03.12.2021

Nie stresuj się tak za kółkiem! Lepiej sprawdź nasze wskazówki

Prowadzenie samochodu jest czynnością wywołującą wiele emocji. Niektórzy odczuwają ogromny stres, gdy wsiadają za kółko, a inni się relaksują. Jeśli należysz do grupy, która odczuwa napięcie i strach przed każdą podróżą swoim samochodem, to spójrz na nasze wskazówki, jak opanować stres za kierownicą!

 

Dlaczego to takie stresujące?

To może być złożony problem. Nie każdy kierowca prowadzi samochód z przyjemnością. Niektórzy mogą się bać innych kierowców, a inni po prostu obawiają się jechać szybko… Lęk przed utratą kontroli nad pojazdem lub w trakcie trudnych warunków pogodowych mogą być również przyczyną stresu dla kierowców.

Większość z pewnością się z nami zgodzi, że lepiej im się jeździ na drogach, które znają, a także wiedzą, co może ich na nich spotkać. Wyjazd do obcego miasta lub kraju może być niemałym wyzwaniem. Dzieje się tak głównie z powodu zbyt małego doświadczenia za kółkiem, a więc dlatego bardzo ważnym jest to, by nie rezygnować z jazdy.

Jakie objawy może mieć zestresowany kierowca?

Kierowca powinien być skupiony i mieć jak najlepszą orientację. Nadmierne zdenerwowanie może utrudniać ten proces i powodować dezorientację, a wraz z nią potliwość i dyskomfort. W sytuacji, w której objawy staną się silniejsze i poczujemy zawrót głowy, palpitacje serca lub duszności – powinniśmy zjechać na pobocze lub zaparkować samochód w bezpiecznym miejscu.

W takich sytuacjach kierowcy nie powinni jeszcze jeździć samodzielnie. Przyda się im wsparcie osoby bliskiej i bardziej doświadczonej. Wówczas z czasem nabiorą większej pewności siebie i swoich umiejętności.

Planowanie podróży zwalcza stresują

Świetnym pomysłem na walkę ze stresem za kółkiem jest dokładne zaplanowanie swojej trasy. Przeanalizowanie całego odcinka pomoże nam nabrać pewności i zachować spokój, gdyż nie będziemy zaskoczeni tym, że np.: w którymś momencie na trasie pojawiło się rondo.

Oczywiście chętnie wesprze Was w tej czynności Yanosik! Wystarczy w naszej aplikacji nadać kierunek jazdy i sprawdzić, jak wygląda trasa. A do tego – zawsze można nas zabrać ze sobą w drogę i być informowanym na bieżąco o sytuacji na trasie.

Komfort jazdy jest ważny

Dla zestresowanych kierowców komfort będzie miał ogromne znaczenie. Dlatego warto pobyć w aucie trochę dłużej, zanim wyruszymy w trasę. Dokładnie zapoznajcie się wtedy z ustawieniem fotela, lusterek i dopasujcie je do swoich potrzeb.

Jeśli czujecie, że ulubiona muzyka Was wesprze w trakcie jazdy, to nie bójcie się jej włączyć – tylko nie za głośno, aby słyszeć co się dzieje na trasie.

Warto również mieć pod ręką coś do picia, aby w sytuacji suchości w gardle móc popić i nie kaszleć.

Stres w trakcie prowadzenia samochodu może być odczuwany przez wielu kierowców. Najważniejszą metodą, by sobie z nim poradzić… jest nie rezygnowanie z jazd. Przez zyskiwanie praktycznych doświadczeń zestresowany kierowca nabierze większej śmiałości i zaufania do swoich umiejętności.

Jesteśmy przekonani, że świetnie sobie poradzicie, jeśli czujecie się zdenerwowani przez jazdą! Zabierzcie nas w trasę, a wesprzemy Was bieżącą informacją i zadbamy o Wasze bezpieczeństwo! 

AplikacjaPolicjaPoradnik kierowcyRaportyTechnologiaUrządzeniaWywiady
29.10.2021

Jedziesz autem na cmentarze w Wszystkich Świętych? Na drodze spotkasz wiele utrudnień. Nad wszystkim będzie czuwać Policja

W tym roku każdy może wybrać się na cmentarz, by tradycyjnie zapalić znicz ku pamięci swoich zmarłych bliskich. W poprzednim roku było to niemożliwe, ze względu na panującą pandemię koronawirusa i wysoką liczbę zakażeń. Zamknięcie cmentarzy przez władze w 2020 roku może być przyczyną większego ruchu w ich okolicach w tym roku. Nad ruchem drogowym we Wszystkich Świętych będzie w tym roku również czuwać około 5 tysięcy funkcjonariuszy policji. Jeśli wybieracie się samochodem na groby swoich bliskich, to sprawdźcie co Was czeka. Eksperci z Yanosik Autoplac informują o natężeniu ruchu i planowanych kontrolach drogowych.
20.10.2021

Sprawdź, zanim popełnisz błąd! Już wkrótce nowe oznaczenia na stacjach benzynowych

Jedyną stałą rzeczą w życiu jest zmiana. I jak to przeważnie bywa – jej celem jest ułatwienie użytkownikom funkcjonowania lub korzystania z danych rzeczy. Tak samo będzie w przypadku oznaczeń na stacjach benzynowych, które już wkrótce zostaną zmienione. Sprawdź, zanim wybierzesz złe paliwo do swojego auta.
13.09.2021

Gotowi na jesienne doznania na drogach? Sprawdźcie 10 wskazówek, jak sobie radzić z jedną z najtrudniejszych pór roku dla kierowców

Jesień słynie z dynamicznie zmieniającej się pogody. Mimo tego, że w trakcie dnia może być ciepło i przyjemnie, możemy być pewni, że noc przywita nas chłodem, a czasem nawet deszczem i mgłą. Coraz krótsze dni również nie sprzyjają długo podróżującym samochodem, zwłaszcza gdy nie lubią tras po zmroku. Sprawdźcie nasze wskazówki na jesienne podróże autem i wypróbujcie je w tym roku!