05.10.2023

Informowanie o utrudnieniach na drodze w aplikacji Yanosik – nowy moduł Traffic

Strona głównaBlog YanosikInformowanie o utrudnieniach na drodze w aplikacji Yanosik – nowy moduł Traffic

Wprowadziliśmy nowy moduł w aplikacji – Yanosik Traffic. Od teraz w Yanosiku będziecie mieć wszystkie informacje na temat utrudnień drogowych, takich jak wypadki, korki, remonty i wiele innych. Sprawdźcie szczegóły!

Yanosik Traffic – co to takiego?

Wprowadziliśmy nowy moduł w naszej aplikacji – Yanosik Traffic, dzięki któremu zyskacie dostęp do najważniejszych informacji o aktualnych i planowanych utrudnieniach na trasie.

Jako pierwsi dowiecie się o robotach drogowych, wypadkach, zablokowanych wjazdach i zjazdach, zamkniętych drogach, zwiększonym natężeniu ruchu, zagrożeniach oraz o utrudnieniach w ruchu związanych z różnego rodzaju wydarzeniami.

Źródłem nowych komunikatów w Yanosiku jest Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad, a także Zarządy Dróg w największych polskich miastach.

Lista utrudnień – gdzie ją znajdziecie?

W ramach wprowadzenia Yanosik Traffic otrzymacie informacje o utrudnieniach na drogach ekspresowych, autostradach oraz w największych polskich miastach.

Znajdziecie je w dwóch karuzelach na ekranie głównym:-

  • W Waszych zapisanych ulubionych miejscach, które dodatkowo zyskały informacje na temat ruchu oraz potencjalnych opóźnień. Trasa z normalnym ruchem jest oznaczana belką z kolorem zielonym, z kolei trasa z opóźnieniami - belką z kolorem czerwonym, na której znajdą się informacje o ilości utrudnień oraz potencjalnym czasie opóźnienia w dojeździe do wybranego miejsca.
  • nowej karuzeli nazwanej Utrudnienia możecie wyświetlić listę utrudnień, która jest spersonalizowana i będzie dotyczyć wyłącznie obszaru, w którym jeździliście przez ostatnie 3 miesiące. Nie będziecie widzieć nadmiarowych, niepotrzebnych informacji z rejonu, w którym nie podróżujecie.

Każde nowe powiadomienie o utrudnieniach na trasie, będzie oznaczone czerwoną kropką. Po odczytaniu informacji o zdarzeniu, news zostanie umieszczony na liście zgodnie z linią czasu. Dodatkowo na naszej stronie yanosik.pl widnieje pasek z bieżącymi informacjami dla kierowców.

Jazda po autostradzie i ekspresówce bez żadnych niespodzianek

Wszyscy wiemy, że wypadek na autostradzie lub remont jednego pasa może wprowadzić spore zamieszanie w ruchu drogowym, a co za tym idzie – spowodować kilkugodzinny korek.

Z Yanosikiem unikniecie sytuacji, w której staniecie w korku, bez możliwości opuszczenia drogi! Dzięki modułowi Traffic otrzymacie informacje o utrudnieniach wcześniej, zawsze przed zjazdem, co pozwoli Wam na podjęcie decyzji o zmianie trasy na alternatywną.

Nowa Trasówka ułatwi Wam planowanie podróży

Ulepszona wersja Trasówki w aplikacji Yanosik będzie Wam dostarczać kompleksowych informacji na temat podróży. Dowiecie się, ile kilometrów dzieli Was od najbliższej stacji paliw, gdzie znajdziecie MOP, a także będziecie mieć wgląd w nazwy węzłów i zjazdów z autostrady oraz w nazwy miejscowości, które mijacie na trasie.

Trasówka w nowej wersji znacznie podniesie Wasz komfort jazdy autostradami oraz drogami ekspresowymi, ułatwiając proces planowania podróży.

Inteligentna nawigacja w mieście

Ruch drogowy w miastach bywa nieprzewidywalny oraz skomplikowany. Nigdy nie zalecamy jeżdżenia na pamięć, zwłaszcza jeśli w danej miejscowości odbywają się aktualnie remonty lub zaplanowane są ważne wydarzenia, mające wpływ na ruch drogowy.

W ramach nowego modułu Yanosik Traffic, w aplikacji znajdziecie informacje o utrudnieniach i potencjalnych opóźnieniach na wybranej trasie.

Będziemy Was informować także o utrudnieniach, które mają związek z ważnymi wydarzeniami w mieście, które powodują zmianę organizacji ruchu. Poznacie szczegóły wcześniej, co pozwoli Wam na zaplanowanie zmiany trasy, uniknięcie utrudnień, a także niebezpiecznych sytuacji.

Dużą nowością będą spersonalizowane informacje, które będą oparte o historię pokonywanych przez Was tras, dzięki temu otrzymacie newsy wyłącznie z tego obszaru, po którym najczęściej się poruszacie.

Dbamy o Wasze bezpieczeństwo za kółkiem

Każde utrudnienie, które będziemy Wam komunikować w aplikacji Yanosik, będzie miało kartę szczegółów, w której znajdziecie informacje o:

  • lokalizacji utrudnienia na mapie, 
  • nazwie drogi, 
  • odcinku drogi,
  • kierunku drogi, 
  • dacie rozpoczęcia utrudnienia,
  • opisie utrudnienia,
  • ewentualnych skutkach.


Kartę ze szczegółami utrudnień będziecie mogli udostępnić np.: na swoich social media, aby poinformować o zdarzeniach innych kierowców.

Jest jednak jeden haczyk! W czasie jazdy informacja o utrudnieniach zostanie Wam odpowiednio zakomunikowana, ale nie będziecie mieli wglądu w szczegółowy opis zdarzenia. To kwestia bezpieczeństwa, bowiem w trakcie prowadzenia pojazdu, najważniejsze jest skupienie na drodze.

Informacje o utrudnieniach będziemy Wam przekazywać za pomocą sygnału dźwiękowego, komunikatu głosowego oraz powiększymy ekran, abyście mieli wgląd w lokalizację utrudnienia.

Dzięki temu żadna ważna informacja o utrudnieniach na trasie Wam nie umknie!

Czy Yanosik Traffic będzie dostępny w Android Auto i Car Play?

Tak! Kierowcy, którzy korzystają z Android Auto oraz Car Play również otrzymają wiadomości o utrudnieniach, które będziemy przekazywać za pomocą sygnału dźwiękowego i komunikatu na ekranie samochodowym.

Nowy moduł Yanosik Traffic jest już dostępny w aplikacji. Zachęcamy Was do sprawdzenia jego możliwości!

AplikacjaPolicjaPoradnik kierowcyRaportyTechnologiaUrządzeniaWywiadyYanosik Traffic