29.10.2020

Z Yanosikiem unikniesz mandatu - teraz także poza autem!

Strona głównaBlog YanosikZ Yanosikiem unikniesz mandatu - teraz także poza autem!

Aplikacja Yanosik już od kilku lat towarzyszy kierowcom w podróży. Pomaga im w bezpiecznym dotarciu do celu, a co za tym idzie uniknięciu mandatu. Od teraz będzie wspierać kierujących w tym zakresie również po opuszczeniu auta. Jak to możliwe? Wszystko dzięki nowej funkcji, która jest już dostępna dla użytkowników systemu Android oraz iOS.

W związku z sytuacją epidemiczną w kraju twórcy aplikacji Yanosik postanowili dodać do niej funkcję informowania użytkowników o strefach (zielonej, żółtej i czerwonej) oraz obowiązujących w nich obostrzeniach. 

- Wiemy, że obecnie cały kraj objęty jest strefą czerwoną i obostrzenia w każdym zakątku Polski są takie same. Mamy jednak nadzieję, że sytuacja epidemiczna szybko się uspokoi i zaczniemy wracać do normalności. Wówczas, będzie to wiązało się pewnie z powrotem do stref zielonych i żółtych. Wtedy nasza aplikacja będzie reagować na bieżąco i informować użytkowników o tym, w której strefie się znajdują, a do jakiej się wybierają. Dzięki temu będą oni mogli dostosować się do panujących w danym miejscu obostrzeń - komentuje Magda Zglińska z firmy Yanosik

Obecnie natomiast aplikacja wyświetla użytkownikom listę restrykcji dotyczących całego kraju. Co istotne, informacje tam zawarte aktualizowane są na bieżąco. 

- Wielu naszych użytkowników to zawodowi kierowcy, którzy spędzają w trasie wiele godzin. Wówczas skupiają się przede wszystkim na bezpiecznym dotarciu na miejsce, a nie na najnowszych medialnych doniesieniach. Nie da się jednak ukryć, że stosunkowo często aktualizowana lista obostrzeń jest również dla nich bardzo istotna. Dlatego też wprowadziliśmy w naszej aplikacji nową funkcję. Dzięki niej kierowcy będą na bieżąco z informacjami dotyczącymi pandemii COVID-19 - zauważa Zglińska

Nowa funkcja związana z informowaniem o strefach oraz obostrzeniach związanych z pandemią to nie jedyna opcja dotycząca koronawirusa, która dostępna jest w aplikacji Yanosik.

- W marcu, kiedy to w Polsce zaczęły się pojawiać pierwsze przypadki COVID-19, wprowadziliśmy w naszej aplikacji funkcję wyszukiwania szpitali zakaźnych. Wystarczy, że użytkownik wpisze zamiast lokalizacji hasło: koronawirus, a nawigacja automatycznie wskaże mu drogę do najbliższej placówki specjalizującej się w leczeniu koronawirusa - tłumaczy Magda Zglińska z firmy Yanosik.

Ponadto przy każdym takim szpitalu w aplikacji zostały dodane specjalne POI, po których dotknięciu użytkownicy mogą przeczytać wszystkie istotne informacje dotyczące koronawirusa.

- Kierowcy dzięki tej opcji w łatwy i szybki sposób mogą uzyskać informacje o najczęstszych objawach czy zalecanym zachowaniu w przypadku podejrzenia zachorowania na COVID-19. Wyświetla się także numer infolinii NFZ - opowiada Zglińska

Wszystkie te funkcje, również najnowsze, są już dostępne dla urządzeń z systemem Android oraz IOS. Aby je uruchomić, wystarczy zaktualizować aplikację Yanosik. 

AplikacjaPolicjaPoradnik kierowcyRaportyTechnologiaUrządzeniaWywiadyYanosik Traffic