01.07.2019

Yanosik dostępny w AppGallery Huawei

Znana w Polsce marka nie zamierza spocząć na laurach. Notowana na giełdzie firma Neptis S.A. udostępniła dziś aplikację Yanosik w sklepie utworzonym dla użytkowników Huawei: AppGallery. To dobra wiadomość dla znacznej części kierowców korzystających z polskiego komunikatora.

W ostatnich latach produkty chińskiego giganta komunikacyjnego zdobyły rzesze zwolenników. To właśnie ich mogła zaboleć decyzja o zagrożeniu wycofaniu przez Google licencji na aplikacje systemu Android dla firmy Huawei. Dla właścicieli smartfonów tej marki może oznaczać to brak możliwości aktualizacji wielu popularnych w Polsce i na świecie aplikacji. Jednak Huawei przygotował się na tego typu sytuacje i ogłosił otwarcie własnego sklepu - odpowiednika Google Play. W AppGallery, bo tak nazywa się market Huawei, pojawiła się polska aplikacja, która zdobyła zaufanie milionów kierowców.

Aplikacja Yanosik przekroczyła 8 mln pobrań. Ponad 1,5 mln z nich zainstalowano na smartfonach Huawei. To spora społeczność, która nie może pozostać bez naszego wsparcia. Postanowiliśmy więc udostępnić aplikację Yanosik w sklepie AppGallery. Dzięki temu użytkownicy systemu Yanosik oraz nowych smartfonów marki Huawei będą mogli na bieżąco aktualizować aplikację i korzystać z nowych, dodawanych systematycznie funkcji w zakresie komunikatora czy nawigacji – komentuje Paweł Bahyrycz, Yanosik.

Jeżeli Google spełni swoje groźby i decyzja o zawieszeniu współpracy zostanie w przyszłości podtrzymana to użytkownicy nowych smartfonów Huawei mogą liczyć na wsparcie ze strony operatora znanego Yanosika.

AplikacjaPolicjaPoradnik kierowcyRaportyTechnologiaUrządzeniaWywiady
01.08.2022

Jedziesz autostradą na urlop? Nie zapomnij o formalnościach!

W wakacje bardzo często podróżujecie autostradami i drogami szybkiego ruchu. O ile te drugie nie wymagają od Was szczególnego przygotowania, to w przypadku autostrad musicie pamiętać o formalnościach. Inaczej czeka Was kara, która będzie niemało kosztować.
12.01.2022

Mandaty coraz wyższe, prędkość coraz niższa? Sprawdzamy!

O nowym taryfikatorze mandatów było już wiadomo od kilku miesięcy. Jednak dopiero w styczniu pojawiły się konkretniejsze informacje na temat planowanych stawek za konkretne wykroczenia, w tym przekroczenia prędkości. Kierowcy w obawie przed wysokimi karami, już od listopada ubiegłego roku poszukiwali rozwiązań, które miały ich wspierać na trasie. Nie da się ukryć, że większości nie przypadły do gustu czterokrotnie wyższe kary za przekroczenie prędkości. Zauważyliśmy wyraźne zmiany w Yanosiku, na które złożyły się powyższe czynniki.
22.11.2021

Już 1 grudnia szlabany znikną z autostrad. System e-TOLL będzie obowiązkowy również dla kierowców osobówek

System e-TOLL obowiązuje już od 1 października tego roku kierowców pojazdów ciężarowych. Pierwsze doświadczenia praktyczne wskazały już mnóstwo problemów związanych z przejściem z viaTOLL na e-TOLL. Między innymi urządzenia ZSL i OBU nie mogły się zgrać z wymogami Ministerstwa Finansów. Od 1 grudnia tego roku zmiany będą również dotyczyć kierowców osobówek. Autostrady A2 i A4 będą funkcjonować bez szlabanów, ale zanim do tego dojdzie, lepiej się dobrze przygotujcie.