12.07.2021

Spóźniony do pracy? Sprawdź najlepszą trasę z Yanosikiem, bądź na czas!

Znasz to uczucie, gdy rano czas niemiłosiernie ucieka, a Ty znów jesteś z nim na bakier? To może oznaczać tylko jedno – znów się spóźnisz do pracy. Jak zmienić ten niepożądany nawyk? Eksperci z Yanosika podpowiadają!

Natężenie ruchu w mieście jest naprawdę zróżnicowane. Wiedzą o tym wszyscy kierowcy, którzy dojeżdżają do pracy swoimi czterema kółkami. Nierzadko nie ma znaczenia, czy wyjdą z domu godzinę wcześniej, aby dojechać na czas do pracy. Jak zapanować nad spóźnieniem i zacząć stawiać się punktualnie w firmie? Eksperci z Yanosika mają na to swoje rady!

 

Korki, korki, korki

W mieście niestety nie da się uniknąć tego zjawiska. Poza miastem również się to zdarza, zwłaszcza w okolicy większych firm, które często mają swoje siedziby w podmiejskich miejscowościach. Natężenie ruchu w tych odcinkach jest zazwyczaj bardzo mocno zróżnicowane, ze względu na to, że pracownicy rozpoczynają swój dzień w firmach o różnych godzinach.

  • Dojeżdżając do pracy z centrum na obrzeża możemy również liczyć się z zagęszczeniem ruchu. Dzieje się to ze względu na fakt, że wiele osób pracuje w dalszej okolicy, niż znajduje się ich miejsce zamieszkania i z tego powodu muszą dojeżdżać samochodem do pracy. Dodatkowo pandemia COVID-19 bardzo mocno zwiększyła natężenie aut w miastach, ponieważ ludzie wciąż boją się podróżowania publicznymi środkami transportu. A więcej samochodów to większe korki – informuje Julia Langa, Yanosik

Yanosik we współpracy z Oponeo stworzył ranking miast przyjaznych kierowcom w 2020 roku i sprawdził w nim również płynność ruchu w największych miastach. Wynika z niego, że w dni robocze, w godzinach 7:00 – 21:00 ,najlepiej jeździ się kierowcom w centrum Warszawy (34 km/h), Lublina (34 km/h) i Poznania (28 km/h).

Spóźniony możesz spowodować kolizję

Pośpiech nie jest najlepszym doradcą, zwłaszcza dla kierowcy. Będąc w stresie, przed kolejnym spóźnieniem do pracy, możesz łatwiej się zdekoncentrować i stracić czujność w trasie, a to już tylko krok przed spowodowaniem kolizji.

  • Razem z Oponeo sprawdziliśmy, w których miastach najłatwiej dochodzi do kolizji. Według naszego rankingu w miastach powyżej 300 000 mieszkańców, na 1000 osób najwięcej zdarzeń drogowych przypada w Warszawie, Lublinie, Bydgoszczy, Łodzi i w Poznaniu. W mniejszych miastach, z ilością ludności do 300 000 największa ilość kolizji jest w Katowicach, Rzeszowie, Gdyni i Toruniu. To dane z 2020 roku, w którym ruch samochodowy nie był aż tak intensywny, z powodu lockdownu. W tym roku możemy się spodziewać znacznie większych liczb niż ponad 27 000 kolizji przez cały rok w Warszawie – mówi Julia Langa, Yanosik

Będąc spóźnionym bardzo łatwo jest spowodować wypadek, w wyniku pośpiechu, który powoduje, że tracimy czujność i przejeżdżamy na czerwonym świetle, czy też wciskamy się wyprzedzając kolejne samochody. Dodatkowo z większą łatwością łamiemy przepisy ruchu drogowego, nie dostrzegamy fotoradarów i wymuszamy pierwszeństwo.

Najlepszy sposób na spóźnienie dla zmotoryzowanych

Jeśli już wiesz, że nie zdążysz na czas do pracy, jadąc swoją codzienną trasę, to włącz aplikację Yanosika i sprawdź alternatywną drogę. Może się okazać, że nadłożenie kilku kilometrów, w wyniku objazdu, będzie szybszym rozwiązaniem, niż stanie w kilkuminutowym korku na swojej klasycznej trasie.

Dodatkowo, aplikacja da Ci znać, czy w okolicy znajdują się fotoradary i kontrole policji, a także jaki obowiązuje limit prędkości na danym odcinku. Pamiętaj, że lepiej się chwilę spóźnić, ale dojechać bezpiecznie.

AplikacjaPolicjaPoradnik kierowcyRaportyTechnologiaUrządzeniaWywiady
24.12.2021

Bezpieczny wyjazd na Święta? Sprawdź nasze porady!

Już za chwilę zaczniemy rozjeżdżać się na Święta w różne części naszego kraju. To bardzo trudny czas dla wszystkich kierowców, którzy muszą sprostać wyzwaniom na drogach, takim jak szybko zapadający zmrok, śnieżyca, korki i zmęczone dzieci. Jak sprawić, by świąteczne podróżowanie było przyjemniejsze? Podpowiadamy!
15.05.2022

Najgorsze nawyki kierowców - sprawdź, czy je znasz!

Doświadczeni kierowcy, w miarę upływu ich stażu na drodze, wykonują wiele czynności automatycznie. Niestety to wiąże się z niewłaściwymi przyzwyczajeniami dotyczącymi korzystania z auta, które popełnia się nawet podświadomie. Jakie są najgorsze nawyki kierowców? Sprawdźcie!
29.10.2021

Jedziesz autem na cmentarze w Wszystkich Świętych? Na drodze spotkasz wiele utrudnień. Nad wszystkim będzie czuwać Policja

W tym roku każdy może wybrać się na cmentarz, by tradycyjnie zapalić znicz ku pamięci swoich zmarłych bliskich. W poprzednim roku było to niemożliwe, ze względu na panującą pandemię koronawirusa i wysoką liczbę zakażeń. Zamknięcie cmentarzy przez władze w 2020 roku może być przyczyną większego ruchu w ich okolicach w tym roku. Nad ruchem drogowym we Wszystkich Świętych będzie w tym roku również czuwać około 5 tysięcy funkcjonariuszy policji. Jeśli wybieracie się samochodem na groby swoich bliskich, to sprawdźcie co Was czeka. Eksperci z Yanosik Autoplac informują o natężeniu ruchu i planowanych kontrolach drogowych.