Yanosik.pl Blog

20.05.2022

Wakacyjne plany w Polsce? Uwaga na te trasy!

Przed nami czerwiec, który oficjalnie otworzy sezon wakacyjny. Pierwsze wyjazdy na urlop się rozpoczną, a wraz z nimi niestety zwiększy się liczba wypadków na polskich drogach, w tym również liczba ofiar śmiertelnych. Jeśli planujecie wakacje w Polsce, to zwróćcie uwagę na kilka tras, na których najczęściej dochodziło do wypadków w ubiegłym roku.
18.05.2022

Co piąty Polak za kółkiem jest pod wpływem alkoholu?

15.05.2022

Najgorsze nawyki kierowców - sprawdź, czy je znasz!

13.05.2022

Wszystko, co musisz wiedzieć o fotoradarach

Fotoradary są jedną z najskuteczniejszych broni w walce z kierowcami, którzy notorycznie przekraczają prędkość. Ich działanie jest bardzo proste, ale nie każdy kierowca zdaje sobie sprawę z tego, jak wygląda ich praca oraz w jaki sposób ma opłacić mandat. Dlatego przygotowaliśmy dla Was kompendium wiedzy na temat fotoradarów.
11.05.2022

Jeszcze więcej fotoradarów w Polsce. Sprawdzamy, ile jest aktualnie

Fotoradary wyrastają jak grzyby po deszczu. Wciąż ich przybywa. W ubiegłym roku w naszym kraju było zaledwie 445 urządzeń. W tym roku jest ich już znacznie więcej. Co prawda wciąż nie jesteśmy w czołówce państw europejskich z najbardziej rozbudowaną infrastrukturą urządzeń kontrolujących prędkość, ale GITD wraz z CANARD wciąż intensywnie nad tym pracują.
09.05.2022

Będzie więcej odcinkowych pomiarów prędkości. Gdzie je spotkacie?

Odcinkowe pomiary prędkości stają się coraz popularniejsze w naszym kraju. Lista nowych lokalizacji właśnie się powiększyła o 39 nowych urządzeń. Pojawią się również na autostradach. Ile ich jest obecnie? Gdzie będą nowe lokalizacje? Sprawdźcie!
06.05.2022

Raport majówka 2022: na drogach więcej korków i wypadków

Tegoroczny długi weekend majowy już za nami. Polacy z chęcią zdecydowali się na aktywne spędzenie długiego weekendu poza swoim miejscem zamieszkania, korzystając z ładnej pogody i możliwości pozbawionych rygorystycznych obostrzeń pandemicznych. Czy w tę majówkę ruch samochodowy wzrósł? Sprawdziliśmy, co się działo na polskich drogach w trakcie długiego weekendu majowego w tym roku.
04.05.2022

Od 4 maja kierowcy mają nowy obowiązek!

Ten rok to niewątpliwie okres intensywnych zmian dla kierowców. Wpierw zmienił się taryfikator mandatów, już wkrótce w życie wejdą nowe regulacje w zakresie obowiązkowych ubezpieczeń, a także nowy taryfikator punktów karnych. A już od 4 maja obowiązuje nowe rozporządzenie w sprawie wzoru nalepki dla pojazdów, które są uprawnione do wjazdu do Strefy Czystego Transportu.
02.05.2022

Jak prawidłowo utworzyć korytarz życia?

Nie każdy kierowca wie jak się odpowiednio zachowywać gdy widzi nadjeżdżające auto na sygnale. Pojazdem uprzywilejowanym jest nie tylko karetka pogotowia, ale również policja i straż pożarna. W Polsce za utrudnianie przejazdu tym służbom można otrzymać mandat.