15.04.2020

Wymiana opon - kiedy, za ile i jak to zrobić w czasie epidemii koronawirusa

Strona głównaBlog YanosikWymiana opon - kiedy, za ile i jak to zrobić w czasie epidemii koronawirusa

Jaka jest cena wymiany opon w Poznaniu i Warszawie? Czy koszty takiej usługi na terenie miasta są podobne, czy też znacznie różnią się w zakładach wulkanizacji? Kiedy najlepiej wymienić opony z zimowych na letnie? Przedstawiamy odpowiedzi na te pytania, a także podpowiadamy jak znaleźć rzetelnego wulkanizatora oraz jak poradzić sobie z tym tematem podczas epidemii koronawirusa. 

Wielu kierowców zastanawia się czy jest już odpowiedni moment na wymianę opon z zimowych na letnie oraz jaki jest tego koszt. W rozterkach nie pomaga panująca epidemia koronawirusa w Polsce. Kierowcy szukają rozwiązań, które ograniczą ryzyko zakażenia. Jak sobie poradzić w nowej sytuacji? 

Zacznijmy od początku...

Kiedy wymiana opon z zimowych na letnie? 

Przyjęło się, że wymiana opon z zimowych na letnie powinna nastąpić, gdy średnia dobowa temperatura jest wyższa niż 7°C. Warto zaznaczyć, że pogoda w okresach przejściowych lubi płatać figle. Dlatego z wymianą opon zalecamy wstrzymać się do momentu aż temperatura się ustabilizuje i temperatura dobowa powyżej 7°C będzie utrzymywała się min. tydzień. 

Cena wymiany opon - Poznań

Aby wyniki były porównywalne i miarodajne przyjęty został najpopularniejszy rozmiar opon: 15 cali. Ceny zawierają wymianę opon na felgach aluminiowych.

Cena wymiany opon w Poznaniu w dużej mierze zależy od tego do jakiego wulkanizatora się udasz. Różnice w cenniku za taką samą usługę wynoszą nawet 90 zł. Zakres cen przedstawia poniższa tabela.