08.09.2021

Mamy to! Yanosik już jest dostępny w Android Auto!

Wszyscy czekaliśmy na datę premiery Yanosik w AA. I wreszcie nadszedł ten moment! Po nocnej certyfikacji wersji beta, która miała miejsce na końcu poprzedniego tygodnia, szybko nastąpił moment zatwierdzenia Yanosika w sklepie Google i jest już dostępny dla wszystkich użytkowników Android Auto. Czego możecie się spodziewać po naszej aplikacji w AA?

 

Yanosik startuje w AA z prędkością światła!

Drugi tydzień września przyniósł nam planowany launch Yanosika w Android Auto. Aplikacja przeszła pozytywnie proces certyfikacji po stronie Google i, po zatwierdzeniu przez tego światowego giganta, pojawiła się do pobrania w sklepie za darmo. Co istotne – nie planujemy również pobierania opłat od użytkowników w przyszłości.

Zastanawiacie się, skąd pomysł na obecność Yanosika w Android Auto?

Jest to odpowiedź na potrzeby rynku i oczekiwania naszych użytkowników. Wbudowane systemy samochodowe to przyszłość, w której nie może zabraknąć Yanosika – informuje Paweł Bahyrycz, Yanosik.

Co znajdziesz w Yanosiku w AA?

W Android Auto nie zabraknie podstawowych i dobrze Wam znanych funkcji, takich jak nawigacja, informowanie i możliwość zgłaszania zdarzeń.

Android Auto to wciąż bardzo świeże rozwiązanie na rynku i trafnym jest tutaj określenie, że zawiera jeszcze błędy wieku młodzieńczego. Pomimo wielu planów rozwijania naszej aplikacji, w pierwszej kolejności musieliśmy się skupić na tym, co najistotniejsze dla kierowców, czyli nawigacji, informowaniu i możliwości zgłaszania zdarzeń. Niemniej, nasz zespół wciąż rozwija usługę i z pewnością będzie aktywnie odpowiadał na wszystkie bieżące nowości – informuje Paweł Bahyrycz, Yanosik.

Musimy mieć jednak na uwadze, że większość nowych rozwiązań cyfrowych, które wprowadzane są na rynek, jest ograniczona, ze względu na trwające nad nimi prace i nie inaczej jest również w naszym przypadku.

Dodatkowym utrudnieniem również może być ograniczenie działania aplikacji w tle, ale sądzę, że zostanie to bardzo szybko rozwiązane – dodaje.

Zdecydowaliśmy się na wprowadzenie nowości, która ułatwi Wam jazdę, zwłaszcza po nieznanych trasach. Podczas manewrów wyświetlone zostaną nazwy ulic, w które należy skręcić. Takie rozwiązanie znacznie poprawi płynność ruchu drogowego, zwłaszcza na trasach objazdowych, po których przemieszcza się wielu turystów w poszukiwaniu konkretnego celu.

Co jeszcze musicie wiedzieć?

Możecie obsługiwać Yanosika w AA głosowo, przy pomocy Asystenta Google. W ten sposób chcieliśmy ułatwić kierowcom jazdę i zadbać o ich bezpieczeństwo, ponieważ obsługa głosowa nie powoduje dekoncentracji, ani nie odwraca wzroku z drogi na urządzenie.

Informowanie o zdarzeniach w AA działa troszkę inaczej, niż w klasycznej, znanej Wam formie. W trakcie użytkowania nawigacji nie będzie dostępne jednoczesne przekazywanie informacji w formie graficznej oraz z pomocą komunikatu dźwiękowego. Musieliśmy wypracować kompromis, którego to są właśnie efekty.

Funkcja informowania będzie działała w trybie kompromisu. Przy włączonej nawigacji i kierowaniu pojazdem, gdy do najbliższego manewru pozostanie więcej niż 1000 m, użytkownik zostanie ostrzeżony graficznie i dźwiękowo. Natomiast, jeśli ta odległość będzie mniejsza, Yanosik będzie ostrzegał kierowcę wyłącznie o policji i fotoradarze w dwóch formach - graficznie i za pomocą komunikatu dźwiękowego. W przypadku wszystkich zdarzeń kierowca otrzyma zawsze komunikat dźwiękowy – tłumaczy Paweł Bahyrycz, Yanosik.

Jakie są plany na przyszłość?

Zdecydowanie nie zamierzamy spocząć na laurach! Chcemy wprowadzić również funkcję prędkościomierza i ograniczenia prędkości do Yanosika w AA. I to nie wszystko! Nasza kreatywność działa na najwyższych obrotach i gdy tylko pojawi się dobry moment, to z pewnością będziemy rozwijać funkcjonalności Yanosika w AA na bieżąco!  

02.08.2021

Kolizja w trasie? Nowa funkcja „Pomoc drogowa” Yanosika pomoże Ci w opresji

W trasie może dojść do różnych zdarzeń. Niestety nie zawsze po naszej myśli. Gdy spowodujemy kolizję musimy zachować zimną krew i działać. Co robić w takiej sytuacji? Z pomocą przyjdzie nowa funkcja Yanosika „Pomoc drogowa”. Poznaj szczegóły.
21.06.2021

Nowa funkcja w Yanosik - zatankujesz bez obaw. Sprawdzone paliwo przez UOKiK w aplikacji

Codziennie do baków samochodowych wlewane są hektolitry paliwa. Jednak czy na pewno jest ono dobrej jakości? Na jakich stacjach zatankujemy auto bez obaw? Na to pytanie odpowiada Yanosik, który właśnie wprowadził nową funkcję. Od teraz chroni portfele kierowców nie tylko przed mandatami, ale też przed skutkami zatankowania paliwa złej jakości. W aplikacji sprawdzimy bowiem czy dana stacja przeszła pozytywnie kontrolę UOKiK.
22.05.2020

Oblężenie na autostradach? Oto jak wygląda ruch samochodowy w kraju

Życie Polaków wraca do normy? Jednym z mierników, który może zobrazować aktualny stan w kraju jest chociażby ruch drogowy. Co na ten temat mówią statystyki? Oto zestawienie stworzone na podstawie danych z systemu dla kierowców Yanosik. Pod lupą specjalistów znalazły się wszystkie autostrady na terenie naszego kraju.