29.01.2021

Jesteś dobrym kierowcą? Sprawdź, ile możesz zaoszczędzić!

Strona głównaBlog YanosikJesteś dobrym kierowcą? Sprawdź, ile możesz zaoszczędzić!

O tym, że za przekroczenie prędkości czy też jazdę bez włączonych świateł grozi mandat, wiedzą wszyscy kierowcy. Nie każdy z nich ma jednak świadomość, że tak jak za nieodpowiednie zachowania na drodze można zostać ukaranym, tak za przestrzeganie przepisów ruchu drogowego czeka nagroda w postaci… niższej stawki OC. Jak to możliwe? Już wyjaśniamy! 

Atrakcyjne oferty OC czekają na kierowców w naszej aplikacji - Yanosik. We współpracy z Ergo Hestią stworzyliśmy markę YU! - ubezpieczenia, których ceny zależne są przede wszystkim od stylu jazdy kierowcy. Jako Yanosik już od wielu lat dbamy o bezpieczeństwo na polskich drogach. W tym celu informujemy użytkowników m.in. o wypadkach oraz innych zagrożeniach, które spotkać można na trasie. YU! to kolejny etap naszych starań o bezpieczną podróż samochodem. Chcemy zachęcać do odpowiedzialnej jazdy i nagradzać tych kierowców, którzy przemieszczają się przepisowo i z rozwagą. 

Bezpieczni kierowcy płacą mniej

O tym, że na bezpiecznie jeżdżących kierowców rzeczywiście czeka nagroda, świadczą proponowane stawki OC. W zależności od stylu jazdy, ceny ubezpieczenia zaproponowane kierującym mogą różnić się znacząco. Aby pokazać naszym użytkownikom, że bezpieczna jazda rzeczywiście się opłaca, przygotowaliśmy swego rodzaju analizę. Porównaliśmy stawki zaproponowane kierowcom o tym samym profilu, ale całkowicie różnym sposobie jazdy. Na tym przykładzie doskonale widać, jak duża jest różnica pomiędzy cenami OC.

Kierowcy, których wzięliśmy pod lupę pochodzili ze Śremu, byli w podobnym wieku (ok. 25 lat) i poruszali się Volkswagenem Golfem w dieslu. Auto kierowcy A pochodziło z 2005 r., kierowcy B zaś - z 2008. Zasadniczo różnił więc ich tylko sposób jazdy. Kierowca A, który nie przywiązywał wagi do swojego stylu jazdy, otrzymał ofertę ubezpieczenia w wysokości 911 zł. Kierującemu B, na skutek bezpiecznego zachowania na drodze, została zaproponowana polisa, której koszt wyniósł 535 zł. To aż o 41% taniej

Przykład ten pokazuje doskonale, że bezpieczna jazda dba również o nasze portfele. Co zatem powinien zrobić kierowca, który chce zmniejszyć wysokość swojego OC? Aby móc zostać uznanym za bezpiecznego kierowcę należy w ciągu 2 miesięcy przejechać minimum 10 dni z włączoną aplikacją Yanosik. Dopiero po tym czasie na podstawie zgromadzonych danych oceniony zostanie styl jazdy kierowcy, i możliwe będzie wygenerowanie oferty. Nie oznacza to jednak, że każdy kierujący, który spełni te warunki, otrzyma ją. Wypracowanie profilu bezpiecznego kierowcy może bowiem zająć więcej czasu.

Jak obniżyć cenę OC?

Oznacza to, że im częściej i bezpieczniej będzie jeździł kierowca, tym jego szanse na otrzymanie atrakcyjnej oferty wzrosną. W naszej aplikacji mamy 10-stopniową skalę stylu jazdy. Im wyższy wynik, tym sposób przemieszczania się autem można uznać za bezpieczniejszy. Na uzyskany wynik ma wpływ m.in. dynamika jazdy oraz poruszanie się autem zgodnie z przepisami. Nie są to więc warunki, które trudno spełnić. Wystarczy po prostu być dobrym kierowcą, znać przepisy ruchu drogowego i stosować się do nich. Kierujący, którzy właśnie w taki sposób poruszają się autem nie powinni długo czekać na otrzymanie atrakcyjnej oferty ubezpieczenia OC. 

AplikacjaPolicjaPoradnik kierowcyRaportyTechnologiaUrządzeniaWywiadyYanosik Traffic