13.10.2022

Yanosik i Autoplac na Caravans Salon 2022 w Poznaniu!

Strona głównaBlog YanosikYanosik i Autoplac na Caravans Salon 2022 w Poznaniu!

Polacy z roku na rok rejestrują coraz więcej kamperów. Rosnące zainteresowanie caravaningiem jest szczególnie widoczne w sezonie letnim. A do niego przecież też trzeba się przygotować. I teraz nadarza się idealna okazja – miłośników kamperów, przyczep kempingowych, kampervanów, biwaków i kempingów zapraszamy w dniach 21-23 października do Poznania na Caravans Salon 2022! Spotkacie tam również nas i naszego brata Yanosik Autoplac!

 

Caravaning w Polsce cieszy się coraz większym zainteresowaniem

Już dwa lata temu, pomimo światowego kryzysu w branży motoryzacyjnej spowodowanego pandemią koronawirusa, w Polsce zarejestrowano o 24,4% więcej kamperów niż w 2019 roku! Najwięcej nowych pojazdów zarejestrowano na Śląsku, Mazowszu i w Wielkopolsce.

Łącznie w 2019 roku zarejestrowano w naszym kraju 724 kampery, rok później już 1040, a dwa lata później 2 191 sztuk! Rynek turystyki kamperowej nie zwalnia tempa!

Turystyka kamperowa w Polsce cieszy się z roku na rok coraz większą popularnością. Widzimy w naszym serwisie Autoplac.pl rosnące zainteresowanie klientów zakupem kampera już w pierwszych ciepłych miesiącach, oczywiście zaczyna ono wzrastać w okresie weekendu majowego i czerwcowego, a szczyt osiąga w lipcu i sierpniu – mówi Dominik Popek, Autoplac.pl 

Te marki są najpopularniejsze!

W ubiegłym roku sektor kamperów w Polsce został podbity przez Volkswagena, Roller Team, Benmar oraz Dethleffs i CI. Pozycję lidera umocnił model Grand California, który od momentu swojej premiery wręcz zdominował rynek. Kompletnym zaskoczeniem w sektorze okazała się ubiegłoroczna dwukrotnie wyższa sprzedaż modeli Benmar i Ford – Westfalia oraz Nugget.

Większe kampery są wciąż uważane w naszym kraju za dobro luksusowe. Pojazdy o DMC powyżej 3,5 tony wzmocniły swoją sprzedaż z 21 sztuk w 2020 roku do 53 w 2021 roku.

Większa popularność mniejszych kamperów jest spowodowana tym, że wielu kierowców posiadających uprawnienia kategorii B chce mieć możliwość prowadzenia takiego pojazdu, zwłaszcza w sezonie wakacyjnym. Na kampery o DMC poniżej 3,5 tony nie trzeba robić dodatkowych uprawnień, a też będą w stanie zaspokoić potrzeby całej rodziny wybierającej się w podróż po Polsce – komentuje Andrzej Mejer, Yanosik

Caravans Salon 2022 już za chwilę w Poznaniu!

Już 21-23 października na Międzynarodowych Targach Poznańskich odbędzie się największa impreza dla miłośników caravaningu w Polsce!

Na wydarzeniu nie zabraknie prezentacji największych producentów i dystrybutorów pojazdów turystycznych, będą także goście związani z sektorem motoryzacyjnym, znani vanliferzy, podróżnicy i uczestnicy zlotów caravaningowych.

Będziemy obecni również my oraz nasz młodszy brat Yanosik Autoplac, który przygotuje dla Was specjalną relację z wydarzenia, dla osób którym nie uda się dojechać do stolicy Wielkopolski na imprezę. Na Wirtualnych Targach Autoplac.pl będziecie mogli obejrzeć wszystkie pojazdy zaprezentowane podczas tegorocznej edycji Caravans Salon 2022.

Szukajcie Pana Fotoradara i niespodzianek, które dla Was przygotował!

AplikacjaPolicjaPoradnik kierowcyRaportyTechnologiaUrządzeniaWywiadyYanosik Traffic