09.09.2019

Nagradzamy za zwalnianie przy szkołach

Edukacja i kształtowanie właściwych nawyków zamiast karania? W kolejnej, IV już, edycji akcji „Zwalniaj przy szkołach” kierowcy korzystający z aplikacji Yanosik, w zamian za systematyczne zwalnianie przy szkolnych placówkach, mogą otrzymać kupony na punkty VITAY, a następnie wymienić je na nagrody na stacjach PKN ORLEN. Kampania ma zwrócić szczególną uwagę na bezpieczeństwo dzieci i młodzieży na polskich drogach.

Data rozpoczęcia akcji jest symboliczna. Podobnie jak w poprzednich latach, akcja „Zwalniaj przy szkołach” rusza równolegle z pierwszym dniem roku szkolnego. Oznacza to, że tegoroczna edycja rozpocznie się 2 września, kiedy to dzieci tłumnie ruszą do szkół. Jakie są zasady kampanii?

– Jako firma odpowiedzialna społecznie organizujemy wiele akcji zwiększających bezpieczeństwo na polskich drogach. Kampania „Zwalniaj przy szkołach” ma jednak dla nas wyjątkowe znaczenie, gdyż chodzi o najmłodszych uczestników ruchu. Dzieci, zwłaszcza te z pierwszych lat podstawówki mogą jeszcze nie znać zasad ruchu drogowego. Dlatego kierowcy, przede wszystkim w pobliżu takich miejsc jak szkoły, powinni zachować ostrożność i zwolnić – komentuje Jakub Wesołowski Dyrektor ds. Rozwoju Biznesu, Yanosik. – Baza obiektów objętych akcją to ponad 1000 szkół na terenie całej Polski. To uczniowie z tych placówek mogą być szczególnie narażeni na niebezpieczne sytuacje na drodze, gdyż są one położone obok ruchliwych dróg – dodaje.


W poprzednich latach akcja cieszyła się dużym powodzeniem wśród użytkowników aplikacji. Łącznie uczestniczyło w niej już ponad 232 tys. kierowców. Kluczowym partnerem kampanii „Zwalniaj przy szkołach” jest PKN ORLEN, który przygotował nagrody – kupony o wartości 1000 punktów VITAY.
 
Po pierwsze: przyłącz się do akcji i zwolnij
 
Co należy zrobić by przystąpić do akcji? Wystarczy w aplikacji Yanosik zgłosić chęć przyłączenia do kampanii poprzez wyrażenie zgody. Następnie, kierowca za przejazd z przepisową prędkością obok szkoły biorącej udział w akcji zdobywa punkty, które są doliczane do jego konta. W ciągu dnia liczona jest tylko jedna taka trasa. Aby otrzymać kupon należy wykonać trzy poprawne przejazdy w tygodniu. Podczas kampanii, każdego tygodnia zostanie rozdysponowana pula 3000 kuponów. Kupon zdobędą osoby, które jako pierwsze w ciągu 7 dni skompletują trzy przejazdy z dozwoloną prędkością. 

Po drugie: wymień kupon na nagrody

Zdobyty kupon o wartości 1000 pkt można wymienić na nagrody. Wystarczy wejść na stronę vitay.pl i wpisać odpowiedni kod, a stan konta zostanie powiększony o wcześniej wspomniane punkty.  Ich równowartość można wymienić na różne nagrody np. kawę lub hot-doga na stacjach PKN ORLEN. 

Chętnie angażujemy się w projekty, które zwiększają świadomość kierowców, a przy tym, jak pokazały poprzednie edycje, znacząco wpływają na poprawę bezpieczeństwa na polskich drogach. W akcji „Zwalniaj przy szkołach” skupiamy się na miejscach szczególnie wrażliwych, czyli szkołach oraz innych placówkach oświatowych. Yanosik i program VITAY skupiają miliony kierowców, dlatego są świetnymi platformami do realizacji takich projektów – powiedział Jarosław Skorupa Dyrektor Wykonawczy ds. Marketingu w PKN ORLEN.

Akcja „Zwalniaj przy szkołach” potrwa do 27 października 2019 r.

Placówki, biorące udział w akcji zostały oznaczone na mapie w aplikacji Yanosik oraz na stronie https://yanosik.pl/vitay/info/bezpieczna-szkola

AplikacjaPolicjaPoradnik kierowcyRaportyTechnologiaUrządzeniaWywiady
01.08.2022

Jedziesz autostradą na urlop? Nie zapomnij o formalnościach!

W wakacje bardzo często podróżujecie autostradami i drogami szybkiego ruchu. O ile te drugie nie wymagają od Was szczególnego przygotowania, to w przypadku autostrad musicie pamiętać o formalnościach. Inaczej czeka Was kara, która będzie niemało kosztować.
08.11.2021

Jazda autem będzie słono kosztować piratów drogowych… I to już wkrótce!

Planowane zmiany w prawie drogowym nie odeszły w zapomnienie. Sejm właśnie przyjął nowelizację, która zmieni nawyki wszystkich kierowców. Zwłaszcza tych, którym nie po drodze z przepisami. Za ich nieprzestrzeganie przyjdzie im bowiem słono zapłacić. Ile? Choćby 8 tys. zł mandatu za nie ujawnienie sprawcy przekroczenia prędkości, ogromna grzywna za jazdę pod wpływem alkoholu, a nawet podwójna stawka mandatu za wykroczenia w recydywie. Co ma się jeszcze zmienić?
20.07.2022

Fotoradar na ulicy Hetmańskiej w Poznaniu już nie ma co robić? Sprawdzamy!

Ulica Hetmańska w Poznaniu jest rozpoznawalna głównie za sprawą dwóch tragicznych wypadków samochodowych, które miały miejscu w 2021 roku. To nie tylko one przyczyniły się do złej sławy odcinka, również wielokrotne przekroczenia prędkości spowodowały konieczność zamontowania na nim fotoradaru. Radni osiedla Św. Łazarz długo zabiegali o miernik prędkości, ze skutkiem pozytywnym w grudniu ubiegłego roku. Nowy fotoradar skutecznie zmienił nawyki kierowców, ale ci z czasem nauczyli się z nim żyć. Czy obecnie przestał już „wystawiać” mandaty? Sprawdziliśmy to.