117 najbardziej kolizyjnych miejsc w Polsce

Ponad 9 tys. kolizji - takie żniwo w skali całego 2018 roku zebrało zaledwie 117 miejsc znajdujących się na terenie Polski. W jakich lokalizacjach kierowcy powinni szczególnie uważać, by uniknąć stłuczki? Tego typu informacje sprawdzili specjaliści z systemu Yanosik i sporządzili listę najbardziej kolizyjnych miejsc w 25 miastach w Polsce.

Ponad 9 tys. kolizji - takie żniwo w skali całego 2018 roku zebrało zaledwie 117 miejsc znajdujących się na terenie Polski. W jakich lokalizacjach kierowcy powinni szczególnie uważać, by uniknąć stłuczki? Tego typu informacje sprawdzili specjaliści z systemu Yanosik i sporządzili listę najbardziej kolizyjnych miejsc w 25 miastach w Polsce.

 

Białystok 

Jak wynika ze statystyk Komendy Głównej Policji na terenie województwa podlaskiego w 2017 r. doszło do ponad 690 wypadków, w wyniku których rannych zostało ponad 800 osób, a 114 zginęły. Które miejsca Białegostoku znalazły się w niechlubnym rankingu miejsc najbardziej kolizyjnych?

 

Miejsce 1

W Białymstoku „liderem” jest węzeł drogowy łączący ul. gen. Stanisława Maczka i al. Tysiąclecia Państwa Polskiego. W 2018 roku użytkownicy systemu Yanosik zgłosili tutaj 90 kolizji.

Miejsce 2

Do 59 niebezpiecznych zdarzeń doszło z kolei na skrzyżowaniu ul. Mikołaja Kopernika i ul. Składowej. 

Miejsce 3

Niewiele mniej kolizji miało miejsce na placu Witolda Antonowicza.  Zgłoszono tutaj 57 takich zdarzeń.

Miejsce 4

Tuż za „podium” znalazło się rondo Aleksandra Małachowskiego. Użytkownicy systemu odnotowali tutaj 53 wypadki.

Miejsce 5

Zestawienie najbardziej niebezpiecznych miejsc zamyka rondo Ronalda Regana. Doszło tutaj do 51 kolizji.

Powyższe miejsca „zebrały” łącznie 310 kolizji. 

 

 

 

Bydgoszcz i Toruń 

Jak wynika ze statystyk Komendy Głównej Policji na terenie województwa kujawsko-pomorskiego w 2017 r. doszło do 949 wypadków, w wyniku których rannych zostało ponad 1080 osób, a 151 zginęło. Warto więc zwrócić uwagę na to, w jakich miejscach zachować szczególną ostrożność. Które miejsca Bydgoszczy i Torunia znalazły się w niechlubnym rankingu miejsc najbardziej kolizyjnych? W pierwszej kolejności przedstawione zostały statystyki z obszaru Bydgoszczy:

 

Miejsce 1 

Niechlubne podium należy do skrzyżowań o ruchu okrężnym. Do największej liczby wypadków doszło na rondzie Jagiellonów. W 2018 roku użytkownicy systemu Yanosik zgłosili tutaj aż 115 kolizji.

Miejsce 2 

Niewiele mniej niebezpiecznych zdarzeń miało miejsce na rondzie generała Stanisława Maczka. Doszło tutaj do 107 wypadków.

Miejsce 3 

Kolejnym niebezpiecznym skrzyżowaniem okazało się rondo Grunwaldzkie. Zgłoszono tutaj 92 kolizje.

Miejsce 4 

Tuż za „podium”, ale z niewiele mniejszą liczbą kolizji znalazło się skrzyżowanie ul. Kamiennej oraz alei Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Użytkownicy systemu odnotowali tutaj 91 wypadków.

Miejsce 5 

Zestawienie najbardziej niebezpiecznych miejsc zamyka rondo Fordońskie. Na tym skrzyżowaniu doszło do 78 kolizji.

Łącznie na wszystkich powyższych miejscach odnotowano 483 kolizje.

 

 

W Toruniu sytuacja przedstawia się następująco: 

 

Miejsce 1

W tym rankingu zdecydowanie przoduje rondo na placu Profesora Alfonsa Hoffmana. W 2018 roku użytkownicy systemu Yanosik zgłosili tutaj aż 89 kolizji.

Miejsce 2

Na drugim miejscu z kolei znalazł się plac Armii Krajowej (wiadukt kolejowy). Doszło tutaj do 59 wypadków.

Miejsce 3

Niebezpieczne okazało się również skrzyżowanie o ruchu okrężnym – rondo Niepodległości. Zgłoszono tutaj 46 kolizji.

Miejsce 4

Niewiele mniej wypadków miało miejsce na skrzyżowaniu ul. Broniewskiego z Szosą Okrężną. Użytkownicy systemu Yanosik odnotowali tu 45 niebezpiecznych zdarzeń.

Miejsce 5

Zestawienie „czarnych punktów” na mapie Torunia zamyka skrzyżowanie ul. Grudziądzkiej z Trasą im. Władysława Raczkiewicza. Na tym rondzie doszło do 39 kolizji.Łącznie w 5 miejscach z Torunia odnotowano 278 wypadki. 

 

 
 
Gorzów Wielkopolski i Zielona Góra 

Jak wynika ze statystyk Komendy Głównej Policji na terenie województwa lubuskiego w 2017 r. doszło do ponad 680 wypadków, w wyniku których rannych zostało ponad 850 osób, a 84 zginęły. Które miejsca Gorzowa Wielkopolskiego i Zielone Góry znalazły się w niechlubnym rankingu miejsc najbardziej kolizyjnych? Jako pierwsze przedstawione zostały statystyki z obszaru Gorzowa Wielkopolskiego:

 

Miejsce 1

Liderem niechlubnego rankingu jest węzeł Gorzów Wielkopolski Południe. W 2018 roku użytkownicy systemu Yanosik zgłosili tutaj 28 kolizji.

Miejsce 2

Do 27 niebezpiecznych zdarzeń doszło z kolei na rondzie kard. Stefana Wyszyńskiego.

Miejsce 3

Niewiele mniej kolizji miało miejsce na innym skrzyżowaniu o ruchu okrężnym – rondzie Górczyńskim.  Zgłoszono tutaj 24 takich zdarzeń.

Miejsce 4

Tuż za „podium”, znalazło się kolejne rondo – Marcina Kasprzaka. Użytkownicy systemu odnotowali tutaj 20 wypadków.

Miejsce 5

Zestawienie najbardziej niebezpiecznych miejsc zamyka rondo Gdańskie. Doszło tutaj do 17 kolizji.

W Gorzowie Wielkopolskim w 5 powyższych miejscach doszło łącznie do 116 wypadków.

 

 

W Zielonej Górze kolizje najczęściej występują w następujących lokalizacjach: 

 

Miejsce 1

Pierwsze miejsce należy do ronda Rady Europy. W 2018 roku użytkownicy systemu Yanosik zgłosili tutaj 29 kolizji.

Miejsce 2

Do 21 niebezpiecznych zdarzeń doszło z kolei na rondzie Ireny Sendlerowej.

Miejsce 3

Niewiele mniej kolizji miało miejsce na innym skrzyżowaniu o ruchu okrężnym – rondzie Stefana Batorego.  Zgłoszono tutaj 20 takich zdarzeń.

Miejsce 4

Tuż za „podium”, znalazło się kolejne rondo – Piastów Śląskich. Użytkownicy systemu odnotowali tutaj 16 wypadków.

Miejsce 5

Zestawienie najbardziej niebezpiecznych miejsc zamyka rondo Polskiego Czerwonego Krzyża. Doszło tutaj do 15 kolizji.

W powyższych miejscach odnotowanych zostało 101 wypadków.

 

 
 
Kielce

Jak wynika ze statystyk Komendy Głównej Policji na terenie województwa świętokrzyskiego w 2017 r. doszło do ponad 1,2 tys. wypadków, w wyniku których rannych zostało ponad 1,5 tys. osób, a 115 zginęło. Które miejsca Kielc znalazły się w niechlubnym rankingu miejsc najbardziej

kolizyjnych?

 

Miejsce 1

W tym niechlubnym rankingu zdecydowanie przoduje węzeł drogowy łączący ul Świętokrzyską i al. Solidarności. W 2018 roku użytkownicy systemu Yanosik zgłosili tutaj aż 63 kolizje.

Miejsce 2

Na drugim miejscu z kolei znalazł się węzeł drogowy ulic: Krakowskiej i Armii Krajowej. Doszło tutaj do 55 wypadków.

Miejsce 3

Niebezpieczne okazało się skrzyżowanie ul. Jesionowej i ul. Klonowej. Zgłoszono tutaj 42 kolizje.

Miejsce 4

Niewiele mniej wypadków miało miejsce na skrzyżowaniu ul. Jesionowej z ul. Zagańską.  Użytkownicy systemu Yanosik odnotowali tu 41 niebezpiecznych zdarzeń.

Miejsce 5

Zestawienie „czarnych punktów” na mapie Kielc zamyka skrzyżowanie ul. Tarnowskiej, ul. Bohaterów Warszawy oraz ul. Seminaryjskiej.  W tym miejscu doszło do 39 kolizji.

5 powyższych miejsc „zebrało” 240 wypadków. 

 

 
 
Kraków 

Jak wynika ze statystyk Komendy Głównej Policji na terenie województwa małopolskiego w 2017 r. doszło do 3,6 tys. wypadków, w wyniku których rannych zostało ponad 4,3 tys. osób, a 194 zginęło. Które miejsca Krakowa znalazły się w rankingu miejsc najbardziej kolizyjnych?

 

Miejsce 1

Niekwestionowanym „liderem” w Krakowie jest Węzeł Kraków Południe. Do największej liczby wypadków doszło na autostradzie A4 i ul. Zakopiańskiej. W 2018 roku użytkownicy systemu Yanosik zgłosili tutaj aż 167 kolizji.

Miejsce 2

Do 98 niebezpiecznych zdarzeń doszło na węźle łączącym ul. Powstańców Wielkopolskich i estakadę im. Obrońców Lwowa.

Miejsce 3

Niewiele mniej kolizji miało miejsce na węźle łączącym al. Powstańców Śląskich i ul. Generała Henryka Kamieńskiego.  Zgłoszono tutaj 95 takich zdarzeń.

Miejsce 4

Tuż za „podium”, znalazło się skrzyżowanie al. 29 listopada, ul. Lubańskiej i ul. Opolskiej wraz z estakadą gen. Tadeusza Rozwadowskiego. Użytkownicy systemu odnotowali tutaj 89 wypadków.

Miejsce 5

Zestawienie najbardziej niebezpiecznych miejsc zamyka węzeł Kraków Przewóz, gdzie łączą się takie drogi jak: S7, Trakt Papieski i ul. Tadeusza Śliwiaka. Doszło tutaj do 83 kolizji.

W powyższych 5 lokalizacjach odnotowanych zostało aż 532 wypadków. 

 

 
 
Lublin 

Jak wynika ze statystyk Komendy Głównej Policji na terenie województwa lubelskiego w 2017 r. doszło do ponad 1,2 tys. wypadków, w wyniku których rannych zostało ponad 1,4 tys. osób, a 157 zginęło. Które miejsca Lublina znalazły się w rankingu miejsc najbardziej kolizyjnych?

 

Miejsce 1

Wypadkowym liderem okazało się rondo im. Romana Dmowskiego. W 2018 roku użytkownicy systemu Yanosik zgłosili tutaj aż 161 kolizji.

Miejsce 2

Dużo takich zdarzeń miało miejsce również na innym skrzyżowaniu o ruchu okrężnym – rondzie pilota Eugeniusza Kasprzaka. Doszło tutaj do 114 wypadków.

Miejsce 3

Kolejne miejsce na „podium” należy do ronda płk. Ryszarda J. Kuklińskiego. Zgłoszono tutaj 102 kolizje.

Miejsce 4

Kolejne miejsce, w którym należy zachować szczególną ostrożność to rondo Narodowych Sił Zbrojnych. Użytkownicy systemu odnotowali tutaj 86 wypadków.

Miejsce 5

Zestawienie najbardziej niebezpiecznych miejsc zamyka węzeł drogowy łączący ul. Mełgiewską i al. Tysiąclecia. W tej lokalizacji doszło do 66 wypadków.

Łącznie w powyższych 5 lokalizacjach odnotowano 529 wypadków.

 
 
 
 
Łódź

Jak wynika ze statystyk Komendy Głównej Policji na terenie województwa łódzkiego w 2017 r. doszło do ponad 3,7 tys. wypadków, w wyniku których rannych zostało ponad 4,7 tys. osób, a 219 zginęło. Które miejsca Łodzi znalazły się w rankingu miejsc najbardziej kolizyjnych?

 

Miejsce 1

W tym niechlubnym zestawienie zdecydowanie przoduje skrzyżowanie al. Adama Mickiewicza z al. Włókniarzy. W 2018 roku użytkownicy systemu Yanosik zgłosili tutaj aż 113 kolizji.

Miejsce 2

Na drugim miejscu z kolei znalazło się skrzyżowanie o ruchu okrężnym – Rondo  Wojciecha Korfantego. Doszło tutaj do 89 wypadków.

Miejsce 3

Niewiele mniej niebezpiecznych zdarzeń miało miejsce na  skrzyżowaniu ul. Kopcińskiego z al. marsz. Józefa Piłsudskiego. Zgłoszono tutaj 87 kolizji.

Miejsce 4

Niebezpieczne okazało się również skrzyżowanie al. Adama Mickiewicza z ul. Stefana Żeromskiego. Użytkownicy systemu Yanosik odnotowali tu 73 kolizje.

Miejsce 5

Zestawienie „czarnych punktów” na mapie Łodzi zamyka skrzyżowanie al. Władysława Bartoszewskiego z ul. Rzgowską. Na tym rondzie doszło do 61 kolizji.

W powyższych 5 lokalizacjach z Łodzi odnotowano łącznie 423 wypadki. 

 

 
 
Olsztyn 

Jak wynika ze statystyk Komendy Głównej Policji na terenie województwa warmińsko-mazurskiego w 2017 r. doszło do ponad 1,4 tys. wypadków, w wyniku których rannych zostało ponad 1,7 tys. osób, a 118 zginęło. Które miejsca Olsztyna znalazły się w rankingu miejsc najbardziej kolizyjnych?

 

Miejsce 1

Na pierwszym miejscu uplasowało się skrzyżowanie ul. Juliana Tuwima z al. gen. W. Sikorskiego. W 2018 roku użytkownicy systemu Yanosik zgłosili tutaj aż 60 kolizji.

Miejsce 2

Drugie miejsce należy do skrzyżowania ul. W. Pstrowskiego z ul. Obiegową. Doszło tutaj do 41 wypadków.

Miejsce 3

Niewiele mniej niebezpiecznych zdarzeń miało miejsce na skrzyżowaniu o ruchu okrężnym - rondzie Ofiar Katastrofy Smoleńskiej. Zgłoszono tutaj 39 kolizji.

Miejsce 4

Kolejne pozycja w rankingu to skrzyżowanie ul. Sielskiej z al. R. Schumana. Użytkownicy systemu odnotowali tutaj 25 wypadków.

Miejsce 5

Zestawienie najbardziej niebezpiecznych miejsc zamyka plac Inwalidów Wojennych. Na tym rondzie doszło do 22 kolizji.

Powyższe olsztyńskie miejsca „zebrały” łącznie 187 wypadków. 

 
 
 
Opole

Jak wynika ze statystyk Komendy Głównej Policji na terenie województwa opolskiego w 2017 r. doszło do ponad 700 wypadków, w wyniku których rannych zostało ponad 840 osób, a 78 zginęło. Które miejsca Olsztyna znalazły się w rankingu miejsc najbardziej kolizyjnych? 

 

Miejsce 1

Najbardziej niebezpieczne okazało się skrzyżowanie ul. Nysy Łużyckiej i ul. Luboszyckiej. W 2018 roku użytkownicy systemu Yanosik zgłosili tutaj aż 36 kolizji.

Miejsce 2

Na drugim miejscu znalazło się skrzyżowanie ul. Nysy Łużyckiej  z ul. Książąt Opolskich. Doszło tutaj do 28 wypadków.

Miejsce 3

Niewiele mniej niebezpiecznych zdarzeń miało miejsce na skrzyżowaniu ul. Nysy Łużyckiej z ul. Wrocławską. Zgłoszono tutaj 26 kolizji.

Miejsce 4

Czwarte miejsce w rankingu zajęły ex aequo dwie lokalizacje. Zarówno na skrzyżowaniu ul. Powstańców Warszawskich i ul. Luboszyckiej, jak i na skrzyżowaniu ul. Wojska Polskiego i ul. Niemodlińskiej użytkownicy systemu odnotowali po 18 wypadków.

Miejsce 5

Zestawienie najbardziej niebezpiecznych miejsc zamyka skrzyżowanie ul. Plebiscytowej i ul. Ozimskiej. Doszło tutaj do 13 kolizji.

Łącznie w 6 lokalizacjach Opola zgłoszono 139 wypadków. 

 

 

 

Poznań 

Jak wynika ze statystyk Komendy Głównej Policji na terenie województwa wielkopolskiego w 2017 r. doszło do ponad 3 100 wypadków, w wyniku których rannych zostało niemal 3 600 osób, a 294 zginęło. Które miejsca Poznania znalazły się w rankingu miejsc najbardziej kolizyjnych?

 

Miejsce 1

Niechlubne podium należy do skrzyżowań o ruchu okrężnym. Do największej liczby wypadków doszło na rondzie Śródka. W 2018 roku użytkownicy systemu Yanosik zgłosili tutaj aż 151 kolizji.

Miejsce 2

Niewiele mniej niebezpiecznych zdarzeń miało miejsce na rondzie Rataje. Doszło tutaj do 142 wypadków.

Miejsce 3

Kolejnym niebezpiecznym skrzyżowaniem okazało się rondo Starołęka. Zgłoszono tutaj 91 kolizji.

Miejsce 4

Tuż za „podium” znalazło się kolejne skrzyżowanie o ruchu okrężnym: rondo Kaponiera. Użytkownicy systemu odnotowali tutaj 70 wypadków.

Miejsce 5

Zestawienie najbardziej niebezpiecznych miejsc zamyka skrzyżowanie ulic Świętego Wawrzyńca oraz Niestachowskiej. W tym miejscu doszło do 66 kolizji w skali całego 2018 r.

W Poznaniu 5 powyższych miejsc „zebrało” łącznie 520 wypadków.

 


 

Rzeszów 

Jak wynika ze statystyk Komendy Głównej Policji na terenie województwa podkarpackiego w 2017 r. doszło do ponad 1,7 tys. wypadków, w wyniku których rannych zostało ponad 2 tys. osób, a 124 zginęły. Które miejsca Rzeszowa znalazły się w rankingu miejsc najbardziej kolizyjnych?

 

Miejsce 1

Liderem niechlubnego rankingu okazało się rondo Pobitno. W 2018 roku użytkownicy systemu Yanosik zgłosili tutaj aż 108 kolizji.

Miejsce 2

Dużo takich zdarzeń miało miejsce również na innym skrzyżowaniu o ruchu okrężnym – rondzie im. Jacka Kuronia. Doszło tutaj do 83 wypadków.

Miejsce 3

Kolejne miejsce na „podium” należy do skrzyżowania al. Armii Krajowej i al. Gen. Władysława Sikorskiego. Zgłoszono tutaj 74 kolizje.

Miejsce 4

Kolejne miejsce, w którym należy zachować szczególną ostrożność jest skrzyżowanie ul. Krakowskiej i al. Wincentego Witosa. Użytkownicy systemu odnotowali tutaj 54 wypadki.

Miejsce 5

Zestawienie najbardziej niebezpiecznych miejsc zamyka rondo Romana Dmowskiego. W tej lokalizacji doszło do 53 wypadków.

Łącznie w 5 miejscach Rzeszowa użytkownicy systemu Yanosik zgłosili 372 wypadki. 

 

 

Szczecin 

Jak wynika ze statystyk Komendy Głównej Policji na terenie województwa zachodniopomorskiego w 2017 r. doszło do ponad 1,2 tys. wypadków, w wyniku których rannych zostało ponad 1,4 tys. osób, a 120 zginęło. Które miejsca Szczecina znalazły się w rankingu miejsc najbardziej kolizyjnych?

 

Miejsce 1

Liderem w Szczecinie okazało się skrzyżowanie placu Tadeusza Kościuszki z al. Piastów. W 2018 roku użytkownicy systemu Yanosik zgłosili tutaj aż 79 kolizji.

Miejsce 2

Na drugim miejscu również znalazło się skrzyżowanie, tym razem ul. Andrzeja Struga i ul. Gryfińskiej. Doszło tutaj do 56 wypadków.

Miejsce 3

Niewiele mniej niebezpiecznych zdarzeń miało miejsce na skrzyżowaniu o ruchu okrężnym – rondzie Uniwersyteckim. Zgłoszono tutaj 53 kolizje.

Miejsce 4

Kolejne miejsce, w którym należy zachować szczególną ostrożność to węzeł ul. Gdańska, Trasa Zamkowa im. Piotra Zaremby. Użytkownicy systemu odnotowali tutaj 52 wypadki.

Miejsce 5

Zestawienie najbardziej niebezpiecznych miejsc zamyka plac Żołnierza Polskiego. W tej lokalizacji doszło do 43 kolizji.

Łącznie w powyższych punktach odnotowano 283 wypadki. 

 

 

 

Śląsk: Katowice, Częstochowa, Sosnowiec, Gliwice i Zabrze 

Jak wynika ze statystyk Komendy Głównej Policji na terenie województwa śląskiego w 2017 r. doszło do ponad 3,5 tys. wypadków, w wyniku których rannych zostało powyżej 1,5 tys. osób, a 246 zginęło. Które miejsca w województwie śląskim znalazły się w rankingu miejsc najbardziej kolizyjnych? Na początek warto prześledzić stolicę Śląska. 

 

Miejsce 1

W Katowicach na pierwszym miejscu znalazł się węzeł Roździeńskiego. W 2018 roku użytkownicy systemu Yanosik zgłosili tutaj aż 217 kolizji.

Miejsce 2

Niebezpiecznie jest także na węźle drogowym Mikołowska łączącym al. Górnośląską z ul. Mikołowską. Doszło tutaj do 132 wypadków.

Miejsce 3

Kolejnym kolizyjnym miejscem okazało się skrzyżowanie Drogowej Trasy Średnicowej, ul. Stęślickiego i ul. Grundmana. Zgłoszono tutaj 125 kolizji.

Miejsce 4

Tuż za „podium” znalazło się skrzyżowanie Drogowej Trasy Średnicowej z ul. Ściegiennego oraz z ul. Żelazną. Użytkownicy systemu odnotowali tutaj 108 wypadków.

Miejsce 5

Zestawienie najbardziej niebezpiecznych miejsc Katowic zamyka rondo Ziętka. W tym miejscu doszło do 92 kolizji w skali całego 2018 r.

Łącznie w Katowicach odnotowano 674 kolizje w zaledwie 5 lokalizacjach. 

 

 

 

Sosnowcu kolizje najczęściej występują w następująych lokalizacjach:  

 

Miejsce 1 

Pierwsze miejsce w Sosnowcu należy do węzła drogowego łączącego drogę krajową nr 86, ul. Będzińską i ul. Czeladzką.  W 2018 roku użytkownicy systemu Yanosik zgłosili tutaj aż 73 kolizje.

Miejsce 2

Wiele takich zdarzeń miało miejsce również na innym węźle drogowym łączącym  al. Zagłębia Dąbrowskiego i ul. Będzińską. Doszło tutaj do 57 wypadków.

Miejsce 3

Kolejne miejsce na niechlubnym „podium” należy do kolejnego węzła drogowego: Wschodniej Obwodnicy GOP oraz ul. Teofila Lenartowicza.  Zgłoszono tutaj 54 kolizje.

Miejsce 4

Innym miejscem, na którym należy zachować szczególną ostrożność jest węzeł drogowy łączący drogę ekspresową S86 i ul. Marszałka Józefa Piłsudskiego. Użytkownicy systemu Yanosik odnotowali tutaj 52 wypadki.

Miejsce 5

Zestawienie najbardziej niebezpiecznych miejsc zamyka węzeł: al. Zagłębia Dąbrowskiego i ul. 3 Maja. W tej lokalizacji doszło do 51 kolizji.

Powyższe miejsca zebrały łącznie 287 kolizji. 

 

 

W Gliwicach kolizje najczęściej występują w następujących lokalizacjach:  

 

Miejsce 1

Najbardziej kolizyjnym miejscem okazał się węzeł drogowy łączący autostrady: A1 i A4. W 2018 roku użytkownicy systemu Yanosik zgłosili tutaj aż 82 kolizje.

Miejsce 2

Na drugim miejscu węzeł łączący Drogową Trasę Średnicową i al. Jana Nowaka -  Jeziorańskiego. Doszło tutaj do 71 wypadków.

Miejsce 3

Niewiele mniej niebezpiecznych zdarzeń miało miejsce na kolejnym węźle łączącym autostradę A1 oraz Drogową Trasę Średnicową. Zgłoszono tutaj 61 kolizji.

Miejsce 4

Kolejnym miejscem na mapie Gliwic, w którym należy zachować szczególną ostrożność jest węzeł Bojków – Gliwice (A4 i ul. Rybnicka). Użytkownicy systemu odnotowali tutaj 52 wypadki.

Miejsce 5

Na piątym miejscu znalazł się z kolei węzeł, gdzie łączy się Drogowa Trasa Średnicowa i ul. Jana Śliwki.  W tym miejscu doszło do 32 kolizji.

Łącznie tych 5 punktów „zebrało” 298 kolizji w skali całego 2018 r. 

 

 

Zabrze:

 

Miejsce 1

W Zabrzu najbardziej niebezpieczne okazało się skrzyżowanie o ruchu okrężnym: rondo Sybiraków.  W 2018 roku użytkownicy systemu Yanosik zgłosili tutaj 38 kolizji.

Miejsce 2

Na drugim miejscu znalazł się węzeł drogowy łączący al. św. Jana Pawła II i ul. Józefa Rymera. Doszło tutaj do 36 wypadków.

Miejsce 3

Niewiele mniej niebezpiecznych zdarzeń miało miejsce na skrzyżowaniu al. Jana Nowaka – Jeziorańskiego i ul. Mikulczyckiej. Zgłoszono tutaj 33 kolizje.

Miejsce 4

Niebezpieczny okazał się również węzeł Zabrze Południe, w którym spotykają się drogi tj. autostrada A4, ul. Ignacego Paderewskiego. Użytkownicy systemu odnotowali tutaj 29 kolizji.

Miejsce 5

Ostatnie miejsce w zabrzańskim rankingi miejsc najbardziej kolizyjnych zajął węzeł drogowy łączący al. Jana Nowaka – Jeziorańskiego i al. Wojciecha Korfantego. Doszło tutaj do 22 kolizji.

Na terenie Zabrza w 5 miejscach odnotowano łącznie 158 wypadków. 

 

 

 

Częstochowa: 

 

Miejsce 1

Niekwestionowanym liderem w Częstochowie jest skrzyżowanie al. Wojska Polskiego i ul. Legionów. W 2018 roku użytkownicy systemu Yanosik zgłosili tutaj aż 109 kolizji.

Miejsce 2

Do 72 niebezpiecznych zdarzeń doszło na skrzyżowaniu al. Wojska Polskiego i ul. Krakowskiej.

Miejsce 3

Na kolejnym miejscu znalazł się węzeł drogowy łączący al. Wojska Polskiego, ul. Kornela Makuszyńkiego.  Zgłoszono tutaj 53 kolizje.

Miejsce 4

Niewiele mniej wypadków odnotowano w miejscu, gdzie łączą się al. Jana Pawła II oraz al. Armii Krajowej. Użytkownicy systemu odnotowali tutaj 52 wypadki.

Miejsce 5

Zestawienie najbardziej niebezpiecznych miejsc w Częstochowie zamyka skrzyżowanie al. Wojska Polskiego i ul. Połanieckiej. Doszło tutaj do 42 kolizji.

Na terenie Częstochowy w 5 miejscach użytkownicy systemu odnotowali łącznie 328 wypadków.

 
 

 

Trójmiasto 

Jak wynika ze statystyk Komendy Głównej Policji na terenie województwa pomorskiego w 2017 r. doszło do ponad 2,6 tys. wypadków, w wyniku których rannych zostało ponad 3,2 tys. osób, a 134 zginęło. Które miejsca Trójmiasta znalazły się w rankingu miejsc najbardziej kolizyjnych?

 

Miejsce 1

Liderem niechlubnego podium okazał się węzeł Lotnisko w Gdańsku (Obwodnica Trójmiasta, ul. J. Słowackiego). W 2018 roku użytkownicy systemu Yanosik zgłosili tutaj aż 187 kolizji.

Miejsce 2

Na drugim miejscu znalazł się z kolei węzeł Unii Europejskiej w Gdańsku. Doszło tutaj do 78 wypadków.

Miejsce 3

Niewiele mniej niebezpiecznych zdarzeń miało miejsce na skrzyżowaniu ul. Morskiej i Obwodnicy Trójmiasta w Gdyni. Zgłoszono tutaj 74 kolizje.

Miejsce 4

Niebezpieczne okazało się również skrzyżowanie ul. Łostowickiej z al. Armii Krajowej w Gdańsku. Użytkownicy systemu odnotowali tutaj 61 wypadków. 

Miejsce 5

Zestawienie najbardziej niebezpiecznych miejsc zamyka skrzyżowanie o ruchu okrężnym – rondo Ofiar Katynia w Gdańsku. Na tym rondzie doszło do 43 kolizji.

W powyższych 5 miejscach Trójmiasta odnotowano łącznie 443 wypadki. 

 

 

Warszawa 

Jak wynika ze statystyk Komendy Głównej Policji na terenie województwa mazowieckiego w 2017 r. doszło do ponad 4 tys. wypadków, w wyniku których rannych zostało ponad 4,7 tys. osób, a 464 zginęło. Które miejsca Warszawy znalazły się w rankingu miejsc najbardziej kolizyjnych?

 

Miejsce 1

Najbardziej niebezpieczny w warszawie okazał się węzeł drogowy łączący al. Armii Krajowej i ul. Wybrzeże Gdyńskie. W 2018 roku użytkownicy systemu Yanosik zgłosili tutaj aż 280 kolizji.

Miejsce 2

Na drugim miejscu znalazł się węzeł drogowy łączący al. Armii Krajowej  z ul. Juliusza Słowackiego. Doszło tutaj do 260 wypadków.

Miejsce 3

Niewiele mniej niebezpiecznych zdarzeń miało miejsce na węźle łączącym ul. Toruńską i ul. Modlińską. Zgłoszono tutaj 259 kolizji.

Miejsce 4

Niebezpieczne okazało się również skrzyżowanie o ruchu okrężnym – rondo Ofiar Zbrodni Katyńskiej. Użytkownicy systemu odnotowali tutaj 253 wypadki.

Miejsce 5

Kolejne miejsce w rankingu należy do ronda Zesłańców Syberyjskich. Doszło tutaj do 228 kolizji.

Miejsca 6 do 10

211 wypadków odnotowano na węźle łączącym Most Łazienkowski i ul. Solec. Niewiele mniej, bo 210, zgłoszono na węźle: Most Łazienkowski i Wał Miedzeszyński. Z kolei w miejscu styku ul. Toruńska i ul. Marywilskiej doszło do 182 wypadków. Niebezpieczne jest również skrzyżowanie ul. Jana III Sobieskiego z al. Wincentego Witosa. Niechlubny ranking zamyka skrzyżowanie al. Armii Krajowej z ul. Władysława Broniewskiego – zgłoszono tu 169 kolizji.

Na terenie Warszawy w 10 miejscach odnotowano łącznie niemal 2230 wypadków. 

 

 

 

Wrocław 

Jak wynika ze statystyk Komendy Głównej Policji na terenie województwa dolnośląskiego w 2017 r. doszło do ponad 2,1 tys. wypadków, w wyniku których rannych zostało ponad 2,7 tys. osób, a 219 zginęło. Które miejsca Wrocławia znalazły się w rankingu miejsc najbardziej kolizyjnych?

 

Miejsce 1

Miejscem, w którym dochodzi do największej liczby wypadków okazał się plac Społeczny wraz z placem Powstańców Warszawy. W 2018 roku użytkownicy systemu Yanosik zgłosili tutaj aż 45 kolizji.

Miejsce 2

Niewiele mniej takich zdarzeń miało miejsce na Węźle Wrocław Lotnisko (ul. Graniczna). Doszło tutaj do 41 wypadków.

Miejsce 3

Kolejne miejsce na „podium” należy do skrzyżowania ul. Sienkiewicza i ul. Wyszyńskiego. Zgłoszono tutaj 24 kolizje.

Miejsce 4

Kolejne miejsce, w którym należy zachować szczególną ostrożność to skrzyżowanie ul. Milenijnej i ul. Popowickiej. Użytkownicy systemu odnotowali tutaj 22 wypadki.

Miejsce 5

Zestawienie najbardziej niebezpiecznych miejsc zamykają ex aequo skrzyżowanie ul. Bolesława Krzywoustego i al. Aleksandra Brucknera oraz estakada Gądowianka i ul. Strzegomska. W obu lokalizacjach doszło do 16 wypadków.

Na terenie Wrocławia w 6 miejscach użytkownicy systemu odnotowali łącznie 164 wypadki.

 
 
Dla zwiększenia bezpieczeństwa na drogach, warto wyposażyć się w systemy ostrzegania, dzięki którym kierowcy mogą otrzymywać i dodawać różnego rodzaju informacje o sytuacji drogowej, m.in. o wypadkach, remontach, zatrzymanych pojazdach czy fotoradarach. W ten sposób można z wyprzedzeniem przygotować się do odpowiednich manewrów i bezpiecznie dotrzeć do celu – komentuje Magda Zglińska, Yanosik.

Właściciel tej domeny korzysta z plików cookies w celu zapewnienia wysokiego poziomu świadczonych usług. Pliki cookies wykorzystywane są w zgodzie z obowiązującym prawem. Wyrażenia zgody na wykorzystywanie tych plików dokonują Państwo poprzez ustawienia przeglądarki internetowej (zakres prywatności).

Pliki cookies dzielą się na trzy rodzaje:

Cookies nie służą do przetwarzania ani do przechowywania danych osobowych. Nie można za ich pomocą dokonać bezpośredniej identyfikacji użytkownika. Pliki nie wprowadzają zmian konfiguracyjnych w przeglądarce.

Możecie Państwo samodzielnie określać warunki stosowania plików cookies. Informacje na temat zastosowania plików cookies dla najpopularniejszych przeglądarek znajdują się pod poniższymi linkami: