05.04.2024

Telefon w samochodzie - użytkownicy aplikacji Yanosik znają przepisy

Strona głównaBlog YanosikTelefon w samochodzie - użytkownicy aplikacji Yanosik znają przepisy

W tegorocznej edycji quizu Yanosik, w ramach akcji „Łapki na kierownicę”, padła rekordowa liczba użytkowników, którzy wzięli w nim udział! Aż 89% osób zdało test za pierwszym razem! Użytkownicy Yanosik zdecydowanie znają przepisy. Sprawdźcie szczegóły!

„Łapki na kierownicę” – coroczna akcja edukacyjna dla kierowców

Jak co roku, Yanosik wraz z Biurem Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji i firmą Screen Network zorganizowali akcję „Łapki na kierownicę”, w ramach której przypominano kierowcom o zakazie korzystania z telefonu komórkowego podczas prowadzenia samochodu.

Wspólne działania rozpoczęły się 1 marca i trwały do 31 marca 2024 roku.

Quiz w aplikacji Yanosik – padł rekord!

Tegoroczna edycja quizu w aplikacji Yanosik zaowocowała rekordową liczbą użytkowników, biorących w nim udział! Aż 136 375 kierowców wzięło udział w quizie, 65 612 osób zdało nasz test, z czego 89% zrobiło to za pierwszym razem!

Dla porównania – w naszej poprzedniej edycji quizu „Łapki na kierownicę” w 2023 roku wzięło udział 59 318 użytkowników, a 42 700 zdało test!

Jakie pytanie w quizie Yanosik było najtrudniejsze?

Nasz quiz składał się z 10 pytań, z czego najtrudniejszym pytaniem było:

Czy przepisy zakazują rozmowy przez telefon komórkowy trzymany w ręku podczas kierowania rowerem.

Przypominamy Wam, że zgodnie z ustawą Prawo o ruchu drogowym, art. 45, ust. 2 pkt 1:

Kierującemu pojazdem zabrania się korzystania podczas jazdy z telefonu wymagającego trzymania słuchawki lub mikrofonu w ręku.

Według art. 2, ust. 31:

Pojazd - środek transportu przeznaczony do poruszania się po drodze oraz maszynę lub urządzenie do tego przystosowane, z wyjątkiem urządzenia wspomagającego ruch;

I dalej, zgodnie z art. 2 ust. 47 Prawo o ruchu drogowym:

Rower - pojazd o szerokości nieprzekraczającej 0,9 m poruszany siłą mięśni osoby jadącej tym pojazdem; rower może być wyposażony w uruchamiany naciskiem na pedały pomocniczy napęd elektryczny zasilany prądem o napięciu nie wyższym niż 48 V o znamionowej mocy ciągłej nie większej niż 250 W, którego moc wyjściowa zmniejsza się stopniowo i spada do zera po przekroczeniu prędkości 25 km/h;

Certyfikat odpowiedzialnego kierowcy od Yanosik

Wszyscy użytkownicy, którzy wzięli udział w quizie w naszej aplikacji i zdali test, otrzymali Certyfikat Odpowiedzialnego Kierowcy, który mogli udostępnić w swoich mediach społecznościowych.

W tym roku 33 511 osób podzieliło się swoim certyfikatem z innymi! To prawie trzykrotnie wyższy wynik niż w edycji z 2023 roku, w której 11 256 użytkowników udostępniło swój certyfikat.

Serdecznie dziękujemy Wam za udział i zaangażowanie w akcji “Łapki na kierownicę”, cieszymy się, że z bezpieczną jazdą jesteście za pan brat, a przepisy ruchu drogowego znacie bardzo dobrze! 

AplikacjaPolicjaPoradnik kierowcyRaportyTechnologiaUrządzeniaWywiadyYanosik Traffic