Yanosik.pl Blog

02.12.2022

Mandat za nieodśnieżony samochód to nie mit!

Za lenistwo i nieodśnieżenie samochodu można otrzymać mandat od 50 do nawet 3000 zł! I co ciekawe, nawet podczas samego odśnieżania można zostać ukaranym karą grzywny. Jak to możliwe? Sprawdźcie!
30.11.2022

Przejedziesz na czerwonym – będziesz srogo ukarany. Wszystko zarejestrują specjalne kamery

28.11.2022

Będzie pierwsza Strefa Czystego Transportu w Polsce!

25.11.2022

Uwaga! Zmiana lokalizacji niektórych fotoradarów!

W ramach modernizacji mierników prędkości urządzenia zostaną wymienione na nowsze. Z kolei niektóre z nich zostaną przeniesione ze swoich dotychczasowych lokalizacji. Co dokładnie się zmieni? Sprawdźcie!
23.11.2022

Pijani kierowcy stracą swoje samochody? Jest decyzja!

Sejm przegłosował reformę Kodeksu Karnego 16 listopada tego roku, zaledwie kilka minut przed północą. Oznacza to kolejne ważne zmiany dla kierowców. Nowe prawo wejdzie w życie już za trzy miesiące!
21.11.2022

Będą utrudnienia w ruchu. Yanosik ostrzega o… krecie!

Pierwszy raz w naszym kraju transportowana będzie gigantyczna maszyna – kret, która drąży tunele. Ładunek o łącznej masie 4 000 ton będzie przewożony 3 konwojami przez polskie drogi. Spowoduje to niemałe utrudnienia w ruchu. Na szczęście Yanosik będzie Was o wszystkim informował!
18.11.2022

Już wkrótce nowy rodzaj dróg w Polsce! Czy kierowcy sobie z nim poradzą?

Polskie drogi mają różne opinie. Jedne są w złym stanie, inne drogie, a jeszcze inne po prostu niezbyt intuicyjne. Główne trasy mają cieszą się raczej dobrym zdaniem polskich kierowców, można nimi bezpiecznie jeździć. Znacznie gorsze są te drogi, które są wąskie i ledwo mieszczą dwa auta. A te często można spotkać na terenach wiejskich, ale też w mniejszych miastach czy w okolicach większych.
16.11.2022

Czy można dostać mandat za brak płynu do spryskiwaczy?

Brak płynu do spryskiwaczy nie kojarzy się Wam z wykroczeniem drogowym? Lepiej się nie zdziwcie! I wcale nie chodzi nam o zapas płynu w bagażniku. Sprawdźcie, czy można dostać mandat z brak płynu do spryskiwaczy w aucie.
14.11.2022

Kierowcy z zagranicy coraz częściej sprawdzani!

W dobie ostatnich wydarzeń polska policja coraz częściej sprawdza zagranicznych kierowców. Powodem są liczne oskarżenia kobiet przemieszczających się transportem zamawianym przez znane aplikacje. Niestety problem braku uprawnień do kierowania pojazdami i fałszywych dokumentów wciąż jest obecny.