09.09.2022

Fotoradary miały co robić w te wakacje! Najnowsze statystyki GITD szokują!

Strona głównaBlog YanosikFotoradary miały co robić w te wakacje! Najnowsze statystyki GITD szokują!

W te wakacje odcinkowe pomiary prędkości i fotoradary zarejestrowały aż 204,2 tysiące przypadków przekroczeń prędkości przez polskich kierowców. Mimo wszystko, to o 30% mniej wykroczeń niż rok temu. Które fotoradary miały najwięcej pracy w tym sezonie wakacyjnym?

 

Ile było przekroczeń prędkości w te wakacje?

Zgodnie z danymi, które przekazało GITD, w tym sezonie wakacyjnych fotoradary zarejestrowały 169 tysięcy pojazdów, których kierowcy nie przestrzegali limitów prędkości na danym odcinku. Odcinkowe pomiary prędkości zarejestrowały 30 tysięcy naruszeń.

Gdzie było najwięcej przekroczeń prędkości?

Najwięcej wykroczeń zarejestrował fotoradar w Rudzie Śląskiej – 5 551. Z kolei wśród odcinkowych pomiarów prędkości, system z trasy S8 odnotował największą liczbę przekroczeń prędkości. Znajduje się on pomiędzy Węzłem Warszawa Zachód, a Blizne Łaszczyńskiego. OPP zarejestrował 4 164 wykroczenia.

O ile km/h kierowcy najczęściej przekraczali prędkość?

Ponad połowa zarejestrowanych wykroczeń (56,6%) dotyczyła przekroczenia prędkości z najniższego progu, a więc pomiędzy 11 a 20 km/h więcej, niż wskazywał obowiązujący na danym odcinku trasy limit.

Gdzie odnotowano najwyższe przekroczenie prędkości?

Najwyższe przekroczenie prędkości zostało odnotowane na początku lipca, w miejscowości Wojszyce w województwie łódzkim. Kierowca samochodu marki Renault jechał z prędkością 161 km/h, na trasie z ograniczeniem prędkości do 50 km/h. Niewiele mniejszą prędkość rozwinął kierujący Volkswagenem, który przekroczył limit 50 km/h o 106 km/h.

W stolicy fotoradary i OPP miały co robić!

W czasie tych wakacji, w Warszawie wszystkie urządzenia kontrolujące prędkość jazdy kierowców zarejestrowały 38,5 tys. przekroczeń dozwolonej prędkości. Najwięcej zarejestrowało urządzenie na ul. Pułkowej. Fotoradar odnotował tam 2 508 przypadków przekroczenia prędkości. Odcinkowe pomiary prędkości na trasie S8 zarejestrowały ponad 7,5 tys. przekroczeń prędkości, a te z tunelu na trasie S2 6,8 tysięcy wykroczeń.

W stolicy rekordzistą został kierujący pojazdem BMW, który przy ograniczeniu prędkości do 120 km/h, jechał z prędkością 192 km/h. 

AplikacjaPolicjaPoradnik kierowcyRaportyTechnologiaUrządzeniaWywiadyYanosik Traffic