Yanosik.pl Blog

28.12.2023

Akcja Policji i Yanosika - “Myśl trzeźwo” - nie prowadź pojazdu pod wpływem alkoholu!

Wkrótce startuje kolejna edycja cyklicznej akcji „Myśl trzeźwo”, którą organizuje Biuro Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji wraz z Yanosikiem i firmą Screen Network. Jej celem jest wzmocnienie świadomości polskich kierowców na temat prowadzenia pojazdów pod wpływem alkoholu. Sprawdź!
19.12.2023

Ustawienie świateł drogowych - podsumowanie akcji Twoje światła - Nasze bezpieczeństwo 2023

Tegoroczne działania „Twoje światła – Nasze bezpieczeństwo” właśnie się zakończyły. Jak co roku, akcja zyskała duże uznanie wśród kierowców. Sprawdźcie, jak wypadło podsumowanie naszych wspólnych działań!
17.11.2023

Mandat z drona - czy i za co można dostać?

Za jakie wykroczenie można otrzymać mandat w wyniku nagrania zarejestrowanego przez policyjny dron? Wbrew powszechnej opinii nie są to kary za przekroczenia prędkości. Czy mandaty z drona są legalne?
27.10.2023

Akcja Znicz 2023 - jedź bezpiecznie podczas Wszystkich Świętych

Już za chwilę rozpoczną się policyjne działania, w ramach tzw. akcji Znicz. Oznacza to wzmożoną liczbę patroli na drogach, rutynowe kontrole trzeźwości i stanu technicznego pojazdu. Sprawdźcie, jak wypadł okres Wszystkich Świętych na polskich drogach w 2022 roku.
25.10.2023

Badanie alkomatem przez policję - jak wygląda kontrola trzeźwości?

Policja może zatrzymać kierowcę i sprawdzić trzeźwości, nawet w wyniku rutynowej kontroli. Jak wygląda takie badanie alkomatem? Czy kierowca ma prawo odmówić? Dowiedzcie się, jak wygląda kontrola trzeźwości, przeprowadzana przez policję!
19.10.2023

Sprawdź ustawienie świateł w aucie podczas akcji „Twoje światła - Nasze bezpieczeństwo”

Wystartowała już VIII edycja ogólnopolskiej akcji edukacyjnej „Twoje światła – Nasze bezpieczeństwo”! W ramach działań, kierowcy będą mogli bezpłatnie sprawdzić ustawienie świateł w swoim aucie. Poznajcie szczegóły tegorocznej akcji!
16.10.2023

Pasażer ma niezapięte pasy? Wiemy, kto płaci mandat

Pasy odpowiadają za bezpieczeństwo w samochodzie. W sytuacji wypadku chronią życie każdej osoby, która znajduje się w pojeździe. Ich niezapinanie jest nie tylko bardzo nieodpowiedzialne, ale również naraża na mandat. Jednak czy w sytuacji, w której pasażer nie zapina pasów, to kierowca będzie ukarany?
01.10.2023

"Świeć Przykładem – Noś odblaski" - Policja, Yanosik i Screen Network zachęcają do noszenia odblasków

Sezon jesienno - zimowy to jeden z trudniejszych okresów na polskich drogach. Zmrok zapada znacznie szybciej, a kierowcy muszą mierzyć się nie tylko z trudniejszymi warunkami atmosferycznymi, ale również z ograniczoną widocznością. Dlatego, apelujemy do Was wraz z polską Policją i firmą Screen Network – Świeć przykładem – Noś odblaski i bądź dobrze widoczny na drodze.
13.09.2023

Kursy redukujące punkty karne - zmiany od 17 września 2023

Jak będzie wyglądał nowy format kursów redukujących punktów karnych? Co się zmieni od 17 września 2023 roku? Tego dowiecie się z naszego artykułu!