Yanosik.pl Blog

11.09.2023

“Bitwa na kółka” - porównaj się z innymi kierowcami

Zawsze byliście ciekawi, jak wypada Wasz ukochany samochód na tle innych, które widujecie na polskich drogach? Teraz możecie się tego dowiedzieć! Wystarczy, że dołączycie do naszego wyzwania „Bitwa na kółka”! Sprawdźcie szczegóły akcji.
08.09.2023

Yanosik TOUR 2023 – podsumowanie letniej akcji Yanosika

Yanosik TOUR dobiegł już końca, ale wspomnienia z wydarzenia wciąż są w nas jeszcze żywe. Jeśli i Wy czujecie niedosyt, to zachęcamy Was do sprawdzenia, jak wypadł nasz event w liczbach i obejrzenia galerii zdjęć oraz filmów.
23.08.2023

Co Polacy wiedzą o zapinaniu pasów? Sprawdziliśmy

Podczas akcji „Zapnij pasy – poczuj uścisk bezpieczeństwa” przygotowaliśmy dla Was specjalny quiz o zapinaniu pasów i bezpieczeństwie na drodze. Jakie są wyniki? Które pytanie było najtrudniejsze? Sprawdźcie sami!
03.08.2023

Ranking miast przyjaznych kierowcom 2023 - zestawienie Yanosik i Oponeo

W których polskich miastach jeździ się najlepiej? Gdzie jest najlepiej rozbudowana infrastruktura? Poznaj najnowszy ranking Yanosika i Oponeo!
07.07.2023

Yanosik nagradza kierowców za bezpieczną jazdę. Sprawdź, czy jesteś w tym gronie!

Aż 3,2 mln kierowców ma szansę na lepsze ubezpieczenie OC, dzięki stosowaniu się do zasad bezpiecznej jazdy. W jaki sposób można zdobyć atrakcyjniejszą ofertę? Sprawdź, bo możliwe, że jesteś w gronie kierowców, którzy mogą zyskać nawet 20% zniżki.
05.07.2023

Polscy kierowcy w niechlubnej czołówce Europy

Statystyki mówią same za siebie – Polacy są coraz gorszymi kierowcami. W Europie rośnie liczba wypadków z udziałem polskich kierowców. W 2022 roku odnotowano aż 63 tysiące zdarzeń, których sprawcami byli polscy zmotoryzowani.
01.07.2023

Rok szkolny dobiegł końca, czy będzie większy luz na drogach?

Wakacje już się rozpoczęły. To ulubiony czas kierowców w większych miastach, bo zwykle oznacza mniejsze natężenie ruchu na drogach, czyli brak korków. Sprawdziliśmy, jak wyglądało zakończenie roku szkolnego w 2023 roku oraz wiemy, czego można się spodziewać na drogach w okresie wakacji, na podstawie danych z naszej aplikacji z ubiegłego roku.
09.03.2022

Nowy fotoradar w Rudzie Śląskiej! Jak kierowcy jeździli monitorowanym odcinkiem DW 902 do tej pory?

Z roku na rok przybywa fotoradarów w naszym kraju. GITD wraz z CANARD pracują na rozbudowywaniem infrastruktury mierników prędkości i niedawno uruchomili nowy fotoradar, który znajduje się na drodze wojewódzkiej 902 w Rudzie Śląskiej. Miernik pojawił się tuż przed tzw. zakrętem mistrzów, na którym niektórzy kierowcy znacznie przekraczali prędkość. Sprawdziliśmy jak do tej pory na odcinku objętym pomiarem jeździli kierowcy.
05.11.2021

Nowe oznaczenia opon. Sprawdź przed wymianą na zimę, jakie ogumienie będzie najlepsze

UOKiK na swojej stronie przypomina kierowcom o zmianach w etykietowaniu opon, które weszły w życie w maju tego roku. Informacje, które znajdują się na nowych etykietach prezentują m.in. poziom hałasu, wpływ na zużycie paliwa, a także – przyczepność na śniegu i na lodzie. Te dwie ostatnie adnotacje mają ogromne znaczenie zwłaszcza teraz przed rozpoczęciem sezonu zimowego. Zakup i wymiana opon dopiero przed Wami? Sprawdźcie, jakie informacje znajdziecie na etykietach na oponach i jak je rozszyfrować.