23.01.2024

Jazda z Yanosikiem - zobacz jak użytkownicy korzystali z aplikacji w 2023

Strona głównaBlog YanosikJazda z Yanosikiem - zobacz jak użytkownicy korzystali z aplikacji w 2023

Yanosik nawiguje Was bezpiecznie do celu, informuje o zdarzeniach z trasy oraz umożliwia dodawanie zgłoszeń. Sprawdziliśmy, co najczęściej zgłaszaliście w naszym systemie w 2023 roku, dokąd chcieliście dojechać i jak długie trasy średnio pokonywaliście. Sprawdźcie nasz raport podsumowujący, jak korzystaliście z Yanosika w 2023 roku!

Co użytkownicy zgłaszają w mapach?

Z naszej aplikacji miesięcznie korzysta ponad 2,5 mln kierowców. Yanosik nie tylko prowadzi bezpiecznie do celu, ale również dostarcza zmotoryzowanych bieżące informacje z trasy i umożliwia zgłaszanie zdarzeń.

Jesteście ciekawi, jakie zgłoszenia są najczęściej dodawane przez użytkowników Yanosika?

W naszym podsumowaniu ubiegłego roku, odnotowaliśmy w poszczególnych miesiącach, najwięcej dodawanych zgłoszeń:

  • Marzec: inspekcja, policja, nieoznakowani.
  • Czerwiec: prace drogowe.
  • Lipiec: kontrola prędkości.
  • Sierpień: zatrzymany pojazd, zagrożenia.
  • Październik: wypadki.

Nasze ogólne statystyki wykazują także, że w 2023 roku:

  • 1 stycznia był najbezpieczniejszym dniem w roku – na jednego użytkownika aplikacji Yanosik przypadło najmniej wypadków.
  • 3 lutego zapisał się jako dzień z największą ilością zgłoszeń wypadków na drogach.
  • 19 maja był dniem z największą ilością zgłoszeń kontroli prędkości.
  • 24 grudnia dodaliście do naszego systemu najmniej zgłoszeń kontroli policji.
  • W sierpniu 2023 roku zarejestrowaliśmy najwięcej zgłoszeń robót drogowych.

 

Łącznie do naszego systemu w 2023 roku wpadło aż 18 402 544 zgłoszeń od użytkowników aplikacji!

Remonty dróg krajowych i powiatowych - co mówią statystyki?

W Yanosiku przekazujemy Wam bieżące informacje o remontach oraz utrudnieniach na trasie, dzięki czemu szybko dowiadujecie się o utrudnieniach, zamkniętych odcinkach dróg, robotach drogowych, itd.

Nasz dział mapowy odnotował najwięcej zgłoszeń remontów w aplikacji Yanosik w sezonie letnim, w lipcu oraz sierpniu. Te miesiące zdecydowanie sprzyjają przeprowadzaniu prac budowlanych, zarówno ze względu na warunki pogodowe, jak i mniejsze natężenie ruchu, spowodowane przerwą na uczelniach wyższych i w szkołach.

Znacznie mniej zgłoszeń o remontach wpada do naszego systemu w sezonie jesienno-zimowym, ich ilość wzrasta dopiero od marca.

Ograniczenie prędkości – kierowcy ostrzegają się w Yanosiku

Nasza społeczność jest bardzo zaangażowana i chętnie korzysta z możliwości informowania się wzajemnie, m.in. w kwestii obowiązujących limitów prędkości na trasie.

Największą średnią liczbę dziennych zgłoszeń, dotyczących ograniczenia prędkości na danym odcinku, zarejestrowaliśmy w 2023 roku w sezonie wiosenno-letnim.

W lipcu do naszego systemu wpadły ponad 4 tysiące zgłoszeń o limicie prędkości. Nieco mniej zgłoszeń, poniżej 4 tysięcy, zarejestrowaliśmy w sierpniu. Dla porównania, w grudniu ilość dodanych przez Was zgłoszeń, dotyczących limitów prędkości wyniosła mniej niż 2 tysiące.

Kiedy kierowcy ruszają w najdłuższe trasy z Yanosikiem?

W miesiącach wakacyjnych odnotowujemy największe liczby użytkowników, którzy w tym okresie pokonują średnią długość trasy 56-57 km.

Mediana długości trasy użytkowników Yanosika poza sezonem wakacyjnym wynosi około 13 km. To oznacza, że większość zmotoryzowanych używa naszej aplikacji na co dzień.

Największą liczbę kierowców, którzy korzystają z naszej aplikacji, odnotowujemy w piątki, co jest efektem kumulacji wyjazdów weekendowych oraz użytku zawodowego.

Z kolei, średnio najdłuższe trasy są pokonywane przez kierowców w niedziele.

Co najczęściej wyszukują w aplikacji użytkownicy Yanosika?

Każdy użytkownik Yanosika wpisuje w aplikacji różne punkty docelowe. Niektórzy chcą dotrzeć do miast, inni na konkretną ulicę, a jeszcze inni szukają ważnych miejsc. Sprawdziliśmy, co najczęściej było wyszukiwane w Yanosiku w 2023 roku przez zmotoryzowanych Polaków!

Kolejne pozycje należą do: Poznania, Wrocławia, Kielc, Rzeszowa i Katowic.

Cieszymy się, że aktywnie korzystaliście z Yanosika w 2023 roku! Wspólnie udało nam się pokonać mnóstwo kilometrów, a Wy dodaliście do naszego systemu ponad 18,5 mln zgłoszeń!  

Ta liczba zdecydowanie robi wrażenie! 

AplikacjaPolicjaPoradnik kierowcyRaportyTechnologiaUrządzeniaWywiadyYanosik Traffic