16.03.2022

Yanosik wprowadza swoją konkurencję na XI Ogólnopolskich Mistrzostwach Mechaników!

Strona głównaBlog YanosikYanosik wprowadza swoją konkurencję na XI Ogólnopolskich Mistrzostwach Mechaników!

Od wielu lat jesteśmy partnerem Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników, wspieramy rozwój umiejętności zarówno młodych mechaników, jak i zawodowców. W tym roku postanowiliśmy wraz z Yanosik Autoplac stworzyć autorską konkurencję, w której będą mogli wziąć udział wszyscy uczestnicy.

 

Tegoroczna edycja półfinałów Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników odbędzie się już 25 marca, a jej finał będzie miał miejsce podczas Poznań Motor Show 7-10 kwietnia🧑‍🔧

W tym roku, poza patronatem nad konkursem, który trwa nieprzerywanie od X lat, postanowiliśmy wprowadzić własną konkurencję.

Razem z Yanosik Autoplac chcemy zachęcić zawodowych i przyszłych mechaników i do wzięcia udziału w konkurencji „Auto znawca”. Zadaniem dla drużyny będą dokładne oględziny stanu technicznego pojazdu, pod okiem certyfikowanego rzeczoznawcy.

Mechanicy otrzymają specjalną kartę rzeczoznawcy, w której będą musieli wypisać jak największą liczbę błędów znalezionych w sprawdzanym aucie. Konkurencja będzie trwała 5 minut. Wygrywa ta drużyna, której karta będzie zawierała największą liczbą trafnych wskazań błędów. Wyniki będą sprawdzane przez profesjonalnych rzeczoznawców, z którymi współpracuje Yanosik Autoplac🚘

Nasza konkurencja ma za zadanie wzmocnienie świadomości wśród ludzi, że fachowe oględziny pojazdu są niezbędne przed jego zakupem z rynku wtórnego, a także w trakcie regularnej eksploatacji. Auto, które wygląda dobrze z zewnątrz, może wewnątrz skrywać nieprawidłowości, które zweryfikuje wykwalifikowany specjalista w warsztacie samochodowym. Zależy nam na zaprezentowaniu realnej odsłony oględzin pojazdu w praktycznym ujęciu. Chcemy, aby każda drużyna OMM spojrzała na tę konkurencję przez pryzmat własnych doświadczeń, nabytych w trakcie swojej praktyki i nabrała poczucia, że ta praca ma ogromne znaczenie dla wszystkich kierowców  – komentuje Julia Langa, Yanosik

Wiele osób nie zdaje sobie sprawy z tego, że zakup samochodu z rynku wtórnego powinien być poprzedzony dokładnymi oględzinami pojazdu. W serwisie Autoplac funkcjonuje usługa oceny samochodu przez rzeczoznawcę, która nabiera coraz większej popularności.

Rzeczoznawca wykonuje dla klienta dokładne oględziny samochodu, weryfikując zarówno jego stan techniczny i jego zgodność z dokumentacją, a także wygląd auta wewnątrz i na zewnątrz. Do zadań rzeczoznawcy należy również przeprowadzenie jazdy testowej, a także ocena grubości lakieru, co pozwala na ujawnienie wszelkich napraw blacharsko-lakierniczych, które być może nie zostały uwzględnione w raporcie historii pojazdu.

Usługi rzeczoznawców doskonale wspierają proces sprzedaży i zakupu auta używanego. Klient, który zdecyduje się na wsparcie specjalisty, zyskuje pewność że pojazd, który zamierza kupić jest w dobrym stanie technicznym. Z kolei sprzedawca, dzięki usłudze rzeczoznawcy, może sprzedać samochód „od ręki”🔧

Przebieg X Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników przeszedł nasze najśmielsze oczekiwania. Po dłuższej przerwie spowodowanej pandemią, udało nam się zorganizować finały nie online, tak jak to było w 2020 r., ale na żywo, na Poznań Game Arena. Spotkanie z uczestnikami i partnerami OMM utwierdziło nas w przekonaniu, że warto kontynuować nasze działania. Dlatego w tym roku wracamy ze zdwojoną siłą i nowościami, o których będziemy na bieżąco informować. Dla uczestników oraz szkół przygotowaliśmy szkolenia oraz cenne nagrody. Dla najbardziej aktywnych szkół zapewnimy wyposażenie ich warsztatów – mówi Adrian Dekowski, Prezes V8 Team, organizator Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników.

My już nie możemy się doczekać tegorocznej edycji Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników. Gorąco zachęcamy do udziału wszystkich chętnych, zapisów można dokonywać tutaj.

AplikacjaPolicjaPoradnik kierowcyRaportyTechnologiaUrządzeniaWywiadyYanosik Traffic