08.11.2022

Już jest! E-TOLL w aplikacji Yanosik!

Strona głównaBlog YanosikJuż jest! E-TOLL w aplikacji Yanosik!

Kierowcy pojazdów osobowych od 1 grudnia 2021 roku są zobowiązani do korzystania z systemu e-TOLL na płatnych odcinkach autostrad A2 i A4. Tradycyjne punkty poboru opłat zniknęły z dróg, a zastąpił je nowy, elektroniczny system e-TOLL, który wzbudza w kierowcach niemałe emocje. Wielu z Was pytało nas, czy w aplikacji Yanosik będzie dostępna funkcja e-TOLL i mamy dla Was świetną informację – już jest! Jak skorzystać z e-TOLL w Yanosiku? Sprawdźcie!

 

E-TOLL i różne rozwiązania

Nowy system elektroniczny e-TOLL zastąpił dobrze znany kierowcom viaTOLL. Od 1 grudnia każdy kierowca pojazdu osobowego musi za jego pośrednictwem uiszczać opłaty na bramkach na autostradach A2 i A4.

Powstało kilka narzędzi, które umożliwiają uregulowanie płatności za przejazdy płatnymi odcinkami A2 i A4, w tym również rządowa aplikacja. Jednak opinie użytkowników, którzy z nich korzystali nie pozostawiają złudzeń – obecne narzędzia nie spełniają oczekiwań zmotoryzowanych Polaków.

Wyjątkiem są kierowcy pojazdów ciężarowych, którzy z e-TOLL korzystają od czerwca 2021 roku, za pomocą dedykowanych urządzeń ZSL oraz OBU.

Yanosik wspiera kierowców

Postanowiliśmy wesprzeć kierowców, którzy szukali alternatywnych rozwiązań dla rządowej aplikacji czy drukowanych biletów, które można kupić na niektórych stacjach benzynowych.

W naszym sklepie znajdziecie dedykowane urządzenia – Yanosik XS, S-clusive i GTR, które obsługują e-TOLL i współpracują z aplikacją Y24. Możecie skorzystać z tej funkcji bezpłatnie, w ramach swojego abonamentu.

I to nie wszystko, co dla Was przygotowaliśmy. Poza naszymi urządzeniami, oddajemy do Waszej dyspozycji nową funkcję w aplikacji Yanosik – „E-bilet autostradowy”.e-TOLL już dostępny w naszej aplikacji!

Znacie opcję Yanosik Pay, prawda? Jest obecna w naszej aplikacji już od jakiegoś czasu. To właśnie za jej pośrednictwem zapłacicie za przejazdy autostradami, które nie są objęte systemem e-TOLL. Poza tą funkcję, czeka na Was jeszcze nowa opcja: „E-bilet autostradowy”. Dzięki nowej funkcji Yanosik dostarcza Wam odpowiedzi na wszystkie potrzeby i staje się doskonałym kompanem każdej trasy.

Nie musicie już martwić się o zakup papierowego biletu czy też pobierać dodatkowej aplikacji.

Jak działa „E-bilet autostradowy”?

Nową funkcję stworzyliśmy tak, by była jak najbardziej intuicyjna, a cały proces trwał jak najkrócej. Kupno e-biletu autostradowego odbywa się wyłącznie w aplikacji. Jak to zrobić?

  • Wejdź do menu i wybierz opcję ‘Bilety autostradowe’
  • Wybierz autostradę
  • Uzupełnij informacje o przejeździe autostradą i swoim pojeździe
  • Wybierz z mapy miejsce wjazdu i wyjazdu lub wpisz je ręcznie
  • Kup e-bilet autostradowy i w drogę!

Swój bilet autostradowy możesz również wygenerować w formacie PDF. Istnieje także możliwość zwrócenia biletu, jeśli zmienisz swoje plany. Cały proces również odbywa się w aplikacji Yanosik.

Nowa funkcja jest już dostępna w najnowszej wersji Yanosika dla wszystkich użytkowników. Działa na systemach Android, iOS. 

Pamiętajcie, że brak aktualnego biletu przejazdu przejazdu płatnym odcinkiem A2 lub A4 jest karany grzywną 500 zł dla pojazdów samochodowych oraz 1 500 zł pojazdów dla pojazdów ciężarowych. Wszelkie próby manipulacji oraz zasłanianie tablic rejestracyjnych są również karane wysokie mandatami! Więcej na ten temat przeczytacie tutaj .

AplikacjaPolicjaPoradnik kierowcyRaportyTechnologiaUrządzeniaWywiadyYanosik Traffic