11.06.2021

Ujawniamy ukryte funkcje Yanosika! Sprawdź, czy je znasz. Android Auto na testach?

Wielu kierowców nie wyobraża sobie poruszania się po polskich drogach bez odpowiedniego wsparcia nawigującego i informującego o aktualnym stanie trasy. Jedną z aplikacji, która wspomaga kierowców w drodze jest Yanosik. Aplikacja, poza nawigacją i informowaniem o rozmieszczeniu punktów kontroli prędkości, posiada wiele innych ukrytych funkcji. Jakich? Sprawdź!

Aplikacji Yanosik nie trzeba chyba przedstawiać, bowiem pobrało ją już ponad 15 milionów użytkowników. W tej chwili trwają intensywne pracę, żeby pojawiła się również w Android Auto.

- Aktualnie trwają intensywne prace nad publikacją Yanosika w Android Auto. Zespół testerów weryfikuje działanie funkcjonalności wersji Alfa i mogę zdradzić, że pierwsze wyniki są bardzo zadowalające - mówi Paweł Bahyrycz, Yanosik.

Jednak najpierw polecamy, by zapoznać się ze wszystkimi funkcjami aplikacji, o których być może użytkownicy jeszcze nie wiedzieli.

Najaktualniejsze ceny paliw

Ceny paliw to coś, co wzbudza bardzo wiele emocji. Wśród kierowców znajdują się ci, którzy posiadają swoje ulubione stacje i tankują wyłącznie na nich, oraz tacy, którzy zawzięcie szukają miejsc, w którym zapłacą najniższą cenę. Yanosik rozumie wszystkie te wybory, dlatego w aplikacji znajduje się funkcja, która pokazuje dokładne ceny paliw, na konkretnych stacjach i to w wersji live, dlatego nie ma obaw, że informacje mogą być nieaktualne.

Głodny? Czas na krótką przerwę w najbliższym gastropunkcie

Nikogo nie zdziwi fakt, że głodny kierowca jest mniej skupiony na jeździe. A jak wiadomo, czujność w trasie to podstawa. Nie warto ryzykować i zamiast wybrać nieostrożną jazdę, lepiej skorzystać z funkcji Yanosika, która pokazuje gdzie znajdują się najbliższe gastropunkty. Co bardzo ważne, aplikacja wskaże miejsca po Twojej stronie trasy, dlatego żadne objazdy i nadkładanie drogi nie będą konieczne.

Natychmiastowa pomoc przy awarii

Zapewne w trasie zdarzyło nam się mijać auto, którego pasażerowie potrzebowali natychmiastowej pomocy przy awarii. Z Yanosikiem taka sytuacja wcale nie musi skończyć się nerwowym kręceniem głowy i bezradnym rozkładaniem rąk. Wystarczy poszukać w aplikacji najbliższych punktów POI, pod którymi znajdziemy mi. in. warsztaty samochodowe. Następnie z takim punktem można umówić się za pomocą aplikacji lub za jej pośrednictwem zadzwonić. Dodatkowym atutem jest możliwość sprawdzenia oceny danego miejsca, którą wystawili inni użytkownicy. Cały proces będzie z pewnością mniej nerwowy, bo wszystko czego potrzebujemy otrzymamy już po jednym kliknięciu.

Nowe auto z Yanosikiem

Jeśli zaczynasz myśleć o kupnie nowego samochodu, w tym również pomoże Yanosik. Mapy wskażą najbliższe punkty sprzedaży, które zawsze można zweryfikować z pomocą aplikacji Autoplac lub na stronie Autoplac.pl. To świetne rozwiązanie dla tych, którzy chcą zmienić coś w stylu jazdy.

Yanosik to nie tylko nawigowanie i informowanie o aktualnym stanie na drogach. To aplikacja, która zawiera mnóstwo funkcji, które są przydatne każdemu kierowcy. Aktualne ceny paliw, punkty z jedzeniem, najbliższe warsztaty samochodowe czy komisy aut – wszystkie te rzeczy sprawdzimy w jednym miejscu, oszczędzając mnóstwo czasu i nerwów.  


 

AplikacjaPolicjaPoradnik kierowcyRaportyTechnologiaUrządzeniaWywiady
19.07.2021

Prognozy zmian w prawie drogowym: mandaty nawet do 5 tysięcy

Coraz głośniej o planowanych zmianach Rządu w prawie drogowym. Co ma się zmienić? Przede wszystkim wysokość kar pieniężnych za niebezpieczną jazdę i zależność składki OC od liczby punktów karnych. W planach jest również zaostrzenie kar dla nietrzeźwych kierowców oraz kasowanie punktów karnych dopiero po upływie dwóch lat. Sprawdzamy, jakie zmiany w prawie drogowym szykuje nowa ustawa Rządu.
29.11.2021

Poznańskim kierowcom coraz ciężej… zaparkować za darmo

Najdroższa strefa płatnego parkowania znajduje się w stolicy Wielkopolski – Poznaniu. Kierowcom zdecydowanie nie opłaca się wjeżdżać do centrum i okolic własnym samochodem, głównie przez brak bezpłatnych miejsc parkingowych, wysokie stawki za strefę oraz nieustanne jej poszerzenia o kolejne dzielnice. Władze miasta nie ukrywają, że ich celem było właśnie propagowanie alternatywnych form przemieszczania się w centrum Poznania, bez zanieczyszczeń spalinami ze zbyt dużej liczby aut. Ile płacą kierowcy za parking w Poznaniu? Możecie się zdziwić.
29.01.2021

Jesteś dobrym kierowcą? Sprawdź, ile możesz zaoszczędzić!

O tym, że za przekroczenie prędkości czy też jazdę bez włączonych świateł grozi mandat, wiedzą wszyscy kierowcy. Nie każdy z nich ma jednak świadomość, że tak jak za nieodpowiednie zachowania na drodze można zostać ukaranym, tak za przestrzeganie przepisów ruchu drogowego czeka nagroda w postaci… niższej stawki OC. Jak to możliwe? Już wyjaśniamy!