30.07.2021

Sprawdziliśmy najdziwniejsze rzeczy, które można kupić na stacji benzynowej. Niezły szok!

Okazuje się, że na stacjach benzynowych można kupić nie tylko paliwo, ciepły posiłek i akcesoria do samochodów. Zapytaliśmy Was na naszym Facebooku i Instagramie, co najdziwniejszego udało Wam się znaleźć na stacjach paliw i… okazało się, że niektóre z nich skrywają prawdziwe perełki, o których nawet byśmy nie pomyśleli. Jesteście ciekawi wyników naszej sondy? Przeczytajcie poniżej, jakie są najdziwniejsze rzeczy, które można kupić na stacji benzynowej.

 

  • W trasie każdy ma swoje potrzeby i nie jest to wyłącznie zaspokojenie głodu, potrzeb fizjologicznych lub napełnienia baku. Ile uczestników ruchu drogowego, tyle najróżniejszych zachcianek, które z przyjemnością spełnią stacje paliw. Postanowiliśmy zapytać naszych fanów w kanałach social media, jakie najdziwniejsze rzeczy można znaleźć na stacjach benzynowych i okazało się, że wielu z nich spotkało się z naprawdę ciekawymi produktami. Na tej podstawie opracowaliśmy poniższe podsumowanie - informuje Magda Zglińska, Yanosik

Jak niedziela niehandlowa to… na stację

Wielu Polaków jest przeciwnych zakazowi handlu w niedzielę. Niektórym brakuje czasu na zakupy w tygodniu, a inni po prostu lubią mieć możliwość spontanicznego wypadu do sklepu. Okazuje się, że wielu z nas również zapomina kupić niektóre produkty spożywcze w tygodniu i z rozpaczą szuka ich na stacjach benzynowych w niedzielę.

Nie jest to żartem, ale nawet na stacjach możemy kupić ziemniaki, marchew, cebulę i wiele innych warzyw. Nie zawiodą się również Ci, którzy poszukują makaronów, chleba, przypraw kuchennych, a nawet mięsa na niedzielny obiad.

Oczywiście, jeśli nie chcemy półproduktów, z których skomponujemy domowy posiłek, możemy zadowolić się bogatą ofertą ciepłych przekąsek i napojów ze stacji benzynowej.

Produkty pierwszej potrzeby? Są i takie

W życiu bywa i tak, że nie znamy dnia, ani godziny, w których zaskoczy nas jakaś dziwna sytuacja. Pamiętacie film „Poranek Kojota”, w którym młody Maciej Stuhr jechał na rowerze po prezerwatywy na stację? To nie jedyny produkt pierwszej potrzeby, dla którego jesteśmy w stanie zrobić naprawdę wiele. 

Na stacjach paliw znajdziecie nie tylko prezerwatywy, ale również podpaski i tampony, testy na COVID-19, maseczki, bilety na autobus, tabletki „dzień po” i na różne przypadłości zdrowotne, znicze i wieńce przed 1 listopada, kiszone ogórki, a także test ciążowy.

Stacje wspierają każde hobby

Każdy pasjonat szeroko rozumianej kultury znajdzie coś dla siebie na stacji paliw. Molom książkowym przypadną do gustu ciekawe lektury, które można kupić na stacjach, melomanom spodoba się oferta muzyczna, a amatorom wędkarstwa uda się doposażyć w wędkę i akcesoria do łowienia ryb.

Pasjonaci kina odnajdą również wiele ciekawych filmowych propozycji, począwszy od klasyków dużego ekranu, skończywszy na kinie dla dorosłych. Osoby z nagłą potrzebą duchową odnajdą również Biblię.

A Ci, którzy lubią być na bieżąco z wydarzeniami, szukają porad czy aktualnego horoskopu mogą śmiało przeszukać półki z prasą i na pewno któryś tytuł spełni ich oczekiwania. 

Dla mody wszystko, nawet zakupy na stacji

Stacje paliw wypełnią także potrzeby wszystkich fashionistek, którym zabrakło poszczególnych części garderoby w trasie. Na stacji kupią różne ubrania, buty (w tym wygodne drewniaki), kożuchy, rajstopy, skarpety i bieliznę. Prawdziwi esteci mogą również liczyć na zakup deski do prasowania, ale czy znajdą również żelazko? Tego jeszcze nie ustaliliśmy.

Zagraniczna egzotyka

Okazuje się, że nie tylko nasze rodzime stacje paliw potrafią Was zaskoczyć. W trakcie zagranicznych podróży można również odnaleźć wiele ciekawych produktów, które sprzedawane są kierowcom i pasażerom.

Z najdziwniejszych rzeczy, które udało się Wam wypatrzeć na półkach, możemy wymienić: gadżety erotyczne, takie jak dmuchane lalki, imitacje żeńskich narządów płciowych, a także wibratory. Poza tym, w Stanach Zjednoczonych na stacji kupicie broń i amunicję, we Włoszech wiatrówkę i krasnale ogrodowe, a na Ukrainie kije baseballowe. Hawaje, z kolei, oferują swoim klientom świeże jajka, ugotowane na twardo.

Stacje paliw wciąż zaskakują klientów swoim bogatym asortymentem. Okazuje się, że w ich ofercie znajdziecie nie tylko paliwo w różnym przedziale cenowym, ciepłe przekąski (pamiętamy o waszych ulubionych hot dogach) i niezbędne akcesoria samochodowe.

Niektórym z Was udało się trafić nawet na trumny, meble, ceramikę i wiele innych ciekawych przedmiotów. Co jeszcze dopisalibyście do naszej listy? Dajcie nam znać na Facebooku lub Instagramie

AplikacjaPolicjaPoradnik kierowcyRaportyTechnologiaUrządzeniaWywiady
29.10.2021

Jedziesz autem na cmentarze w Wszystkich Świętych? Na drodze spotkasz wiele utrudnień. Nad wszystkim będzie czuwać Policja

W tym roku każdy może wybrać się na cmentarz, by tradycyjnie zapalić znicz ku pamięci swoich zmarłych bliskich. W poprzednim roku było to niemożliwe, ze względu na panującą pandemię koronawirusa i wysoką liczbę zakażeń. Zamknięcie cmentarzy przez władze w 2020 roku może być przyczyną większego ruchu w ich okolicach w tym roku. Nad ruchem drogowym we Wszystkich Świętych będzie w tym roku również czuwać około 5 tysięcy funkcjonariuszy policji. Jeśli wybieracie się samochodem na groby swoich bliskich, to sprawdźcie co Was czeka. Eksperci z Yanosik Autoplac informują o natężeniu ruchu i planowanych kontrolach drogowych.
15.11.2021

Kiedy punkty karne znikną z Twojego konta? Czy można je zredukować?

Punkty karne przydzielane są kierowcom w zależności od popełnionego wykroczenia. W planach rządu jest zmiana zasad dotyczących ich redukcji. I jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, wówczas nowe przepisy będą obowiązywać wszystkich zmotoryzowanych jeszcze w tym roku.
13.06.2022

Sprawdź, za co możesz stracić prawo jazdy!

Zatrzymanie prawa jazdy lub jego utrata mogą być spowodowane różnymi czynnikami. Tak surowo karani są ci, którzy prowadzą pod wpływem alkoholu, przekraczają prędkość lub przewożą więcej pasażerów niż powinni. Za co jeszcze można utracić prawo jazdy lub spowodować wstrzymanie uprawnień? Sprawdźcie!