Yanosik.pl Blog

17.03.2023

Nie korzystaj z telefonu, gdy prowadzisz auto! Policja i Yanosik przypominają kierowcom „Łapki na kierownicę”.

Już 22 marca ruszy ogólnopolska akcja organizowana przez Policję, Yanosika oraz Screen Network: „Łapki na kierownicę”. Celem działań jest promowanie problematyki zagrożeń spowodowanych używaniem telefonu w czasie prowadzenia pojazdu.
15.03.2023

Szykują się spore zmiany dla kierowców? Będzie tak jak w UE.

13.03.2023

Jak sprawdzić liczbę swoich punktów karnych?

10.03.2023

Będą surowsze kary za tablice rejestracyjne – już od 14 marca!

Zmianie ulegną przepisy w Kodeksie karnym, które dotyczą kierowców, a dokładniej tablic rejestracyjnych. Kary będą znacznie surowsze, w niektórych przypadkach nieprzestrzeganie przepisów skończy się więzieniem nawet na 5 lat!
06.03.2023

Poznań Motor Show 2023 - poznaj atrakcje i wydarzenia targów motoryzacyjnych

Poznań Motor Show 2023 rozpocznie się już 30 marca i potrwa do 2 kwietnia. Nie zabraknie wielu atrakcji oraz oczywiście Yanosika! Co dla Was szykujemy w tym roku? Sprawdźcie!
06.03.2023

Aplikacja Yanosik już nie wygląda tak samo! Sprawdź nowości!

Już wkrótce Yanosik przejdzie sporą metamorfozę! Wdrażamy kluczowe zmiany, które pozwolą Wam na jeszcze wygodniejsze korzystanie z naszej aplikacji. Sprawdźcie, co dokładnie się zmieni z najnowszą aktualizacją!
03.03.2023

Prawie 12 milionów pojazdów w Polsce może nie mieć ważnego OC! A kary coraz wyższe!

Szacuje się, że nawet 11,8 mln pojazdów w naszym kraju może nie mieć ważnej polisy OC. A już od lipca kara za brak obowiązkowego ubezpieczenia będzie wynosić nawet 7,2 tysiąca złotych w przypadku samochodów osobowych!
01.03.2023

Czy można jeździć samochodem po spożyciu alkoholu po własnym podwórku?

Przepisy informują o zakazie jazdy po alkoholu w ruchu lądowym, czy to dotyczy również własnego podwórka? Oczywiście! Po spożyciu alkoholu absolutnie nie wolno wsiadać za kółko. A w razie wątpliwości co do stanu trzeźwości, należy zgłosić się na najbliższy komisariat i bezpłatnie przebadać się alkomatem!
27.02.2023

Mandat za hałas na drodze. Tak działają dźwiękoradary

Fotoradary i odcinkowe pomiary prędkości w Polsce już funkcjonują. Z kolei w Francji, Wielkiej Brytanii i Stanach Zjednoczonych, ich grono zasilają również dźwiękoradary, które nadzorują hałas na drogach. Za co dokładnie można dostać mandat? Czy takie rozwiązanie może pojawić się w Polsce?