04.03.2024

Kilka miesięcy działania Yanosik Traffic. Jak się sprawdza nowa opcja w Yanosik?

Strona głównaBlog YanosikKilka miesięcy działania Yanosik Traffic. Jak się sprawdza nowa opcja w Yanosik?

Uruchomiliśmy moduł Yanosik Traffic w październiku ubiegłego roku. Nasza nowa opcja pomaga Wam szybciej i bezpieczniej poruszać się po miastach oraz drogach ekspresowych i autostradach, dostarczając bieżących informacji o niespodziewanych sytuacjach. To nie wszystko! Yanosik Traffic umożliwia także zarządom miast w lepszym planowaniu infrastruktury.

Yanosik Traffic bieżące informacje z trasy dla kierowców

Moduł Yanosik Traffic pełni bardzo ważną funkcję w aplikacji Yanosik - dzięki niemu jesteście jeszcze lepiej informowani o utrudnieniach na drogach. Każdy kierowca dowiaduje się z wyprzedzeniem o robotach drogowych, wypadkach, zablokowanych wjazdach i zjazdach, zamkniętych drogach, większym natężeniu ruchu, zagrożeniach i utrudnieniach na trasie, które są spowodowane przez organizację wydarzeń, takich jak mecze, koncerty lub inne wydarzenia sportowe.

Wszystkie powyższe informacje są kierowane do odbiorców, których dotyczą, czyli kierowca, który na co dzień jeździ po Krakowie, nie otrzyma wiadomości o meczu w Szczecinie. Każdy news jest dokładnie opisany i pokazany na mapie, w karcie szczegółowej.

Karta szczegółów utrudnienia w aplikacji Yanosik

Każde utrudnienie zawiera kartę szczegółów, w której znajdziecie informacje o: lokalizacji utrudnienia, nazwie drogi, odcinku, kierunku, dacie rozpoczęcia utrudnienia, opisie utrudnienia oraz ewentualnych skutkach.

Kartę można udostępnić w swoich social mediach, aby poinformować innych kierowców o występujących utrudnieniach w okolicy. Uwaga – w czasie jazdy informacje o utrudnieniach są Wam odpowiednio komunikowane, za pomocą sygnału dźwiękowego, komunikatu głosowego oraz powiększonego ekranu, ale nie możecie w tym czasie sprawdzić szczegółowych informacji na temat utrudnień. To z powodu bezpieczeństwa – w czasie jazdy należy skupiać się na trasie.

Ulepszona trasówka doceniona przez kierowców

Zapisane destynacje w aplikacji Yanosik są również uzupełnione o informacje trafficowe. To oznacza, że na karcie zapisanego miejsca, znajdziecie graficzne komunikaty o opóźnieniu, które jest spowodowane utrudnieniami na trasie oraz liczbę zdarzeń.

Możecie sprawdzić przebieg trasy oraz listę utrudnień, które na niej występują, a także podejrzeć z czego wynikają. Co prawda, ta lista jest nowym elementem w naszej aplikacji, ale jest bardzo podobna do dobrze znanej Wam trasówki.

Jazda autostradami i drogami ekspresowymi bez niespodzianek

Dzięki modułowi Yanosik Traffic Wasze podróże autostradami i drogami ekspresowymi są znacznie łatwiejsze. Otrzymujecie powiadomienia o dużych utrudnieniach z wyprzedzeniem, co pozwala Wam na skorygowanie trasy, w razie potrzeby.

Dodatkowo, na trasówce oznaczone są wszystkie odcinki autostradowe i ekspresowe wraz z miastami i węzłami, które pozwolą Wam zjechać z drogi i uniknąć utrudnień.

Bezpieczna i płynna jazda w polskich miastach

W Yanosik Traffic funkcjonują również dwa moduły, które wspierają zarządy miast: FlowCheck oraz FlowControl. Oferują kompleksową obsługę procesów zarządzania ruchem drogowym i analizowania go, na podstawie aktualnych i wiarygodnych danych.

FlowCheck pozwala na analizowanie ruchu historycznego w otrzymanym obszarze, a FlowControl dostarcza bieżące informacje o ruchu drogowym. Dane są w pełni zanonimizowane.

Dzięki danym, dotyczącym natężenia ruchu i miejsc o największym przyroście poruszających się pojazdów, miasta zyskują możliwość podjęcia stosownych działań, które pozwolą zoptymalizować organizację ruchu i uniknąć korków.

System z obu modułów umożliwia również zbieranie danych, dotyczących trendów w ruchu, co doskonale sprawdzi się w długoterminowym planowaniu infrastruktury miejskiej. Z kolei, analiza danych pomoże zidentyfikować obszary, które powinno się zmodernizować lub rozbudować, aby dostosować do rosnącego ruchu.

Analizy dla miast oraz firm w aplikacji Yanosik

Dane z FCD pomagają usprawniać ruch drogowy oraz wspierają cele zrównoważonego rozwoju miast, dzięki możliwości efektywniejszego planowania zrównoważonych form transportu, co wpływa na zmniejszenie emisji spalin i poprawę jakości środowiska miejskiego.

Z rozwiązań FlowCheck oraz FlowControl skorzystały już miasta Wrocław oraz Zgorzelec. W stolicy województwa dolnośląskiego przeprowadzono integrację systemów z kamerami miejskimi ANPR, które potrafią wyodrębnić tablice rejestracyjne ze złożonych środowisk.

Z kolei, w Zgorzelcu zaimplementowano możliwość pozyskiwania danych w zakresie natężenia ruchu na granicy, co pozwala władzom miasta na lepsze zarządzanie przepływem pojazdów na przejściach granicznych.

Dzięki możliwości utworzenia dedykowanych analiz w aplikacji Yanosik, miasta oraz firmy mogą wiele zyskać! Na podstawie szczegółowych danych, można przeprowadzić analizę ruchu drogowego w wyszczególnionych obszarach, znaleźć nowe lokalizacje dla firm oraz zweryfikować trasę klientów firmy, czy poddać analizie ich zachowania konsumenckie.

Yanosik nominowany w Mobile Trends Awards 2023

Rozwój aplikacji Yanosik został doceniony przez komisję Mobile Trends Awards 2023!

Nasza aplikacja, m.in. za sprawą modułu Yanosik Traffic, otrzymała nominację w tegorocznym plebiscycie, w kategorii Podróże i komunikacja. Wyniki już 21 marca!

Jeśli oddaliście na nas swój głos w głosowaniu Mobile Trends Awards 2023 – ogromnie Wam dziękujemy! To dla nas wiele znaczy, że doceniacie kierunek rozwoju naszej aplikacji, wspieracie nas w każdym rozwiązaniu, podsuwacie nowe kierunki i aktywnie korzystacie z wsparcia Yanosik w trasie. Dziękujemy! Bez Was by nas nie było.

AplikacjaPolicjaPoradnik kierowcyRaportyTechnologiaUrządzeniaWywiadyYanosik Traffic