07.07.2023

Yanosik nagradza kierowców za bezpieczną jazdę. Sprawdź, czy jesteś w tym gronie!

Strona głównaBlog YanosikYanosik nagradza kierowców za bezpieczną jazdę. Sprawdź, czy jesteś w tym gronie!

Aż 3,2 mln zmotoryzowanych ma szansę na lepsze ubezpieczenie OC, dzięki stosowaniu się do zasad bezpiecznej jazdy. W jaki sposób można zdobyć atrakcyjniejszą ofertę? Sprawdźcie! Możliwe, że jesteście w gronie kierowców, którzy mogą zyskać nawet 20% zniżki.

Ubezpieczenie samochodu najtaniej?

Ostatnie zmiany w zakresie obowiązkowego ubezpieczenia kierowcy i pojazdu zmartwiły zmotoryzowanych Polaków. Od 17 czerwca 2022 roku na wysokość składki OC ma wpływ zachowanie kierowcy – jeśli popełnia wykroczenia lub przestępstwa, regularnie otrzymuje punkty karne i jeździ nieprzepisowo, wówczas może się spodziewać, że składka OC będzie dość wysoka.

Yanosik, w odpowiedzi na potrzeby wszystkich kierowców, którzy chcą mieć realny wpływ na wysokość swojej składki, już w 2017 roku stworzył ubezpieczenie YU! Pay how you drive.

Rozwiązanie bazuje na telemetrii i ocenia styl jazdy kierowcy. Dzięki temu każdy zmotoryzowany użytkownik Yanosika ma szansę na atrakcyjniejszą ofertę ubezpieczenia OC.

Yanosik i ocena stylu jazdy – zobacz co możesz zyskać

Dzięki ocenie stylu jazdy kierowcy możemy przygotować indywidualne, atrakcyjne cenowo oferty ubezpieczenia OC dla każdego zmotoryzowanego, który korzysta z aplikacji Yanosik.

A wiemy, że z nami jeździcie bezpiecznie, dzięki wielu dodatkowym usługom, które Wam oferujemy, m.in. komunikatom o zwolnieniu w okolicy szkół, informacjom o dodatkowych punktach pomiarowych, czy limitach prędkości i przy ogólnym wsparciu Yanosika na trasie.

Nasze liczne kampanie na rzecz bezpieczeństwa również wzbudzają Wasze zainteresowanie i chętnie angażujecie się w quizy sprawdzające Waszą wiedzę. Cieszy nas to, że z naszym wsparciem chętnie powiększacie swoją wiedzę z zakresu przepisów drogowych!

Sprzedaliśmy już - 60 tysięcy polis, a od początku tego roku przygotowaliśmy oferty ubezpieczenia dla 582 104 pojazdów w całej Polsce.

Nasze rozwiązanie wzbudza zaufanie kierowców, a także promuje dobre nawyki i stosowanie się do zasad bezpiecznej jazdy. A to przekłada się na korzyść wszystkich uczestników ruchu drogowego.

Na koniec pierwszej połowy tego roku zarejestrowaliśmy 3 180 579 unikalnych użytkowników aplikacji Yanosik, którzy predestynowali do uzyskania nawet 20% zniżki na polisę ubezpieczeniową!

Styl jazdy w Yanosik – co jest oceniane?

W YU! analizie poddawane są takie kryteria, jak przestrzeganie ograniczeń prędkości i płynność jazdy kierowcy. System po zebraniu danych i rozpoznaniu stylu jazdy kierowcy, zaprezentuje mu ofertę ubezpieczenia OC.

Dzięki temu, kierowca może dosłownie „wyjeździć” sobie zniżkę na OC, a to najlepsza nagroda za realny wpływ na poprawę bezpieczeństwa na polskich drogach.

Ubezpieczenie samochodu OC w aplikacji Yanosik – gdzie znaleźć?

Chcąc skorzystać z oferty na ubezpieczenie OC w Yanosiku – wystarczy, że pobierzecie lub uruchomicie aplikację Yanosik, dodacie informacje o swoim aucie oraz będziecie regularnie korzystać z jej wsparcia na trasie.

Poniżej krótka instrukcja:

  1. Uruchom aplikację Yanosik.
  2. Na głównym ekranie znajdziesz kafelek z niebieską odznaką OC/AC.
  3. Kliknij go i zeskanuj kod z dowodu rejestracyjnego, aby system zaciągnął potrzebne dane.
  4. Korzystaj regularnie z Yanosika w trasie, jedź bezpiecznie i stosuj się do przepisów.
  5. Nasz system przeanalizuje Twój styl jazdy i nawet już po przejechaniu wspólnie 10 niedługich tras zaprezentuje Ci nową ofertę na ubezpieczenie OC. 

Uwaga kierowcy, za brak ubezpieczenia OC są wysokie kary!

Pierwsze zmiany w zakresie wysokości kar za brak ubezpieczenia OC weszły w życie 1 stycznia 2023 roku. Od tego dnia do 30 czerwca 2023 roku maksymalna stawka kary za nieubezpieczony samochód osobowy wynosiła 6 980 zł.

Od 1 lipca wysokość kary ponownie wzrosła, ze względu na podwyżkę minimalnego wynagrodzenia, od którego jest zależna ta stawka.

Obecnie minimalna kara za brak OC dla samochodu osobowego (do 3 dni) wynosi 1 440 zł, co już stanowi większy koszt, aniżeli zakup polisy, nawet w przypadku świeżo upieczonych kierowców.

Natomiast najwyższa kara za brak OC dla samochodu osobowego (powyżej 14 dni) obecnie wynosi 7 200 zł.

Niestety to nie koniec podwyżek, szacuje się, że w 2024 roku kary za brak OC wzrosną jeszcze bardziej, sięgając progu ponad 8 tysięcy złotych!

AplikacjaPolicjaPoradnik kierowcyRaportyTechnologiaUrządzeniaWywiadyYanosik Traffic