23.12.2022

Policja ma nowe narzędzie, które m.in. pomoże znaleźć skradzione auta!

Strona głównaBlog YanosikPolicja ma nowe narzędzie, które m.in. pomoże znaleźć skradzione auta!

W Polsce niestety wciąż dochodzi do kradzieży samochodów. Każdego dnia średnio w naszym kraju ginie 21 aut. Przez jedenaście miesięcy tego roku skradziono ponad 6 tysięcy pojazdów! Najwięcej kradzieży aut odnotowuje się w Warszawie. Funkcjonariusze z Komendy Stołecznej Policji będą mieli teraz do dyspozycji nowy system ANPRS, który pomoże im w walce ze złodziejami samochodowymi!

 

System ANPRS – nowy nabytek policji

Zakupiony przez stołeczną policję system ANPRS ma służyć do automatycznego rozpoznawania tablic rejestracyjnych, co wspomoże funkcjonariuszy w walce z zorganizowaną przestępczością.

Sprzęt może analizować obraz nawet z 50 kamer jednocześnie. Pod uwagę bierze nagrania z miejskiego monitoringu, a także kamery, które należą do policji i te z zestawu ANPRS.

Jak działa nowy system ANPRS?

System gromadzi oraz udostępnia datę i godzinę odczytu tablicy wraz z miejscem, zdjęciem samej tablicy i pojazdu z widoczną odczytaną tablicą i numerem, który się na niej znajduje. Całość składa się z modułów:

systemu produkcyjnego, który pozwala na rozpoznanie tablic rejestracyjnych z 50 równoległych strumieni wideo z kamer monitoringu, przeznaczonych do pozyskiwania danych w codziennej pracy policjantów,

systemu szkoleniowego, który umożliwia rozpoznawanie 10 równoległych strumieni wideo z kamer monitoringu, które są przeznaczone do realizacji szkoleń użytkowników oraz prowadzenia prac rozwojowych,

zestawu nomadycznego ANPRS – kompletnego i autonomicznego zestawu urządzeń, pozwalających na uruchomienie procesu rozpoznawania tablic rejestracyjnych z dowolnego miejsca, które zostanie wybrane przez użytkownika.

System na bieżąco analizuje w bazie nagrania i jeśli rozpozna numery rejestracyjne samochodu, które znajdują się na liście policjantów, operatorzy zostaną błyskawicznie o tym poinformowani.

System ANPRS pomoże w walce w kradzieżami samochodów!

Zgodnie z informacjami policji, będzie możliwe także dopisanie poszukiwanych numerów tablic rejestracyjnych pojazdów, które zostały zgłoszone jako skradzione. Wówczas system przekaże historię odczytów danej tablicy rejestracyjnej i rozpocznie poszukiwania w napływających danych w czasie rzeczywistym.

Dzięki temu będzie możliwe szybkie znalezienie samochodu, który został skradziony, a jego numery nie zostały usunięte przez złodziei!

AplikacjaPolicjaPoradnik kierowcyRaportyTechnologiaUrządzeniaWywiadyYanosik Traffic