Yanosik.pl Blog

13.09.2023

Kursy redukujące punkty karne - zmiany od 17 września 2023

Jak będzie wyglądał nowy format kursów redukujących punktów karnych? Co się zmieni od 17 września 2023 roku? Tego dowiecie się z naszego artykułu!
23.08.2023

Co Polacy wiedzą o zapinaniu pasów? Sprawdziliśmy

Podczas akcji „Zapnij pasy – poczuj uścisk bezpieczeństwa” przygotowaliśmy dla Was specjalny quiz o zapinaniu pasów i bezpieczeństwie na drodze. Jakie są wyniki? Które pytanie było najtrudniejsze? Sprawdźcie sami!
10.08.2023

Zapinanie pasów w samochodzie - sprawdź swoją wiedzę z Yanosikiem

Trwa wspólna akcja Yanosika wraz z Komendą Główną Policji – Zapnij pasy – poczuj uścisk bezpieczeństwa. Przygotowaliśmy dla Was specjalny quiz sprawdzający Waszą wiedzę w zakresie bezpiecznej jazdy oraz konieczności zapinania pasów bezpieczeństwa. Sprawdźcie wszystko, co musicie wiedzieć o pasach i weźcie udział w quizie!
23.05.2022

Nowy wzór dowodu rejestracyjnego

16 maja tego roku weszła w życie nowelizacja rozporządzenia, które reguluje wzór nowego dowodu rejestracyjnego. Celem wprowadzenia zmian jest utrudnienie możliwości podrobienia dokumentu. Dla zwykłego kierowcy raczej nic się w nim nie zmieniło.
06.05.2022

Raport majówka 2022: na drogach więcej korków i wypadków

Tegoroczny długi weekend majowy już za nami. Polacy z chęcią zdecydowali się na aktywne spędzenie długiego weekendu poza swoim miejscem zamieszkania, korzystając z ładnej pogody i możliwości pozbawionych rygorystycznych obostrzeń pandemicznych. Czy w tę majówkę ruch samochodowy wzrósł? Sprawdziliśmy, co się działo na polskich drogach w trakcie długiego weekendu majowego w tym roku.
22.04.2022

Nowych kierowców czekają spore utrudnienia!

Nowelizacja ustawy „Prawo o ruchu drogowym” zawiera zapis, który nie ułatwi nowym kierowcom poruszania się po polskich drogach. Ci, którzy odbiorą swoje prawo jazdy kategorii B będą musieli przez dwa lata stosować się do zasad tzw. „Okresu próbnego”. Jeszcze nie wiadomo od kiedy będzie obowiązywać, ale już teraz warto poznać jego wymogi.
20.04.2022

Nawet 15 punktów karnych za wykroczenie. Już od września!

Nowy taryfikator mandatów obowiązuje od 1 stycznia 2022 roku. Kierowcy zdążyli już obyć się z nowymi stawkami mandatów, a nawet zmienić swoje nawyki, co potwierdzają także nasze dane. A to nie koniec nowości, które wynikają z ustawy „Prawo o ruchu drogowym oraz niektórych innych ustaw”. Już od września zmianom ulegnie również taryfikator punktów karnych. Za niektóre wykroczenia będzie można otrzymać aż 15 punktów karnych!
08.04.2022

Nowy taryfikator: kierowcy jeżdżą lepiej

Już od trzech miesięcy polscy kierowcy mierzą się z nowym taryfikatorem mandatów. Efektem jego wprowadzenia są choćby wyższe stawki mandatów, które mają poprawić bezpieczeństwo na drogach, zmniejszyć prędkości jazdy, a także zredukować liczbę wypadków. Czy faktycznie udało się powstrzymać kierowców przed przekraczaniem limitów prędkości? Sprawdziliśmy, jak wyglądał udział przekroczeń prędkości zmotoryzowanych Polaków w pierwszych trzech miesiącach tego roku!
04.04.2022

Sezon rowerowy wystartował. Jakie obowiązkowe wyposażenie musisz mieć?

Wiosna już wystartowała i choć pogoda nas nie rozpieszcza, to wielu Polaków już otworzyło sezon rowerowy. Jednak nie każdy rowerzysta pamięta, jakie jest obowiązkowe wyposażenie dla jednośladu. A taka „niepamięć” może się skończyć mandatem. Co musisz mieć przy swoim rowerze? Sprawdź!