05.07.2022

Yanosik dostępny w InMobi. Sprawdź zmiany

Strona głównaBlog YanosikYanosik dostępny w InMobi. Sprawdź zmiany

Aplikacja InMobi zyskuje nową funkcję, dobrze znaną wszystkim kierowcom korzystającym z Yanosika. Nowy, wygodny, moduł nawigacji będzie oparty na systemie Yanosika. Od teraz będą mogli z niego korzystać wszyscy użytkownicy InMobi. Czy to oznacza, że Yanosik się wycofuje z rynku?

 

Yanosik we współpracy z Volkswagen Financial Services

Już w 2018 roku Yanosik oraz Volkswagen Financial Services stworzyli aplikację InMobi, która od tego czasu służy głównie kierowcom posiadającym pojazdy marek należących do Grupy Volkswagen. Aplikacja wspiera w codziennej jeździe samochodem. Od kwietnia tego roku oferuje również nowy moduł aplikacji, oparty o system Yanosika. Kierowcy dzięki temu mogą bezpiecznie dojechać do celu, dowiadując się o nieoczekiwanych zdarzeniach na trasie, fotoradarach, wypadkach i ograniczeniach prędkości. Dodatkowo mogą również sprawdzić, gdzie znajdują się stacje paliw oraz ładowania pojazdów elektrycznych.

Zadaniem modułu nawigacyjnego w InMobi jest wspieranie kierowcy na trasie. Dzięki bieżącym zgłoszeniom o wypadkach, kontrolach prędkości czy innych nieoczekiwanych zdarzeniach, kierowca pozostaje bezpieczny i ma możliwość zaplanowania manewru. W Yanosiku przywiązujemy ogromną wagę do bezpieczeństwa zmotoryzowanych Polaków i cieszymy się, że możemy być częścią aplikacji InMobi i wspierać kierowców na trasie mówi Julia Langa, Yanosik

Zgłoszenia, które są dodawane przez użytkowników Yanosika będą również wyświetlane w aplikacji InMobi. Zdarzenia są weryfikowane na bieżąco, co znacznie przekłada się na komfort i bezpieczeństwo jazdy.

Jeszcze więcej korzyści dla kierowców

InMobi oferuje swoim użytkownikom opcję „wyjeżdżenia zniżki na ubezpieczenie”, a dokładniej ubezpieczenie UBI – Usage Based Insurance, które wykorzystuje dane telematyczne. Są one podstawą do wyliczenia atrakcyjnej składki ubezpieczenia komunikacyjnego. Aplikacja weryfikuje i analizuje styl jazdy kierowcy – dostosowywanie się do aktualnych warunków na drodze, płynność prowadzenia pojazdu oraz poprawność względem limitów prędkości. Kierowcy otrzymują punkty, dzięki czemu mogą zyskać atrakcyjne zniżki na ubezpieczenie.

Zasada jest prosta. Chcąc skorzystać ze zniżki za styl jazdy, powinniśmy przejechać określoną liczbę kilometrów. Kierowcy, którzy posiadają obecnie polisę w innym towarzystwie, powinni przejechać 20 tras o łącznej długości 500 km. Za trasę przyjmujemy odcinek o długości co najmniej 2 km, zatem z InMobi możemy korzystać, kiedy jedziemy w dłuższą podróż do rodziny, ale także, kiedy odwozimy dzieci do szkoły lub jedziemy po większe zakupy. Stawka jest wysoka, ponieważ jeżdżąc aktywnie z aplikacją InMobi i zdobywając punkty za styl jazdy, możemy zaoszczędzić nawet do 20 proc. Ceny ubezpieczenia. Jednocześnie oferujemy 5 proc. zniżki na start dla wszystkich kierowców niezależnie od wyjeżdżonych tras – dodaje Magdalena Kaca, Dyrektor Departamentu Zarządzania Klientem i Produktem w Volkswagen Financial Services.

Do takiego rozwiązania zainspirował twórców InMobi również… Yanosik!

Analogiczne rozwiązanie jest zastosowane również w Yanosiku i jego wdrożenie okazało się ogromnym sukcesem. Już ponad 45 tysięcy kierowców skorzystało z oferty ubezpieczenia telematycznego. Wiele zmotoryzowanych Polaków chwali sobie możliwość szerzenia dobrych nawyków jazdy oraz zyskania dzięki temu niższych składek OC. – komentuje Julia Langa, Yanosik

Jeżdżąc z InMobi kierowcy mogą zyskać nawet 20% zniżki na ubezpieczenia OC, AC, Assistance i NNW.

Nasze cykliczne badanie „Portfele Polaków pod lupą” pokazało, że 4 na 5 kierowców jest gotowych na korzystanie z rozwiązań opartych na stylu jazdy kierowców, jeśli miałyby wpływ na wysokość polisy. Takie właśnie jest InMobi. To prosta aplikacja na telefon, dzięki której użytkownicy mogą sobie wyjeździć nawet do 20 proc. dodatkowej zniżki na ubezpieczenie. Aplikacja InMobi jest dla każdego kierowcy i dla każdego samochodu, zarówno tych wyprodukowanych przez Grupę Volkswagen, jak i inne marki, np. japońskie. Wystarczy ściągnąć aplikację na telefon, założyć swój profil oraz wpisać dane pojazdu i można zacząć jeździć. Dzięki temu z zalet telematyki, czyli oceny stylu jazdy, można korzystać po drodze – podkreśla Magdalena Kaca z Volkswagen Financial Services.

 

Połączenie sił Yanosika z InMobi to strategiczny ruch, którego celem jest jeszcze większe wsparcie polskich kierowców. Dzięki wprowadzeniu nowego modułu będą mogli dojechać bezpiecznie do celu, a także zaoszczędzić na ewentualnych mandatach.

Kierowcy, którzy jeżdżą z InMobi i zadbają o poprawność jazdy, zwiększają również swoje możliwości otrzymania niższego ubezpieczenia nawet o 20%.

W czasie, w którym ceny paliw rosną, wizyty w warsztacie samochodowym kosztują więcej, a koszty utrzymania pojazdu są coraz wyższe, każda możliwość oszczędności jest na wagę złota. Kierowcy korzystający z ubezpieczenia telematycznego i bezpiecznej nawigacji mogą zmniejszyć stałe opłaty, a do tego uniknąć kosztów ewentualnych mandatów, np.: za przekroczenie prędkości. A jak wiemy, nowy taryfikator podniósł stawki za przekroczenia prędkości, jadąc o ponad 70 km/h można zapłacić mandat w wysokości 2 500 zł, a nie od 400 do 500 zł, jak było dotychczas.

AplikacjaPolicjaPoradnik kierowcyRaportyTechnologiaUrządzeniaWywiadyYanosik Traffic