, Kubę Bielaka, Kacpra Jeneralskiego, Witolda Bladego, Mateusza Kubiaka, Olina Gutowskiego, Pawła Oksanowicza oraz Policjantów z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji.

Największym wydarzeniem były audycje na żywo prowadzone przez Patryka Bartoszewskiego ze specjalnego kampera, na tegorocznym Poznań Motor Show, gdzie mobilne studio odwiedziło mnóstwo gości specjalnych, zarówno z Polski, jak i z Wielkiej Brytanii.

Konkurs na pierwsze urodziny Radia Yanosik

Z okazji pierwszych urodzin, przygotowano specjalny konkurs dla słuchaczy, w którym można wygrać atrakcyjne nagrody, takie jak skrzynki z narzędziami, latarki, narzędzia wielofunkcyjne, urządzenia Yanosik oraz tematyczne gadżety stacji.

Aby wziąć udział, wystarczy słuchać Radia Yanosik i odpowiedzieć na pytania zadawane każdego dnia w programach „Autostart”, „Wendro na obrotach” oraz „Zjazd do bazy”.

Odpowiedzi można przesyłać za pomocą wiadomości tekstowych lub głosowych.

Konkurs trwa od 17 do 28 czerwca.

Ro(c)k na rok – nowy kanał tematyczny

Kolejną urodzinową niespodzianką, jest uruchomienie przez Radio Yanosik nowego kanału tematycznego – Radio Yanosik Rock. Można już słuchać największych przebojów rockowych, zarówno z polskiej, jak i zagranicznej sceny muzycznej.

Wcześniejsze tematyczne kanały muzyczne, takie jak świąteczne przeboje czy muzyka imprezowa, cieszyły się ogromną popularnością wśród słuchaczy, stanowiąc świetną alternatywę dla klasycznej odsłony Radia Yanosik.

Przyszłość Radia Yanosik – jakie są plany?

Radio Yanosik nie zwalnia tempa i ma ambitne plany na przyszłość! Słuchacze mogą spodziewać się rozbudowy programu oraz realizacji ulubionych materiałów. Z pewnością pojawią się niespodzianki, a może nawet nowe kanały tematyczne.

W lecie możecie spodziewać się informacji i newsów dla wszystkich zmotoryzowanych, ze szczególnym uwzględnieniem popularnych miejsc wypoczynkowych w kraju.

Będzie także wiele interesujących materiałów od autorów Radia Yanosik.

Gdzie słuchać Radia Yanosik?

Radio Yanosik jest dostępne zarówno w trasie, poprzez aplikację Yanosik, jak i online, na dedykowanej stronie internetowej.

Dzięki temu każdy może dołączyć do grona słuchaczy i cieszyć się ulubioną muzyką oraz informacjami z drogi, niezależnie od miejsca, w którym się znajduje.

AplikacjaPolicjaPoradnik kierowcyRaportyTechnologiaUrządzeniaWywiadyYanosik Traffic