09.09.2019

Nagradzamy za zwalnianie przy szkołach

Edukacja i kształtowanie właściwych nawyków zamiast karania? W kolejnej, IV już, edycji akcji „Zwalniaj przy szkołach” kierowcy korzystający z aplikacji Yanosik, w zamian za systematyczne zwalnianie przy szkolnych placówkach, mogą otrzymać kupony na punkty VITAY, a następnie wymienić je na nagrody na stacjach PKN ORLEN. Kampania ma zwrócić szczególną uwagę na bezpieczeństwo dzieci i młodzieży na polskich drogach.

Data rozpoczęcia akcji jest symboliczna. Podobnie jak w poprzednich latach, akcja „Zwalniaj przy szkołach” rusza równolegle z pierwszym dniem roku szkolnego. Oznacza to, że tegoroczna edycja rozpocznie się 2 września, kiedy to dzieci tłumnie ruszą do szkół. Jakie są zasady kampanii?

– Jako firma odpowiedzialna społecznie organizujemy wiele akcji zwiększających bezpieczeństwo na polskich drogach. Kampania „Zwalniaj przy szkołach” ma jednak dla nas wyjątkowe znaczenie, gdyż chodzi o najmłodszych uczestników ruchu. Dzieci, zwłaszcza te z pierwszych lat podstawówki mogą jeszcze nie znać zasad ruchu drogowego. Dlatego kierowcy, przede wszystkim w pobliżu takich miejsc jak szkoły, powinni zachować ostrożność i zwolnić – komentuje Jakub Wesołowski Dyrektor ds. Rozwoju Biznesu, Yanosik. – Baza obiektów objętych akcją to ponad 1000 szkół na terenie całej Polski. To uczniowie z tych placówek mogą być szczególnie narażeni na niebezpieczne sytuacje na drodze, gdyż są one położone obok ruchliwych dróg – dodaje.


W poprzednich latach akcja cieszyła się dużym powodzeniem wśród użytkowników aplikacji. Łącznie uczestniczyło w niej już ponad 232 tys. kierowców. Kluczowym partnerem kampanii „Zwalniaj przy szkołach” jest PKN ORLEN, który przygotował nagrody – kupony o wartości 1000 punktów VITAY.
 
Po pierwsze: przyłącz się do akcji i zwolnij
 
Co należy zrobić by przystąpić do akcji? Wystarczy w aplikacji Yanosik zgłosić chęć przyłączenia do kampanii poprzez wyrażenie zgody. Następnie, kierowca za przejazd z przepisową prędkością obok szkoły biorącej udział w akcji zdobywa punkty, które są doliczane do jego konta. W ciągu dnia liczona jest tylko jedna taka trasa. Aby otrzymać kupon należy wykonać trzy poprawne przejazdy w tygodniu. Podczas kampanii, każdego tygodnia zostanie rozdysponowana pula 3000 kuponów. Kupon zdobędą osoby, które jako pierwsze w ciągu 7 dni skompletują trzy przejazdy z dozwoloną prędkością. 

Po drugie: wymień kupon na nagrody

Zdobyty kupon o wartości 1000 pkt można wymienić na nagrody. Wystarczy wejść na stronę vitay.pl i wpisać odpowiedni kod, a stan konta zostanie powiększony o wcześniej wspomniane punkty.  Ich równowartość można wymienić na różne nagrody np. kawę lub hot-doga na stacjach PKN ORLEN. 

Chętnie angażujemy się w projekty, które zwiększają świadomość kierowców, a przy tym, jak pokazały poprzednie edycje, znacząco wpływają na poprawę bezpieczeństwa na polskich drogach. W akcji „Zwalniaj przy szkołach” skupiamy się na miejscach szczególnie wrażliwych, czyli szkołach oraz innych placówkach oświatowych. Yanosik i program VITAY skupiają miliony kierowców, dlatego są świetnymi platformami do realizacji takich projektów – powiedział Jarosław Skorupa Dyrektor Wykonawczy ds. Marketingu w PKN ORLEN.

Akcja „Zwalniaj przy szkołach” potrwa do 27 października 2019 r.

Placówki, biorące udział w akcji zostały oznaczone na mapie w aplikacji Yanosik oraz na stronie https://yanosik.pl/vitay/info/bezpieczna-szkola

30.04.2021

Uwaga, tu łatwo o mandat! Najczęściej kontrolowane drogi w Polsce 2021. Raport Yanosika

Przed nami majówka. Wiąże się to z wieloma wyjazdami, odwiedzinami u bliskich, a co za tym idzie wzmożonym ruchem na drogach. Gdzie najczęściej można spotkać patrole drogówki? W jakich województwach policjanci są najbardziej aktywni podczas weekendów? Analitycy systemu Yanosik postanowili przyjrzeć się danym z 2021 roku i odpowiedzieć na te pytania.
08.03.2021

Y24 dedykowana aplikacja dla urządzeń Yanosik od teraz z nowymi funkcjami!

Aplikacja Y24 została stworzona z myślą o posiadaczach urządzeń Yanosik. Jeśli korzystasz z Yanosik GT, GTR, GTS lub XS, to przeznaczona jest ona właśnie dla Ciebie. Dzięki niej zyskasz dostęp do dodatkowych opcji. Jakie możliwości daje Y24? Co nowego pojawiło się w aplikacji?
03.03.2021

Nowe fotoradary na polskich drogach za miliony z UE. Noga z gazu!

358 nowych fotoradarów, na które Unia Europejska przeznaczyła 162 miliony złotych. Czy to możliwe? Tak! Modernizacja odcinkowych pomiarów prędkości polegać będzie nie tylko na zakupie nowego sprzętu, ale także umieszczeniu go w nowych lokalizacjach. Więcej dowiesz się z artykułu.