15.05.2024

Przenośna stacja ładowania - powerbank nie tylko do kampera

Strona głównaBlog YanosikPrzenośna stacja ładowania - powerbank nie tylko do kampera

Sezon na wyjazdy wypoczynkowe trwa! Jak zadbać o zapas prądu, niezależnie od miejsca? Najlepiej za pomocą przenośnej stacji ładowania, która umożliwi Wam dostarczenie energii wszystkim urządzeniom, które podniosą komfort Waszej podróży! Sprawdźcie, dlaczego to must have wakacyjnych akcesoriów i nie tylko!

Przenośna stacja ładowania - co to takiego?

Mobilne stacje ładujące to urządzenia, które zyskują na popularności, między innymi dlatego, że są znacznie wydajniejsze niż powerbanki. Sprzęt ładuje się zwykłym prądem domowym AC, ale istnieją również możliwości ładowania bezprzewodowego, np.: z użyciem panelu solarnego.

Stacje są wyposażone w przetwornice, które odpowiadają za zmianę prądu stałego na przemienny. Ta energia jest przetwarzana i magazynowa w pojemnych akumulatorach litowo-jonowych, co powoduje, że możecie z niej korzystać wszędzie tam, gdzie potrzeba Wam dodatkowej energii!

Przenośna stacja ładowania czy powerbank – jakie są różnice?

Przenośna stacja ładująca, to znacznie więcej niż klasyczny powerbank! Stacja ma pojemniejszą baterię, dzięki czemu macie więcej możliwości ładowania różnych urządzeń, które potrzebują więcej energii, niż może im dostarczyć powerbank.

Przenośne stacje ładowania są większe i cięższe niż powerbanki, ale to cena dużej pojemności i zdolności do zasilania urządzeń ze znaczniejszym zapotrzebowaniem energetycznym. Niemniej, są one bardzo mobilne – można je z łatwością przetransportować z samochodu na camping, plażę lub przewieźć na działkę.

Dużym atutem przenośnych stacji ładowania jest różnorodność wyjść, znajdziecie w nich standardowe gniazda AC (jak w domu), DC oraz USB, co umożliwia ładowanie kilku różnych urządzeń na raz! Powerbanki zwykle oferują wyjścia USB, które pozwalają na ładowanie niskonapięciowych sprzętów, takich jak telefony czy tablety.

Mobilne stacje ładujące można ładować przez gniazda AC, a niektóre modele mają możliwość poboru energii przez panele słoneczne! Powerbanki, z kolei można ładować przez USB lub prąd domowy, rzadziej spotykane są inne możliwości.

Jakie urządzenia można zasilać przez stację ładowania?

Przenośna stacja ładująca ma znacznie większą pojemność baterii, w porównaniu do powerbanków, co pozwala na ładowanie większej ilości urządzeń jednocześnie lub zasilanie urządzeń, o większym poborze energii, takich jak: lodówki turystyczne, laptopy, a nawet telewizory.

Dzięki temu, przenośna stacja ładowania świetnie sprawdzi się na wyjeździe kamperem, na działce lub po prostu na wakacjach w górach lub nad morzem, na których potrzebne Wam będzie źródło energii.

Do czego można wykorzystać przenośną stację ładowania? Zebraliśmy dla Was kilka przykładów:

  • Laptop - chcecie wieczorem obejrzeć ulubiony serial w namiocie na laptopie? Nic straconego! Podłączacie go do mobilnej stacji ładowania i bindżujecie kolejne odcinki.
  • Zimne napoje z lodówki turystycznej - niezależnie, gdzie będziecie, zimne napoje w gorące dni to jest to, czego Wam potrzeba! Zapewnijcie to sobie, dzięki zachowaniu chłodzenia w lodówce turystycznej zasilanej prądem z mobilnej stacji.
  • Rzutnik - podłączacie projektor do mobilnej stacji zasilania i możecie organizować wieczorny maraton filmowy pod chmurką!
  • Dmuchany zamek dla dzieci na działce - sprężarka podłączona do mobilnej stacji ładowania zapewni zabawę dla najmłodszych na co najmniej kilka godzin! 

Jakie parametry przenośnej stacji ładowania są ważne?

W przenośnej stacji ładowania najważniejsza jest pojemność (w watogodzinach - Wh lub amperogodzinach - Ah), która określa ile energii urządzenie może przechowywać i dostarczać, a także moc wyjściowa, podawana w watach, która wskaże Wam, jak szybko stacja podładuje wybrany sprzęt.

Ważny jest także czas pracy baterii – sprawdźcie, jak długo stacja będzie mogła zasilać urządzenie przy pełnym naładowaniu i typowym użytkowaniu.

Warto zwrócić uwagę także na rodzaje i liczbę portów oraz sprawdzić, czy będą pasować do Waszych urządzeń. Kolejnym ważnym kryterium, jest sposób ładowania stacji – niektóre modele można ładować tylko klasycznie, a niektóre również przez panele solarne. Wyobraźcie sobie, np.: że zabraliście stację ze sobą na działkę, ładujecie swoja lodówkę turystyczną na ogródku, aby mieć zimne napoje, a przy okazji Wasza stacja ładująca pobiera energię ze słońca.

Przed wyborem odpowiedniego modelu mobilnej stacji ładującej, zwróćcie uwagę również na wagę i możliwości przenoszenia urządzenia, odporność na warunki atmosferyczne i dodatkowe funkcje, które oferuje.

Co wybrać – powerbank czy przenośną stację ładowania?

Naszym zdaniem, oba urządzenia! Przenośna stacja ładowania świetnie sprawdzi się w dostarczaniu energii sprzętom o większym poborze energetycznym, a powerbank spisze się doskonale, np.: podczas zwiedzania miasta czy podbijania szczytów górskich.

Po rozładowaniu powerbanka, możecie go spokojnie podładować za pomocą przenośnej stacji ładowania i po kilku godzinach będzie gotowy do zabrania w kolejną podróż!

Teraz w sklepie Yanosik mamy dla Was świetną ofertę* – przy zakupie przenośnej stacji ładowania Navitel, otrzymacie powerbank PR10 GRATIS!

Z takim duetem nie ma szans, żeby zabrakło Wam energii na tysiące zdjęć smartfonem, wieczorny seans filmowy na laptopie czy stale chłodne napoje z lodówki turystycznej.

Podróżujcie ze sporym zapasem energii, aby każdy wyjazd był zawsze udany!

Oferta jest ograniczona czasowo do 22.05.2024

AplikacjaPolicjaPoradnik kierowcyRaportyTechnologiaUrządzeniaWywiadyYanosik Traffic