19.09.2023

Ludzie Radia Yanosik - co o nich wiemy?

Strona głównaBlog YanosikLudzie Radia Yanosik - co o nich wiemy?

O tym, że uruchamiamy naszą stację radiową informowaliśmy Was pod koniec czerwca. Od tego czasu minęły już ponad dwa miesiące i możemy Wam zdradzić, że Radio Yanosik ma się nieźle, a nawet jeszcze lepiej! Jesteście ciekawi, kogo właściwie można usłyszeć w naszej stacji? Sprawdźcie!

Premiera Radio Yanosik

Nasza stacja radiowa wystartowała przed rozpoczęciem wakacji, a jednym z powodów jej stworzenia, była chęć jeszcze większego wspierania Was w trasie i poza nią!

Za nami już dwa miesiące i możemy Wam zdradzić nasze dane słuchalności z lipca i sierpnia:

  • W wakacje towarzyszyło nam około 863 840 unikatowych słuchaczy!
  • Aż 55% słuchaczy powraca do naszej stacji.
  • 174 tysiące to średnia dobowa słuchalność w tym okresie wakacyjnym!
  • Średni czas słuchania Radio Yanosik w wakacje to około 1 godzina!
  • Cieszymy się ogromnie, bo Radio Yanosik towarzyszy słuchaczom przez cały dzień - nasz prime time utrzymuje się od godziny 8:00 do godziny 20:00!

Zastanawiacie się, jak wygląda nasza ramówka i kogo można usłyszeć na antenie? Nasz zespół to eksperci z różnych dziedzin, dziennikarze, radiowcy, artyści i nie tylko! Sprawdźcie poniżej, kto kryje się za mikrofonem w Radiu Yanosik!

Energetyczna pobudka z Radiem Yanosik

Już od 7 rano na dobre rozpoczęcia dnia zapraszają Martyna Biłogan-Borowiec oraz Olin Gutowski – dwa prawdziwe wulkany energii. Możecie ich usłyszeć w audycji Autostart.

Martyna śpiewa, produkuje i pisze teksty piosenek oraz uwielbia pracę z głosem. Z kolei Olin, aktor, lektor i dziennikarz, może być Wam dobrze znany, za sprawą TVN Turbo. W Radiu Yanosik ma dodatkowo dwie tematyczne audycje: NienaŻarty, w której dzieli się pasją do gotowania i jedzenia (a jak!) oraz OlinOko, w ramach której m.in. zdradza ciekawe miejscówki do wędkowania lub odpoczynku.

Znani dziennikarze i radiowcy w Radiu Yanosik

W ramówce Radia Yanosik możecie usłyszeć głosy znanych Wam z innych stacji radiowców i dziennikarzy.

Witold Blady - dziennikarz piszący dla Wprost, Gazety Wyborczej i Motoru, a mówiący dla Radia Zet oraz RMF FM. W Radiu Yanosik zaprasza Was na audycję Elektryczny, w której opowiada o nowoczesnej motoryzacji i rozkłada pojazdy zeroemisyjne na części pierwsze. To idealny program dla wszystkich zainteresowanych samochodami hybrydowymi i elektrycznymi.

Jarosław Wendrowski – ze swoim stażem 27 lat za mikrofonem, z małymi przerwami na wymyślanie kolejnych audycji, doskonale wpisuje się w grono doświadczonych radiowców i dziennikarzy, którzy tworzą Radio Yanosik. W swoim codziennym paśmie Wendro na Obrotach opowie Wam o najważniejszych informacjach, puści najlepszą muzykę i przedstawi najciekawsze historie. Spodziewajcie się wszystkiego!

Kacper Jeneralski – dziennikarz, który jest związany ze stacją TVN Turbo od samego jej początku! W Radiu Yanosik prowadzi niedzielną audycję Jeneralnie o Motoryzacji, w ramach której zaserwuje Wam swoje subiektywne spojrzenie na świat wszystkiego, co jeździ… niekiedy nawet ze szczyptą złośliwości (zwłaszcza w kierunku współczesnej motoryzacji).

Mariusz Gzyl – znają go doskonale słuchacze Programu Pierwszego Polskiego Radia, ale nie tylko! Z kolei, w naszej stacji można posłuchać Mariusza w audycji Wszystkie Jazdy Gzyla, w trakcie której m.in. poruszy temat aspektów szeroko pojętej polskiej kultury motoryzacyjnej.

Polscy artyści współtworzą Radio Yanosik!

W ramówce Radia Yanosik usłyszycie nie tylko znane głosy z innych stacji radiowych, czekają na Was także cenieni artyści z polskiej sceny muzycznej, teatralnej i filmowej, a także pisarze i podróżnicy! O kim mowa?

Piotr Fronczewski – to główny głos naszej stacji. Już w dniu premiery gorąco witał wszystkich nowych słuchaczy, a obecnie można także usłyszeć jego kojący głos w przerwach pomiędzy audycjami. Piotr Fronczewski także aktywizuje Was, informując m.in. o możliwości przesłania własnych zgłoszeń z trasy.

Artur Gadowski – muzyk i lider legendarnego zespołu IRA, jego obecność szczególnie ucieszy fanów polskiego rocka, bowiem Artur w swojej audycji Muzyka Gadunkowa, w soboty i niedziele o godzinie 12:00, będzie zdradzał liczne ciekawostki zza kulis.

Arkady Paweł Fiedler – wnuk dobrze znanego wszystkim Polakom Arkadego Fiedlera, przemierzył prawie cały świat Maluchem i chętnie Wam o tym opowie, a nawet zaprosi do wspólnych podróży w audycji Po Drodze, w soboty o godzinie 16:00.

Sportowe emocje w Radiu Yanosik

W Yanosiku bardzo lubimy sportową rywalizację i emocje, które towarzyszą różnym dyscyplinom. W naszej stacji nie mogło zabraknąć przestrzeni dla sportu, a o wszelkich newsach opowie Wam doświadczony dziennikarz sportowy – Sebastian Szczęsny. Przez wiele lat był związany z anteną RMF FM, dla której relacjonował m.in. Igrzyska Olimpijskie, Mistrzostwa Świata w piłce nożnej i skoki narciarskie.

A teraz zaprasza Was na bieżące newsy ze świata sportu, od poniedziałku do piątku o godzinie 9:10, na antenie Radia Yanosik w Sportowym Rozkładzie Jazdy, a w swojej popołudniowej niedzielnej Jeździe Sportowej przedstawi intrygujące teorie i ciekawostki związane z wieloma dyscyplinami sportowymi.

Wszystko o motoryzacji w Radiu Yanosik

W naszej stacji radiowej nie mogło zabraknąć audycji poświęconych motoryzacji!

Iwo Stokłosa Jeździe Ekonomicznej zaprosi Was do świata biznesu motoryzacyjnego, w której zdradzi Wam nawet tajemnice finansowe, bowiem w tym sektorze czuje się jak ryba w wodzie!

Amatorom podróżowania kamperami polecamy audycję Overlander, w której Michał Wnuk podpowie Wam, gdzie wybrać się za miasto, gdzie szukać najlepszych miejsc noclegowych na dziko oraz w jakich eventach tematycznych uczestniczyć. Słuchajcie Michała codziennie po godzinie 14:00, a w niedzielę również z dodatkowym wsparciem Mateusza RUDEGO Kubiaka.

Audycje tematyczne w Radiu Yanosik, których nie możesz przegapić!

Nie poprzestajemy wyłącznie na motoryzacji, podróżach i kulinariach. Mamy Wam jeszcze wiele ciekawych audycji do zaoferowania, jakich? Sprawdźcie poniżej:

Audycja z Lektorem, którą prowadzi Andrzej Leszczyński – znany Wam doskonale głos z filmów oraz platform streamingowych, takich jak Netflix. W swoim cyklu zaprasza kolegów z branży, których będziecie mogli lepiej poznać. Nawet od strony lektorskich żartów.

O swoich podniebnych i naziemnych przygodach z chęcią opowie Wam Aleksandra Kutz w audycjach Autopilot i MotoLotna. Aleksandra jest artystką, dziennikarką i lotniczką, a do tego zasiada w kapitule międzynarodowego plebiscytu lotniczego Cumulusy i jest rzeczniczką prasową Europejskiego Sympozjum Spadochronowego. Czy wspomnieliśmy już, że uczestniczy w rajdach samochodowych i ma licencję enduro? Z Olą nie będziecie się nudzić!

Zadbaliśmy również o bezpieczeństwo. W Radiu Yanosik możecie posłuchać Kuby Bielaka, który w Bezpieczniku opowie Wam o sztuce bezkolizyjnej jazdy. Kuba jest instruktorem techniki jazdy oraz współzałożycielem Akademii Bezpiecznej Jazdy i doskonale zna się na rzeczy!

Poza tym, w audycji Policjant Odpowiada możecie zadać pytanie funkcjonariuszowi policji, który rozwieje Wasze wątpliwości z zakresu przepisów, sytuacji na drodze czy innych aspektów, które Was nurtują.

Jeśli jeszcze nie jesteście w gronie naszych słuchaczy, nie czekajcie! Włączcie Radio Yanosik w trasie, w domu, w pracy – nie możemy się doczekać, aż usłyszycie nasze audycje i świetnych ludzi, którzy tworzą naszą stację radiową! 

AplikacjaPolicjaPoradnik kierowcyRaportyTechnologiaUrządzeniaWywiadyYanosik Traffic