Yanosik.pl Blog

10.11.2021

Kolizja za granicą - radzimy, co zrobić w takiej sytuacji

Wielu podróżujących kierowców obawia się tego, że nie poradzą sobie za granicą w trakcie kolizji, bez znajomości języka danego państwa. Nie da się ukryć, że liczba wypadków spowodowanych przez Polaków za kółkiem, na zagranicznych trasach, z roku na rok wzrasta. Co robić, gdy dojdzie do kolizji za granicą? Sprawdźcie!
10.11.2021

Co działo się na drogach we Wszystkich Świętych? Sprawdź raport Yanosik Autoplac!

Ceny paliw wciąż rosną, a kierowcy coraz bardziej martwią się o to, jakie kwoty będą musieli za nie jeszcze zapłacić do  końca tego roku. Nie da się ukryć, że nieustanne podwyżki cen benzyny nie odpowiadają oczekiwaniom zmotoryzowanych, a nawet sprawdza się ich najgorsze przeczucie, że już wkrótce zapłacą więcej niż 6 zł/l za paliwo do swojego auta. Drugi tydzień listopada to ostatni moment na tankowanie za tę kwotę, za chwilę ceny znów skoczą w górę. Gdzie szukać najtańszych stacji paliw? Sprawdźcie.
08.11.2021

Już wkrótce wzrosną ceny egzaminów na prawo jazdy. Kursy już kosztują krocie!

Drożeje nie tylko paliwo. Wkrótce kurs na prawo jazdy będzie miał wyższą cenę, tak samo jak i egzamin. Powodem rosnących cen są coraz gorsze wyniki finansowe, większe koszty utrzymania samochodów dla kursantów, inflacja i wysokie ceny paliwa. Pandemia także nie oszczędziła tego sektora, który musiał wstrzymać swoją działalność w czasie epidemii.
08.11.2021

Jazda autem będzie słono kosztować piratów drogowych… I to już wkrótce!

Planowane zmiany w prawie drogowym nie odeszły w zapomnienie. Sejm właśnie przyjął nowelizację, która zmieni nawyki wszystkich kierowców. Zwłaszcza tych, którym nie po drodze z przepisami. Za ich nieprzestrzeganie przyjdzie im bowiem słono zapłacić. Ile? Choćby 8 tys. zł mandatu za nie ujawnienie sprawcy przekroczenia prędkości, ogromna grzywna za jazdę pod wpływem alkoholu, a nawet podwójna stawka mandatu za wykroczenia w recydywie. Co ma się jeszcze zmienić?
05.11.2021

Nowe oznaczenia opon. Sprawdź przed wymianą na zimę, jakie ogumienie będzie najlepsze

UOKiK na swojej stronie przypomina kierowcom o zmianach w etykietowaniu opon, które weszły w życie w maju tego roku. Informacje, które znajdują się na nowych etykietach prezentują m.in. poziom hałasu, wpływ na zużycie paliwa, a także – przyczepność na śniegu i na lodzie. Te dwie ostatnie adnotacje mają ogromne znaczenie zwłaszcza teraz przed rozpoczęciem sezonu zimowego. Zakup i wymiana opon dopiero przed Wami? Sprawdźcie, jakie informacje znajdziecie na etykietach na oponach i jak je rozszyfrować.
29.10.2021

Jedziesz autem na cmentarze w Wszystkich Świętych? Na drodze spotkasz wiele utrudnień. Nad wszystkim będzie czuwać Policja

W tym roku każdy może wybrać się na cmentarz, by tradycyjnie zapalić znicz ku pamięci swoich zmarłych bliskich. W poprzednim roku było to niemożliwe, ze względu na panującą pandemię koronawirusa i wysoką liczbę zakażeń. Zamknięcie cmentarzy przez władze w 2020 roku może być przyczyną większego ruchu w ich okolicach w tym roku. Nad ruchem drogowym we Wszystkich Świętych będzie w tym roku również czuwać około 5 tysięcy funkcjonariuszy policji. Jeśli wybieracie się samochodem na groby swoich bliskich, to sprawdźcie co Was czeka. Eksperci z Yanosik Autoplac informują o natężeniu ruchu i planowanych kontrolach drogowych.
27.10.2021

Sekundniki – ułatwienie dla kierowców, czy zagrożenie?

Te urządzenia budzą wiele kontrowersji w środowisku zmotoryzowanych. Ich zadaniem jest poprawa bezpieczeństwa oraz płynności ruchu. Tymczasem rządzący twierdzą, że mogą stanowić zachętę do niebezpiecznych zachowań. Czy faktycznie sekundniki ułatwiają życiem kierowcom, czy jednak zachęcają do popełniania wykroczeń?
25.10.2021

Jak się zachowywać za kółkiem, gdy zaskoczy Cię wichura?

W ostatnim czasie mieliśmy do czynienia z intensywnymi wichurami, które znacznie utrudniały poruszanie się po drodze, zarówno pieszym, jak i zmotoryzowanym. Jak powinniśmy się zachować za kółkiem, gdy średnia prędkość wiatru wynosi więcej niż 50 km/h?