Yanosik.pl Blog

12.08.2022

Jak Polacy wyjeżdżali na wakacje w latach 90-tych? Yanosik sprawdza!

Niektórym lata 90-te mogą się wydawać wcale nie tak odległe. Mowa przecież o okresie 30 lat temu. Jakie wówczas panowały wakacyjne trendy? Dokąd i czym jeździli Polacy na urlop? Czy było lepiej, taniej i bezpieczniej? Yanosik przygląda się temu, jak Polacy wyjeżdżali na wakacje w latach 90-tych!
10.08.2022

Polska na 13 miejscu zestawienia państw europejskich z największą liczbą fotoradarów!

Fotoradary pilnują prędkości jazdy kierowców we wszystkich państwach europejskich. W jednych krajach jest ich więcej, w innych mniej. Rekordową liczbą mogą się pochwalić Włochy, z kolei Irlandia posiada ich najmniej. Jedziecie na wakacje autem po Europie? Lepiej sprawdźcie, gdzie uważać!
08.08.2022

Tragedia w Chorwacji – jak zachować czujność na drodze?

Smutna wiadomość o wypadku polskiego autokaru w Chorwacji dotarła do Polaków w ten weekend. W jego wyniku zginęło 12 osób, a 32 zostały ranne, w tym 19 z nich jest ciężko rannych. Autokarem jechali pielgrzymi do Medziugoria w Bośni i Hercegowinie. Co było przyczyną wypadku? Czy można było go uniknąć? Analizujemy sytuację.
05.08.2022

Dokąd wyjeżdżają Polacy na urlop w kraju? Sprawdzamy!

Duża część Polaków decyduje się na spędzenie urlopu w obrębie kraju. Nic dziwnego – Polska oferuje im dostęp do morza, gór, jezior i lasów. Dokąd najchętniej wyjeżdżają polscy kierowcy? Sprawdziliśmy najpopularniejsze gminy w lipcu!
03.08.2022

Paliwo w końcu tanieje? Sprawdzamy!

Początek tego roku przyniósł ogromny stres zmotoryzowanym Polakom. Wprowadzenie nowego taryfikatora mandatów, zmiany w przepisach i ceny paliwa na stacjach nie wprawiały nikogo w dobry nastrój. Już w styczniu 2022 roku kierowcy musieli zapłacić za litr benzyny niecałe 6 zł, a już w czerwcu cena wzrosła powyżej 7 zł. Napięcie rosło z biegiem czasu, zwłaszcza że w wakacje miała się zakończyć tarcza antyinflacyjna, która obniżyła podatek VAT paliwa. Kierowcy spodziewali się widoki 10 zł za litr benzyny na pylonach, a tymczasem… ta zaczęła tanieć. Co się dzieje? Sprawdzamy!
01.08.2022

Jedziesz autostradą na urlop? Nie zapomnij o formalnościach!

W wakacje bardzo często podróżujecie autostradami i drogami szybkiego ruchu. O ile te drugie nie wymagają od Was szczególnego przygotowania, to w przypadku autostrad musicie pamiętać o formalnościach. Inaczej czeka Was kara, która będzie niemało kosztować.
28.07.2022

Zanim pojedziesz na wakacje, sprawdź aktualną mapę fotoradarów!

Jadąc na wakacje pierwszy raz nową trasą możecie być zaskoczeni. Zwłaszcza, że na popularnych kierunkach urlopowych znajduje się dużo mierników prędkości. Żaden kierowca nie chce przywieźć sobie pocztówki z wakacji w postaci zdjęcia z fotoradaru. Jedźcie bezpiecznie na urlop, przestrzegajcie limitów prędkości i sprawdźcie nową mapę fotoradarów, którą dla Was przygotowaliśmy.
27.07.2022

Mniejsze ryzyko zaśnięcia za kółkiem w trasie dzięki audiobookom!

Coraz mniej Polaków czyta książki. W ciągu ostatnich 12 miesięcy 56% rodaków nie sięgnęło po ani jedną książkę. Yanosik Autoplac wraz z Audioteką ruszają z kampanią, która ma to zmienić! Od teraz każdy kierowca będzie mógł otrzymać kod do subskrypcji audiobooków w Audiotece, dzięki czemu pozostanie bardziej skupiony w trasie, przeczyta niejedną książkę, a do tego… umili sobie podróż na wakacje!
22.07.2022

Tablica rejestracyjna na bagażniku rowerowym – co musisz wiedzieć?

Lato to okres, w którym częściej podróżujemy autem z rowerami, chcąc zabrać je na wakacje lub dojeżdżając do ciekawej trasy w okolicach swojego miasta. Zwykle przewozimy je na bagażniku rowerowym, na tylnej klapie pojazdu lub na haku. Nierzadko zasłania to tablice rejestracyjną. A tego zabrania prawo. Sprawdźcie wszystkie najważniejsze informacje na temat dodatkowej tablicy rejestracyjnej, które musicie znać, zanim załadujecie rowery na swój bagażnik.