27.03.2022

Rekord zakupionych polis - kierowcy masowo kupują ubezpieczenie od Yanosika

Strona głównaBlog YanosikRekord zakupionych polis - kierowcy masowo kupują ubezpieczenie od Yanosika

Już wkrótce wejdzie w życie zapis z nowelizacji przepisów z dnia 2 grudnia 2021 roku. Mowa o zależności składki polisy OC od liczby punktów karnych. Towarzystwa ubezpieczeniowe będą je brały pod uwagę w ocenie ryzyka. 

 

Nowelizacja przepisów drogowych👮‍♀

Zgodnie z ustawą z dnia 2 grudnia 2021 roku dane dotyczące mandatów kierowcy będą używane przez towarzystwa ubezpieczeniowe podczas oceny ryzyka przy sprzedaży polis OC i AC.

Jeśli na koncie kierowcy znajdą się punkty karne, wówczas będzie musiał się on liczyć z wyższą składką ubezpieczeniową, nawet przez dwa lata. 

Towarzystwa ubezpieczeniowe zyskają możliwość sprawdzania historii przestępstw i wykroczeń drogowych i wykorzystywania tych danych do obliczania składki polisy OC i AC. 

Od kiedy nowe przepisy?

Według ustawy Prawo o ruchu drogowym oraz niektórych innych ustaw (Dz.U.2021 poz. 2328), z dniem 17 czerwca 2022 wejdzie w życie zapis o możliwości tymczasowego pobierania danych z UFG, przez towarzystwa ubezpieczeniowe, związane z naruszeniami przepisów ruchu drogowego. 

Następnym etapem będzie możliwość pobierania informacji o punktach karnych i mandatach kierowców z Centralnej Ewidencji Kierowców. Najprawdopodobniej wydarzy się to jeszcze w tym roku. 

Ważność punktów karnych👮‍♂

Przypominamy, że punkty karne, które naliczane są według nowych przepisów, będą ważne przez dwa lata od dnia opłacenia mandatu.

Bardzo ważnym aspektem nowych przepisów jest termin usuwania informacji z Centralnej Ewidencji Kierowców. Punkty karne, które otrzyma kierowca, będą ważne przez dwa lata od dnia uiszczenia kary grzywny. To również przełoży się na cenę składki ubezpieczeniowej, a dokładniej – na ocenę ryzyka. Towarzystwa ubezpieczeniowe przy kalkulowaniu wysokości składki będą uwzględniały wykroczenia oraz przestępstwa kierowców, nawet sprzed dwóch lat – komentuje Julia Langa, Yanosik Ubezpieczenia

Oznacza to, że wyższa składka ubezpieczenia może obowiązywać kierowcę nawet przez dwa lata. 

Jak znaleźć dobre ubezpieczenie?

Na rynku funkcjonuje wiele towarzystw ubezpieczeniowych, których oferty pozwalają na dopasowanie warunków do swoich potrzeb oraz możliwości. Ocena ryzyka w tych pakietach będzie również kalkulowana na podstawie liczby punktów karnych i popełnionych wykroczeń lub przestępstw.

Rozwiązaniem, które spełni oczekiwania kierowców, jest ubezpieczenie telemetryczne, które umożliwia realny wpływ na warunki ubezpieczenia. Na czym polega? 

Ubezpieczenie telemetryczne🧰

Ubezpieczenie telemetryczne wiąże się z wieloma korzyściami dla kierowcy. Ten rodzaj ubezpieczenia opiera się na ocenianiu stylu jazdy kierowcy, co stanowi realne przełożenie na bezpieczeństwo na drodze. Kierowca płaci wyłącznie za siebie oraz swoje ryzyko, a dzięki dobrej jeździe zyskuje możliwość otrzymania atrakcyjnej oferty ubezpieczenia – tłumaczy Julia Langa, Yanosik Ubezpieczenia

Ogromną korzyścią ubezpieczenia telemetrycznego jest stały monitoring stylu jazdy kierowcy, na podstawie którego między innymi jest liczona wysokość składki. Ten rodzaj polisy ubezpieczeniowej wzbudza w kierowcach większą świadomość względem własnego zachowania za kółkiem, a także skutków złych nawyków. Jazda z nadmierną prędkością i nieodpowiednią płynnością, to stwarzanie zagrożenie na drodze, również wobec innych uczestników ruchu. Dlatego bardzo ważne jest to, by mieć na uwadze ryzyko, które za sobą niesie. 

Sprzedaliśmy już 45 000 polis Yanosik Ubezpieczenia!🚘

Sprzedaliśmy już 45 tysięcy polis! Nasza oferta ubezpieczenia dopasowana do stylu jazdy kierowcy pozwala na realny wpływ na wysokość składki, a do tego stanowi bardzo nowoczesne rozwiązanie. 

Wysoka jakość tego ubezpieczenia wzbudza zaufanie, a także zachęca do propagowania dobrych nawyków na trasie. Telemetria należy do rozwiązań przyszłości i wiele firm z niej korzysta w codziennych procesach logistycznych. Kierowcy również mogą dzięki niej lepiej poznać swój styl jazdy, a także na jej podstawie skorzystać z atrakcyjnej oferty ubezpieczeniowej – informuje Julia Langa, Yanosik Ubezpieczenia

Decydując się na zakup ubezpieczenia telemetrycznego od Yanosika, możecie to zrobić z użyciem swojego smartfona. To wygodne rozwiązanie, które nie wymaga od Was wizyt w stacjonarnych placówkach, czy długich konsultacji z ubezpieczycielem. 

Jak kupić polisę w Yanosik Ubezpieczenia? 

Wystarczy uruchomić aplikację Yanosik i wybrać opcję OC/AC z menu w dolnej części ekranu, która przekieruje Cię do Yanosik Ubezpieczenia. Chcąc obliczyć składkę OC, wystarczy zeskanować kod z dowodu rejestracyjnego lub wypełnić dane z tzw. miękkiego dowodu. 

Wśród ofert ubezpieczeniowych możesz wybrać polisę OC, AC, NWW i Assistance.

Cały proces zajmie tylko kilka minut. 

Dlaczego warto wybrać Yanosik Ubezpieczenia? Przede wszystkim dlatego, że cena ubezpieczenia zależy wyłącznie od Ciebie. Bezpieczni kierowcy płacą mniej! Jeśli zadbasz o swój styl jazdy, zyskasz niższą polisę OC.

AplikacjaPolicjaPoradnik kierowcyRaportyTechnologiaUrządzeniaWywiadyYanosik Traffic