Yanosik.pl Blog

17.05.2024

Jak prawidłowo holować samochód?

Holowanie samochodu to czynność, którą trzeba wykonać zgodnie z przepisami, a jednocześnie z najwyższą ostrożnością. Wiedza na temat tego procesu może być kluczowa, gdy sytuacja tego wymaga. Dlatego też przygotowaliśmy krótki poradnik, który pokaże Ci, jak prawidłowo holować pojazd i uniknąć nieprzyjemnych konsekwencji oraz mandatów.
16.05.2024

Jak jeździć w korku? Zbiór dobrych praktyk

W jeździe w korkach kryje się sztuka zachowania spokoju i bezpieczeństwa. Każdy kierowca zna te niekończące się chwile stania w zatorze, które mogą doprowadzić do frustracji za kierownicą. Dlatego warto poznać kilka sprawdzonych praktyk, które nie tylko ułatwią przetrwanie w korku, ale także pozwolą uniknąć stresu i zachować spokój na drodze.
15.05.2024

Przenośna stacja ładowania - powerbank nie tylko do kampera

Sezon na wyjazdy wypoczynkowe trwa! Jak zadbać o zapas prądu, niezależnie od miejsca? Najlepiej za pomocą przenośnej stacji ładowania. Sprawdźcie, dlaczego to must have wakacyjnych akcesoriów i nie tylko!
13.05.2024

Agresja na drodze - jak sobie z nią radzić?

Zapoznaj się z artykułem na temat radzenia sobie z agresją na drodze. Dowiedz się, jak rozpoznać agresywne zachowanie i jak reagować w takich sytuacjach. Odkryj także, jakie konsekwencje prawne niesie za sobą agresywne prowadzenie pojazdu.
08.05.2024

Jazda quadem - wszystko, co musisz wiedzieć

Quady oferują ekscytujące możliwości eksploracji terenów, które są niedostępne dla większości pojazdów. Aby jednak czerpać radość z jazdy quadem, ważne jest, aby znać podstawowe zasady i techniki prowadzenia. Dowiedzcie się, jak z nich korzystać i o jakich przepisach ruchu drogowego pamiętać.
03.05.2024

Urządzenia transportu osobistego - czym są i co mówią przepisy?

Zapoznaj się z zasadami korzystania z urządzeń transportu osobistego (UTO)! Czy wiesz, że poruszając się nimi, należy przestrzegać określonych przepisów ruchu drogowego? Dowiedz się więcej o obowiązkach i ograniczeniach dotyczących użytkowania UTO.
01.05.2024

Podatek ekologiczny od samochodu 2024 - o co chodzi?

Wkrótce właściciele pojazdów z silnikami spalinowymi mogą się spodziewać nowej opłaty - podatku ekologicznego. Ta inicjatywa ma na celu ograniczenie liczby starszych aut na drogach, aby poprawić stan środowiska. Dowiedz się, kto będzie dotknięty nową opłatą i jakie będą jej przewidywane skutki.
29.04.2024

Skuter a prawo jazdy - co mówią przepisy?

Skuter to doskonała forma transportu. Nie każdy jednak może go prowadzić, wyłącznie na dowód osobisty, należy spełnić odpowiednie warunki. Ponadto, kierowców skuterów obowiązują przepisy i jeśli będą z nimi na bakier, zostaną ukarani mandatem i punktami karnymi. Sprawdźcie szczegóły!
29.04.2024

Jazda na rolkach - co mówią przepisy?

Jazda na rolkach to nie tylko świetna forma aktywności fizycznej, ale także sposób na wygodne przemieszczanie się. Zanim jednak wyruszysz na trasę, warto poznać przepisy, które dotyczą tej formy rekreacji. Sprawdź, czego należy unikać podczas jazdy na rolkach i jakie są konsekwencje za nieprzestrzeganie przepisów!