27.06.2022

Zapłać za swoje OC w ratach. Bez dodatkowych kosztów!

Od 17 czerwca tego roku towarzystwa ubezpieczeniowe mają wgląd do danych o kierowcach, które mają znaczenie w kalkulacji wysokości składki OC. Popełnione wykroczenia mogą skutecznie zwiększyć kwotę obowiązkowego ubezpieczenia OC, co w dobie wysokich kosztów utrzymania samochodu, stanowi kolejne poważne obciążenie dla portfela polskiego kierowcy. Czy można rozłożyć płatność za OC na raty, bez dodatkowych kosztów? U Yanosika można!

 

Od czerwca obowiązują kolejne zmiany dla kierowców

Nowa ustawa Prawo u ruchu drogowym z 2 grudnia 2021 roku zakłada możliwość udostępnienia informacji towarzystwom ubezpieczeniowym na temat historii wykroczeń i przestępstw polskich kierowców. Zapis znajdujący się w ustawie określa, by te zmiany weszły w życie wraz z dniem 17 czerwca tego roku, a więc w okresie 6 miesięcy od obowiązywania nowej ustawy.

Od tego dnia towarzystwa ubezpieczeniowe mają zyskać wgląd do danych na temat naruszeń przepisów ruchu drogowego, jak również liczby posiadanych punktów karnych i mandatów wraz z datą ich opłacenia, w systemie UFG.

Dane na temat naruszeń przepisów ruchu drogowego przez kierujących pojazdem, w tym liczba punktów karnych i mandatów, nałożonych na kierowcę, wraz z informacją o ich opłaceniu, są udostępniane towarzystwom ubezpieczeniowym, które na ich podstawie mogą obliczać wysokość stawki ubezpieczenia OC dla kierowcy – komentuje Julia Langa, Yanosik

Polscy kierowcy mają coraz więcej kosztów

Cały sektor motoryzacji wciąż podnosi się po pandemii COVID-19, która stała się przyczyną zmian w globalnej skali, m.in. powodując kryzys dostępności półprzewodników do produkcji samochodów. W przypadku polskiego sektora motoryzacji, to nie jedyny problem – drożeje paliwo, rośnie inflacja, słabnie kurs polskiego złotego, a do tego wciąż brakuje samochodów na rynku wtórnym. Przeciętny polski kierowca obecnie ponosi większe wydatki, niż miało to miejsce przed pandemią.

Obecne kwoty na stacjach benzynowych nie pocieszają kierowców, którzy by móc korzystać z możliwości swobodnego przemieszczania się własnym autem, muszą ponosić coraz większe wydatki. Zdrożała nie tylko benzyna, ale również naprawa samochodu i jego zakup na rynku wtórnym. Efektem wysokiej inflacji są również podwyżki innych produktów życia codziennego. Drożeją także przejazdy płatnymi odcinkami dróg, a od 1 stycznia tego roku, wzrosły również kwoty mandatów. Podwyżka cen ubezpieczenia OC będzie kolejnym wysokim kosztem dla portfela polskiego kierowcy – komentuje Julia Langa, Yanosik

Mamy dla Was sposób na to, jak odciążyć swój portfel – możecie rozłożyć płatność za ubezpieczenie OC na 12 rat 0%, a także zmniejszyć składkę OC, dzięki bezpiecznej jeździe! To unikatowe rozwiązania na naszym rodzimym rynku, które zdecydowanie zasługują na Waszą uwagę.

Jak rozłożyć OC na raty?

Kierowcy zwykle decydują się na jednorazowe opłacenie składki OC. Dotychczas nie było to kłopotliwym rozwiązaniem, jednak po wprowadzeniu zmian, nowa stawka może już stanowić niezłe obciążenie dla portfela kierowcy. W Polsce ubezpieczenie OC jest obowiązkowe, a próba niepłacenia może się zakończyć mandatem w wysokości nawet 6 tysięcy złotych. W tej kwestii UFG jest bardzo stanowczy i zdecydowanie nie polecamy podjęcia ryzyka. Jeśli kwota OC będzie dla Was za wysoka, by zapłacić ją jednorazowo, możecie rozłożyć ją na 12 rat z RRSO 0%! Jak?

W YU! można zdobyć tańsze ubezpieczenia, a także podzielić całą kwotę na 12 rat 0%, co jest unikatowym rozwiązaniem. Wystarczy podpiąć swoją kartę w bramce płatniczej, a należność będzie pobierana automatycznie. Kierowca nie będzie musiał pamiętać o zapłaceniu raty. Obecnie taka forma płatności jest dostępna dla każdego kierowcy, od minimalnego progu 40 zł za jedną ratę. Ubezpieczenia można wygodnie kupić w aplikacji Yanosik, w zakładce OC/AC w kilka minut – podpowiada Julia Langa, Yanosik

Chcąc skorzystać z naszej oferty wystarczy, że w aplikacji Yanosik wybierzecie ubezpieczenie YU! w zakładce OC/AC, podacie niezbędne dane i podepniecie kartę w bramce płatniczej. Płatność będzie pobierana automatycznie, a Wy nie musicie się o nic martwić!

A jeśli chcecie zmniejszyć obecną stawkę ubezpieczenia OC, to pamiętajcie o bezpiecznej jeździe z Yanosikiem – możecie “wyjeździć” sobie atrakcyjną ofertę OC.

Jeździsz bezpiecznie – masz tańsze OC!

W YU! oferujemy kierowcom ubezpieczenie oparte o rozwiązania telemetryczne. Niesie to wiele korzyści dla kierowcy, ponieważ ten rodzaj ubezpieczenia jest oparty o ocenę stylu jazdy, co realnie przekłada się na bezpieczeństwo na drodze. Kierowca płaci za siebie i swoje ryzyko, a jeżdżąc bezpiecznie może zyskać naprawdę atrakcyjną ofertę ubezpieczenia OC. Ponadto, zniżki się sumują – jeśli kierowca ma już zniżkę za bezszkodową jazdę lub długoletni staż za kółkiem, wówczas może jeszcze “wyjeździć” dodatkową obniżkę ceny ubezpieczenia OC za dobry styl jazdy – tłumaczy Julia Langa, Yanosik

Nasze ubezpieczenia telemetryczne wybrano już 45 tysięcy razy. To wysokiej jakości rozwiązanie wzbudza Wasze zaufanie, a my cieszymy się, że możemy Was wspierać w każdej potrzebie!

Boicie się podwyższonej stawki OC? Nie stresujcie się - wybierzcie w Yanosiku płatność na raty 0% i jedźcie bezpiecznie, a koszt ubezpieczenia OC nie będzie robił Wam dziury w budżecie i spędzał snu z powiek.

AplikacjaPolicjaPoradnik kierowcyRaportyTechnologiaUrządzeniaWywiadyYanosik Traffic