Yanosik.pl Blog

12.07.2024

Zepsuty alkomat - kiedy urządzenie nadaje się do naprawy?

Zepsuty alkomat może prowadzić do nieprawidłowych wyników i niepewności co do stanu trzeźwości kierowcy. Kiedy trzeba zainwestować w naprawę urządzenia, a kiedy lepiej zdecydować się na jego wymianę, aby zapewnić sobie dokładność pomiarów i bezpieczeństwo na drodze? Odpowiadamy!
02.07.2024

Wakacje samochodem - jakie niebezpieczeństwa czekają na drodze?

Sezon wakacyjny jest najtrudniejszym na polskich drogach. W okresie od czerwca do września, policjanci odnotowują najwięcej wypadków drogowych z tragicznymi skutkami. Obecny sezon dopiero się rozpoczął, a funkcjonariusze już zarejestrowali ponad 60 zdarzeń. Gdzie najbardziej uważać w drodze na urlop? Sprawdźcie!
19.06.2024

Zapięte pasy w samochodzie - Yanosik przypomina “Zapnij pasy - poczuj uścisk bezpieczeństwa”

Yanosik oraz Policja po raz kolejny łączą siły, na rzecz edukacji i czuwania nad bezpieczeństwem polskich kierowców. We wspólnej akcji „Zapnij pasy – poczuj uścisk bezpieczeństwa” będą przypominać o konieczności zapinania pasów bezpieczeństwa podczas każdej podróży. Zobacz, jakie działania zaplanowaliśmy!
13.06.2024

“Zwolnij - niebezpieczny punkt!” - nie przekraczaj prędkości

Okres wiosenno-letni sprzyja wyjazdom wypoczynkowym. Niestety, to również czas, w którym rośnie liczba wypadków drogowych z tragicznymi skutkami. AKTUALIZACJA: Akcja "Zwolnij - niebezpieczny punkt!” przedłużona do końca wakacji
05.04.2024

Telefon w samochodzie - użytkownicy aplikacji Yanosik znają przepisy

W tegorocznej edycji quizu Yanosik, w ramach akcji „Łapki na kierownicę”, padła rekordowa liczba użytkowników, którzy wzięli w nim udział! Aż 89% osób zdało test za pierwszym razem! Użytkownicy Yanosik zdecydowanie znają przepisy. Sprawdźcie szczegóły!
29.03.2024

Rozpoczyna się sezon na jednoślady. Yanosik i Policja przypominają o zasadach bezpiecznej jazdy.

Właściciele motocykli, rowerów, motorowerów, hulajnóg i innych pojazdów, już szykują się na pierwsze wycieczki. Niestety początek wiosny sprzyja również większej ilości wypadków drogowych z udziałem jednośladów. To dobry moment, aby przypomnieć o zasadach bezpiecznej jazdy wszystkim kierowcom.
19.03.2024

Konfiskata samochodu po alkoholu - co wiemy o nowych przepisach?

14 marca 2024 roku weszły w życie zapowiadane przepisy, dotyczące konfiskaty samochodu, za popełnienie określonych przestępstw przez kierujących pojazdami mechanicznymi. O jakich sytuacjach mowa?
29.02.2024

Skup się na drodze! Odłóż telefon i połóż swoje „Łapki na kierownicę”

Już 1 marca wystartuje ogólnopolska akcja „Łapki na kierownicę”, która stanowi element działań „Na drodze – patrz i słuchaj”. Wraz z Biurem Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji, firmą Screen Network S.A. przypominamy Wam, aby nie korzystać z telefonu w czasie prowadzenia samochodu!
28.12.2023

Akcja Policji i Yanosika - “Myśl trzeźwo” - nie prowadź pojazdu pod wpływem alkoholu!

Wkrótce startuje kolejna edycja cyklicznej akcji „Myśl trzeźwo”, którą organizuje Biuro Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji wraz z Yanosikiem i firmą Screen Network. Jej celem jest wzmocnienie świadomości polskich kierowców na temat prowadzenia pojazdów pod wpływem alkoholu. Sprawdź!