20.11.2023

Dlaczego warto posiadać kamerkę samochodową?

Strona głównaBlog YanosikDlaczego warto posiadać kamerkę samochodową?

Wideorejestratory stają się coraz popularniejsze wśród kierowców, nie bez powodu! Te nowoczesne urządzenia mają wiele zalet, które świetnie sprawdzają się w czasie jazdy samochodem. Jakie atuty skrywają kamery samochodowe? Sprawdźcie w naszym artykule!

Jakie są zalety wideorejestratora w aucie?

Nowoczesne kamery samochodowe mają wiele funkcji, które mogą wesprzeć kierowcę w trasie. Do szerokiego grona ich zalet należą przede wszystkim:

Możliwość wykorzystania nagrania jako dowód w sprawie – zarówno, w której jesteśmy uczestnikiem, jak również w formie zgłoszenia popełnienia wykroczenia przez inne osoby.

Możliwość wyjaśnienia sporu – jeśli dojdzie do kolizji, w której wzięliście udział, ale nie jesteście sprawcą, wbrew twierdzeniu drugiego kierowcy, możecie wykorzystać nagranie z wideorejestratora do wyjaśnienia sytuacji w towarzystwie Policji.

Możliwość znalezienia sprawcy - jeśli np.: doszło do uszkodzenia Waszego pojazdu na parkingu, a kamera zarejestrowała zdarzenie, wówczas szanse na odnalezienie sprawcy rosną.

Poprawienie stylu jazdy – analizując własne nagrania z trasy można się wiele nauczyć! Dzięki materiałom zarejestrowanym przez kamerę można przyjrzeć się własnym manewrom i poprawić je w przyszłości.

Monitoring pojazdu – dzięki wyposażeniu kamery samochodowej w tryb parkingowy i alarm kradzieżowy, można mieć dostęp do 24h monitoringu pojazdu, co będzie stanowić świetną ochronę przed złodziejami. Kamery potrafią wychwycić ruch nawet wokół auta oraz wszelkie wstrząsy, dzięki czemu każda podejrzana aktywność z pewnością im nie umknie.

Moduł GPS – sprawia, że materiał nagrany przez kamerę samochodową jest jeszcze bardziej wiarygodny w sprawie sądowej, a dodatkowo pozwala na sprawdzanie lokalizacji pojazdu, np.: gdy pożyczymy auto komuś innemu.

Rekreacja – przejeżdżacie przez piękną miejscowość albo podobają Wam się widoki za oknem i chcecie móc do nich wracać w przyszłości? Nagranie z wideorejestratora Wam to umożliwi.

Łatwiejsze parkowanie – dzięki kamerom samochodowym, umieszczonym z przodu oraz z tyłu pojazdu, parkowanie w każdym miejscu stanie się o wiele łatwiejsze!

Oczywiście, to nie wszystkie zalety, które oferują kierowcom kamery samochodowe. Nie można nie wspomnieć również o tej najważniejszej, którą jest spokój ducha, dzięki możliwości rejestrowania wszelkich zdarzeń na trasie. Mając nagranie z wideorejestratora można zaoszczędzić wiele nerwów w trakcie dochodzenia swoich racji.

Wideorejestrator w samochodzie a ubezpieczenie

Posiadanie kamery samochodowej ma duże znaczenie dla firm ubezpieczeniowych, zarówno w sprawach, które rozwiązywała policja, jak i tych, w której nie było funkcjonariuszy.

Zarejestrowany materiał przyspieszy procedurę likwidacji szkody, ważne jest by film był czytelny i zawierał najważniejsze dane oraz umożliwiał odtworzenie sytuacji.

Dla firm ubezpieczeniowych najlepsze są nagrania w wysokiej jakości i o doskonałej czytelności. Niewyraźny zapis nie tylko uniemożliwi rozpoznanie uczestników kolizji, ale po prostu będzie bezużyteczny.

AplikacjaPolicjaPoradnik kierowcyRaportyTechnologiaUrządzeniaWywiadyYanosik Traffic