23.08.2023

Co Polacy wiedzą o zapinaniu pasów? Sprawdziliśmy

Strona głównaBlog YanosikCo Polacy wiedzą o zapinaniu pasów? Sprawdziliśmy

W ramach wspólnych działań z Komendą Główną Policji, po raz kolejny zostaliśmy partnerem akcji „Zapnij pasy – poczuj uścisk bezpieczeństwa”. W efekcie zorganizowaliśmy dla Was specjalny quiz w naszej aplikacji. Sprawdźcie, jakie pytanie było najtrudniejsze, ile osób wzięło udział w naszym quizie i jak przebiegła wspólna akcja Yanosika z Policją!

Zapnij pasy – poczuj uścisk bezpieczeństwa: wspólna akcja Yanosika i Policji

Pod koniec czerwca informowaliśmy Was o rozpoczęciu wspólnej akcji z Komendą Główną Policji „Zapnij pasy – poczuj uścisk bezpieczeństwa”, która stanowiła część działań „Bezpieczne wakacje”.

Celem akcji jest czuwanie nad bezpieczeństwem wszystkich podróżujących w okresie wakacyjnym, zwłaszcza w kontekście zapobiegania niebezpiecznym zdarzeniom. Nie bez powodu działania odbywają się w wakacje, ponieważ w tym okresie dochodzi do największej liczby wypadków na drogach. Jest to spowodowane większym natężeniem ruchu na drogach, który wynika z wyjazdów wypoczynkowych.

W ramach działań „Zapnij pasy – poczuj uścisk bezpieczeństwa” funkcjonariusze policji z wydziału ruchu drogowego przeprowadzali rutynowe kontrole kierowców oraz pasażerów w kontekście zapiętych pasów oraz prawidłowego przewożenia dzieci w fotelikach. Yanosik skupił się na edukowaniu kierowców, m.in. organizując specjalny quiz w swojej aplikacji, w którym mógł wziąć udział każdy użytkownik systemu.

Zapinanie pasów bezpieczeństwa w samochodzie jest niezwykle istotne i każdy podróżujący oraz kierujący autem powinien odruchowo je zapinać, tuż po wejściu do pojazdu. Nie mamy tu na myśli wyłącznie ryzyka otrzymania mandatu za niezapięte pasy, ale to, że pasy samochodowe zostały zaprojektowane w taki sposób, iż mogą uratować Wam życie w czasie wypadku, w którym ciało ludzkie jest narażone na działanie ogromnej siły.

O naszej akcji informowaliśmy szeroko:

  • W mediach pojawiło się 224 informacji na ten temat, z czego 81% publikacji ukazało się w portalach internetowych. Dzięki temu uzyskaliśmy 2,3 mln zasięgu, a zaproszenie do udziału w akcji dotarło do 192 tysięcy.
  • Artykuł na naszym blogu tylko w okresie 10-20 sierpnia zainteresował 2811 użytkowników.
  • Wysłaliśmy do Was 2,3 mln wiadomości push z informacją o akcji „Zapnij pasy – poczuj uścisk bezpieczeństwa”, aż 69 tys. użytkowników kliknęło po więcej informacji.
  • Nasz mailing dotarł do prawie 3 mln osób, z czego 27 452 osoby kliknęły po więcej szczegółów.
  • Nie obyło się również bez informowania o działaniach w naszych Social Media! Na Facebooku dotarliśmy z postem do 26,6 tys. osób, a z relacją do prawie 3 tys. osób. Na Twitterze informacja dotarła do 250 użytkowników, na LinkedIn do 318 userów, a na Instagramie do 609.
  • Nasz tiktok przyciągnął uwagę 1158 osób, a video na YouTube zgarnęło 189 wyświetleń.

Sprawdziliśmy, co użytkownicy Yanosika wiedzą o zapinaniu pasów

W ramach akcji „Zapnij pasy – poczuj uścisk bezpieczeństwa” w naszej aplikacji pojawił się specjalny quiz, który sprawdził Waszą wiedzę na temat pasów samochodowych. Quiz składał się z 10 pytań, po udzieleniu w 100% poprawnych odpowiedzi każdy uczestnik otrzymywał specjalny dyplom, którym mógł się podzielić w swoich Social Media, kupon do sklepu Yanosik oraz +50 punktów do swojego konta w rankingu Yanosika.

Nasz kupon z quizem w aplikacji wyświetliło 582 147 osób, kliknęło 45 560 userów, a w przycisk SPRAWDŹ kliknęło 41 725 użytkowników. Z kolei kupon z nagrodami wyświetliło 16 841 userów, kliknęło 1 664 użytkowników i po więcej info sięgnęło 465 zainteresowanych.

Reklama bannerowa z akcji „Zapnij pasy – poczuj uścisk bezpieczeństwa” została wyświetlona 6 285 746 razy, a kliknęło w nią 26 759 użytkowników!

Jesteście ciekawi, jak Wam poszło w quizie? Sprawdźcie statystyki poniżej:

  • 22 708 – tylu użytkowników aplikacji Yanosik wzięło udział w naszym quizie.
  • 56% - tylu użytkowników udzieliło w 100% poprawnych odpowiedzi na pytania z quizu.
  • 45% - tylu użytkowników udzieliło w 100% poprawnych odpowiedzi na pytania z quizu za pierwszym razem!

Najtrudniejszym pytaniem w quizie było:

Czy na przednim siedzeniu samochodu można przewozić w foteliku bezpieczeństwa dla dziecka lub innym urządzeniu przytrzymującym dla dziecka, dziecko siedzące tyłem do kierunku jazdy, jeśli pojazd jest wyposażony w poduszkę powietrzną dla pasażera, która jest aktywna?

Aż 20,89% uczestników quizu miało problem z prawidłową odpowiedzią na to pytanie!

Najłatwiejszym pytaniem w quizie było:

Czy podczas wypadku pasażer, który nie ma zapiętych pasów bezpieczeństwa może stać się śmiertelnym zagrożeniem dla osób siedzących przed nim, z racji uderzenia swoim ciałem w inne osoby jadące pojazdem?

Poprawnych odpowiedzi udzieliło aż 97,69% uczestników quizu! Brawo dla Was, że zdajecie sobie sprawę z ryzyka, wynikającego z niezapiętych pasów pasażera!

Ile osób pochwaliło się swoim wynikiem? Naliczyliśmy aż 12 820 udostępnień wśród uczestników quizu! Ogromnie cieszymy się, że w ten sposób zachęcacie innych do wzięcia udziału w naszych akcjach edukacyjnych, dziękujemy! 🙌

Przed nami kolejne akcje edukacyjne, które będziemy organizować wspólnie z Komendą Główną Policji, mając na uwadze Wasze bezpieczeństwo. 

Obserwujcie nas i bierzcie udział w kolejnych wyzwaniach, pamiętajcie, że na drodze najważniejsze jest nasze wspólne bezpieczeństwo. 

AplikacjaPolicjaPoradnik kierowcyRaportyTechnologiaUrządzeniaWywiadyYanosik Traffic