search

Yanosik.pl Blog

17.09.2021

Koniec 20-lecia spokoju dla kierowców. Szykują się duże zmiany, które będą też dużo kosztować

Chyba wszyscy już zauważyliśmy wzrost cen benzyny oraz ogromne zainteresowanie zakupem używanych samochodów, prawda? I to nie koniec zmian w świecie zmotoryzowanych. Ten rok mamy zakończyć z kolejnymi podwyżkami. Tym razem będą one dotyczyć taryfikatora kwot mandatów i liczby punktów karnych za wykroczenia drogowe.
15.09.2021

Nowa funkcja w Yanosiku: wszystkie wydatki kierowcy w jednym miejscu!

13.09.2021

Gotowi na jesienne doznania na drogach? Sprawdźcie 10 wskazówek, jak sobie radzić z jedną z najtrudniejszych pór roku dla kierowców

10.09.2021

Jak wyglądała sprzedaż samochodów w te wakacje? Sprawdziliśmy to razem z Autoplac.pl!

Jak wszyscy wiemy, wakacje to czas urlopów i większej beztroski. W tym roku były także wyjątkowe, ze względu na to, że stanowiły również okres przygotowań do kolejnej fali pandemii koronawirusa. Coraz więcej osób nie chce rezygnować z możliwości swobodnego podróżowania po kraju, co motywuje je do poszukiwania nowego samochodu. Mimo tego, że dane z CEPiK wskazują na spadek liczby zarejestrowanych pojazdów w sezonie wakacyjnym, to dane z serwisu Autoplac.pl donoszą, iż zainteresowanych zakupem auta wciąż przybywa.
08.09.2021

Mamy to! Yanosik już jest dostępny w Android Auto!

Wszyscy czekaliśmy na datę premiery Yanosik w AA. I wreszcie nadszedł ten moment! Po nocnej certyfikacji wersji beta, która miała miejsce na końcu poprzedniego tygodnia, szybko nastąpił moment zatwierdzenia Yanosika w sklepie Google i jest już dostępny dla wszystkich użytkowników Android Auto. Czego możecie się spodziewać po naszej aplikacji w AA?
06.09.2021

Brak znaku D-42 i D-43 nie uprawnia do szybszej jazdy. Sprawdźcie, dlaczego!

Na naszych rodzimych drogach bardzo często brakuje znaków informujących o ograniczeniu prędkości lub odwołaniu tego limitu w miejscach, w których powinny się znajdować. Niestety nie jest to sytuacja działająca na korzyść kierowcy. Mandat wciąż za nieprzestrzeganie ograniczenia prędkości wciąż można otrzymać.
03.09.2021

Nocna certyfikacja Yanosika na AA. To znaczy, że już wszyscy mogą korzystać z nowego rozwiązania?

Początek września przyniósł bardzo dobrą wiadomość dla twórców i użytkowników Yanosika. Nocna certyfikacja Google dla wersji beta Yanosik AA zakończyła się pomyślnie. Czy to oznacza, że już wszyscy mogą korzystać z aplikacji w Android Auto?
01.09.2021

Straż miejska ma nowe uprawnienia i może wystawiać mandaty! Dowiedz się, za co można je otrzymać

Od 30 sierpnia straż miejska oraz gminna uzyskała nowe uprawnienia, które umożliwiają wystawianie mandatów rowerzystom, użytkownikom elektrycznych hulajnóg oraz urządzeń do transportu osobistego. Za co konkretnie będzie można otrzymać mandat?
30.08.2021

O tych miernikach prędkości nikt nie już nie pamięta… a właśnie wróciły do użytku GITD i są przyczyną wielu mandatów

Kierowco – brak znaku informującego o kontroli prędkości nie oznacza, że jej nie ma i nie grozi Ci mandat. Nie mamy tu na myśli nieoznakowanych radiowozów, ale przywrócone do życia stare, czeskie, mierniki, które doskonale rejestrują przekroczenie limitu prędkości na trasie.