01.07.2019

Yanosik dostępny w AppGallery Huawei

Strona głównaBlog YanosikYanosik dostępny w AppGallery Huawei

Znana w Polsce marka nie zamierza spocząć na laurach. Notowana na giełdzie firma Neptis S.A. udostępniła dziś aplikację Yanosik w sklepie utworzonym dla użytkowników Huawei: AppGallery. To dobra wiadomość dla znacznej części kierowców korzystających z polskiego komunikatora.

W ostatnich latach produkty chińskiego giganta komunikacyjnego zdobyły rzesze zwolenników. To właśnie ich mogła zaboleć decyzja o zagrożeniu wycofaniu przez Google licencji na aplikacje systemu Android dla firmy Huawei. Dla właścicieli smartfonów tej marki może oznaczać to brak możliwości aktualizacji wielu popularnych w Polsce i na świecie aplikacji. Jednak Huawei przygotował się na tego typu sytuacje i ogłosił otwarcie własnego sklepu - odpowiednika Google Play. W AppGallery, bo tak nazywa się market Huawei, pojawiła się polska aplikacja, która zdobyła zaufanie milionów kierowców.

Aplikacja Yanosik przekroczyła 8 mln pobrań. Ponad 1,5 mln z nich zainstalowano na smartfonach Huawei. To spora społeczność, która nie może pozostać bez naszego wsparcia. Postanowiliśmy więc udostępnić aplikację Yanosik w sklepie AppGallery. Dzięki temu użytkownicy systemu Yanosik oraz nowych smartfonów marki Huawei będą mogli na bieżąco aktualizować aplikację i korzystać z nowych, dodawanych systematycznie funkcji w zakresie komunikatora czy nawigacji – komentuje Paweł Bahyrycz, Yanosik.

Jeżeli Google spełni swoje groźby i decyzja o zawieszeniu współpracy zostanie w przyszłości podtrzymana to użytkownicy nowych smartfonów Huawei mogą liczyć na wsparcie ze strony operatora znanego Yanosika.

AplikacjaPolicjaPoradnik kierowcyRaportyTechnologiaUrządzeniaWywiadyYanosik Traffic