Yanosik.pl Blog

04.11.2022

Mgła na trasie – sprawdź, czy znasz swoje obowiązki!

Mgła to jedno z najbardziej znienawidzonych przez kierowców zjawisk pogodowych. Jest nie tylko niezwykle niebezpieczna i wymaga od nich większej ostrożności i czujności, ale dodatkowo uruchamia kilka przepisów, o których możecie nie pamiętać!
02.11.2022

Będzie jeszcze więcej nieoznakowanych radiowozów?

Policja chce powiększyć swoją flotę o 40 nowych nieoznakowanych radiowozów. Mają to być nowe samochody z segmentu D oraz SUV-y. Przetarg ma miejsce drugi raz. Dlaczego za pierwszym razem się nie udało? Sprawdźcie!
31.10.2022

Wady wzroku a prawo jazdy – co musisz wiedzieć?

Osoby starające się o prawo jazdy muszą przejść przez badanie lekarskie. Ci, którzy noszą okulary lub soczewki albo mają inne wady wzroku zwykle martwią się o pozytywny wynik badania. Czy można nie przejść badania przez wadę wzroku i nie móc ubiegać się o prawo jazdy? Sprawdźcie, jak to dokładnie wygląda!
27.10.2022

Czego się spodziewać na drogach w Wszystkich Świętych w tym roku?

Kierowcy już szykują się do wyjazdów na cmentarze, aby uniknąć corocznych korków w Wszystkich Świętych. W tym czasie zwykle ruch jest natężony, ze względu na duże zainteresowanie odwiedzinami miejskich i podmiejskich nekropolii, zmiany organizacji ruchu na drogach, a także wypadki. Nad bezpieczeństwem czuwa jak zawsze policja oraz Yanosik, który poprowadzi Was bezpiecznie do celu. Czego się spodziewać w tym roku na drogach w czasie Wszystkich Świętych? Analizujemy ubiegłoroczne święta.
25.10.2022

W których lokalizacjach odcinkowe pomiary prędkości robią najwięcej zdjęć? Możecie się zdziwić!

Nowe OPP, które pracują w systemie CANARD, od początku tego roku do końca września zarejestrowały ponad sto tysięcy przekroczeń prędkości polskich kierowców! Które odcinkowe pomiary prędkości zrobiły najwięcej zdjęć niepokornym kierowcom? Sprawdźcie!
20.10.2022

Już wkrótce ruszy wspólna akcja „Twoje światła – Nasze bezpieczeństwo”

Jak co roku, Yanosik wraz z Policją, ITS i PISKP organizuje dla Was akcję „Twoje światła – Nasze bezpieczeństwo”. Wszyscy kierowcy będą mogli w jej ramach sprawdzić ustawienie świateł w swoim pojeździe całkowicie bezpłatnie. Sprawdźcie szczegóły!
14.10.2022

Kiedy trzeba nosić odblaski?

Sezon jesienno-zimowy oznacza znacznie szybciej zapadający zmrok, a to z kolei niesie za sobą konieczność noszenia odblasków. Ich brak może spowodować ryzyko, że kierowcy nie spostrzegą obecności pieszych przy lub na drodze, zwłaszcza gdy są ubrani w ciemne barwy. W jakich sytuacjach należy nosić odblaski?
13.10.2022

Yanosik i Autoplac na Caravans Salon 2022 w Poznaniu!

Polacy z roku na rok rejestrują coraz więcej kamperów. Rosnące zainteresowanie caravaningiem jest szczególnie widoczne w sezonie letnim. A do niego przecież też trzeba się przygotować. I teraz nadarza się idealna okazja – miłośników kamperów, przyczep kempingowych, kampervanów, biwaków i kempingów zapraszamy w dniach 21-23 października do Poznania na Caravans Salon 2022! Spotkacie tam również nas i naszego brata Yanosik Autoplac!
10.10.2022

Ubezpieczenie GAP - czym jest i kiedy warto je wykupić?

Ubezpieczenie GAP to idealne rozwiązanie dla osób, które kupują samochód w leasingu lub w kredycie. Będzie ono chronić wartość pojazdu, a do tego zabezpieczy właściciela na takie zdarzenia jak kradzież czy szkoda całkowita. Jaki wariant GAP najlepiej wybrać? Czy opłaca się je kupować? Czy to obowiązkowa polisa? Na wszystkie pytania odpowiadamy w poniższym tekście!