Yanosik.pl Blog

30.06.2022

Poznajcie nowe urządzenie w rodzinie Yanosika!

Yanosik GTm to nowy sprzęt, który będzie wspierał Was w drodze. To rozwiązanie dla kierowców, którzy chcą być na bieżąco ze zdarzeniami na trasie, a do tego szukają urządzenia, które obsługuje się łatwo i przyjemnie. W Yanosik GTm panel jest dotykowy, a jego rozmiar tak kompaktowy, że nie ograniczy widoczności kierowcy.
27.06.2022

Zapłać za swoje OC w ratach. Bez dodatkowych kosztów!

Od 17 czerwca tego roku towarzystwa ubezpieczeniowe mają wgląd do danych o kierowcach, które mają znaczenie w kalkulacji wysokości składki OC. Popełnione wykroczenia mogą skutecznie zwiększyć kwotę obowiązkowego ubezpieczenia OC, co w dobie wysokich kosztów utrzymania samochodu, stanowi kolejne poważne obciążenie dla portfela polskiego kierowcy. Czy można rozłożyć płatność za OC na raty, bez dodatkowych kosztów? U Yanosika można!
24.06.2022

Co się stanie ze starymi bramownicami viaToll?

Zastąpienie systemu viaTOLL e-TOLLem spowodowało, że na drogach w całym kraju pozostał widok smutnych i bezużytecznych bramownic poprzedniego systemu. Okazuje się jednak, że ich stan zawieszenia nie potrwa długo – rząd ma plan na ich dalsze wykorzystanie.
22.06.2022

Prawie 1 500 wypadków na polskich drogach, a lato dopiero się zaczyna!

Już za chwilę rozpoczniemy wakacje. Urlopowy luz nie będzie jednak widoczny na drogach – tu ruch będzie wzmożony, bo niektórzy z Was rozpoczną już pierwsze wakacyjne wyjazdy. Niestety w tym czasie zwiększy się również liczba wypadków drogowych, bowiem sezon letni bywa jednym z najbardziej niebezpiecznych. Czy nowy taryfikator mandatów spowoduje, że wypadków będzie mniej? Sprawdziliśmy, jak wyglądały pierwsze 3 tygodnie czerwca w tym roku.
20.06.2022

Czy można dostać mandat za przejazd na żółtym świetle?

Żółte światło na skrzyżowaniu powoduje, że niektórzy kierowcy wciskają pedał gazu, aby „zdążyć” przed czerwonym, a inni zatrzymują się, by spokojnie poczekać. Podjęcie decyzji o tym, jak się zachować na widok żółtego światła zawsze jest stresujące, zwłaszcza że za nieodpowiednie zachowanie można otrzymać mandat.
17.06.2022

Widzisz czarną dłoń na trasie? Niedobrze!

Jeśli poruszasz się autostradą i zobaczysz znak z czarną dłonią… to niedobry sygnał. Oznacza, że popełniony został poważny błąd i stwarzasz ogromne zagrożenie na drodze! Co robić, gdy zobaczysz taki znak? Co oznacza?
15.06.2022

Bezpieczna jazda Ci nie po drodze? Zapłacisz większe OC!

Już od 17 czerwca wchodzi w życie nowelizacja prawa o ruchu drogowym, która umożliwia dostęp do bazy danych o kierowcach towarzystwom ubezpieczeniowym. Z systemu ubezpieczyciele będą mogli się dowiedzieć, jakie wykroczenia zostały popełnione przez kierowcę, ile ma mandatów na koncie oraz punktów karnych. Co te zmiany oznaczają dla zmotoryzowanych Polaków?
13.06.2022

Sprawdź, za co możesz stracić prawo jazdy!

Zatrzymanie prawa jazdy lub jego utrata mogą być spowodowane różnymi czynnikami. Tak surowo karani są ci, którzy prowadzą pod wpływem alkoholu, przekraczają prędkość lub przewożą więcej pasażerów niż powinni. Za co jeszcze można utracić prawo jazdy lub spowodować wstrzymanie uprawnień? Sprawdźcie!
10.06.2022

Samochodem na wakacje w Europie? Sprawdź, co musisz wiedzieć!

Jazda własnym samochodem do Europy to idealny sposób na spędzenie wakacji. Zwłaszcza, że można zobaczyć wiele państw w ciągu jednego wyjazdu. Zanim wybierzecie się w taką podróż, warto również dowiedzieć się, jakie obowiązują przepisy w danym kraju oraz co należy mieć w swoim samochodzie. Przygotowaliśmy dla Was kilka cennych porad, które wesprą Was w przygotowaniach do eurotripu!