09.09.2022

Fotoradary miały co robić w te wakacje! Najnowsze statystyki GITD szokują!

W te wakacje odcinkowe pomiary prędkości i fotoradary zarejestrowały aż 204,2 tysiące przypadków przekroczeń prędkości przez polskich kierowców. Mimo wszystko, to o 30% mniej wykroczeń niż rok temu. Które fotoradary miały najwięcej pracy w tym sezonie wakacyjnym?

 

Ile było przekroczeń prędkości w te wakacje?

Zgodnie z danymi, które przekazało GITD, w tym sezonie wakacyjnych fotoradary zarejestrowały 169 tysięcy pojazdów, których kierowcy nie przestrzegali limitów prędkości na danym odcinku. Odcinkowe pomiary prędkości zarejestrowały 30 tysięcy naruszeń.

Gdzie było najwięcej przekroczeń prędkości?

Najwięcej wykroczeń zarejestrował fotoradar w Rudzie Śląskiej – 5 551. Z kolei wśród odcinkowych pomiarów prędkości, system z trasy S8 odnotował największą liczbę przekroczeń prędkości. Znajduje się on pomiędzy Węzłem Warszawa Zachód, a Blizne Łaszczyńskiego. OPP zarejestrował 4 164 wykroczenia.

O ile km/h kierowcy najczęściej przekraczali prędkość?

Ponad połowa zarejestrowanych wykroczeń (56,6%) dotyczyła przekroczenia prędkości z najniższego progu, a więc pomiędzy 11 a 20 km/h więcej, niż wskazywał obowiązujący na danym odcinku trasy limit.

Gdzie odnotowano najwyższe przekroczenie prędkości?

Najwyższe przekroczenie prędkości zostało odnotowane na początku lipca, w miejscowości Wojszyce w województwie łódzkim. Kierowca samochodu marki Renault jechał z prędkością 161 km/h, na trasie z ograniczeniem prędkości do 50 km/h. Niewiele mniejszą prędkość rozwinął kierujący Volkswagenem, który przekroczył limit 50 km/h o 106 km/h.

W stolicy fotoradary i OPP miały co robić!

W czasie tych wakacji, w Warszawie wszystkie urządzenia kontrolujące prędkość jazdy kierowców zarejestrowały 38,5 tys. przekroczeń dozwolonej prędkości. Najwięcej zarejestrowało urządzenie na ul. Pułkowej. Fotoradar odnotował tam 2 508 przypadków przekroczenia prędkości. Odcinkowe pomiary prędkości na trasie S8 zarejestrowały ponad 7,5 tys. przekroczeń prędkości, a te z tunelu na trasie S2 6,8 tysięcy wykroczeń.

W stolicy rekordzistą został kierujący pojazdem BMW, który przy ograniczeniu prędkości do 120 km/h, jechał z prędkością 192 km/h. 

AplikacjaPolicjaPoradnik kierowcyRaportyTechnologiaUrządzeniaWywiady
01.08.2022

Jedziesz autostradą na urlop? Nie zapomnij o formalnościach!

W wakacje bardzo często podróżujecie autostradami i drogami szybkiego ruchu. O ile te drugie nie wymagają od Was szczególnego przygotowania, to w przypadku autostrad musicie pamiętać o formalnościach. Inaczej czeka Was kara, która będzie niemało kosztować.
18.10.2021

Już wkrótce w Poznaniu nowy fotoradar na ul. Hetmańskiej! Sprawdziliśmy, jak do tej pory jeździli kierowcy

Ulica Hetmańska stała się znana niestety z powodu dwóch tragicznych wypadków, do których doszło w tym roku. Jednak nie tylko te dwie tragedie zmotywowały miasto do mobilizacji i starania się o zamontowanie nowego fotoradaru na tym odcinku. Kierowcy od lat pędzą tą ulicą, zwłaszcza w późnych godzinach. Postanowiliśmy przyjrzeć się, jak wyglądają średnie prędkości na tej trasie i jak fotoradar może je zmienić.
10.11.2021

Co działo się na drogach we Wszystkich Świętych? Sprawdź raport Yanosik Autoplac!

Ceny paliw wciąż rosną, a kierowcy coraz bardziej martwią się o to, jakie kwoty będą musieli za nie jeszcze zapłacić do  końca tego roku. Nie da się ukryć, że nieustanne podwyżki cen benzyny nie odpowiadają oczekiwaniom zmotoryzowanych, a nawet sprawdza się ich najgorsze przeczucie, że już wkrótce zapłacą więcej niż 6 zł/l za paliwo do swojego auta. Drugi tydzień listopada to ostatni moment na tankowanie za tę kwotę, za chwilę ceny znów skoczą w górę. Gdzie szukać najtańszych stacji paliw? Sprawdźcie.