Yanosik.pl Blog

10.03.2023

Będą surowsze kary za tablice rejestracyjne – już od 14 marca!

Zmianie ulegną przepisy w Kodeksie karnym, które dotyczą kierowców, a dokładniej tablic rejestracyjnych. Kary będą znacznie surowsze, w niektórych przypadkach nieprzestrzeganie przepisów skończy się więzieniem nawet na 5 lat!
06.03.2023

Poznań Motor Show 2023 - poznaj atrakcje i wydarzenia targów motoryzacyjnych

Poznań Motor Show 2023 rozpocznie się już 30 marca i potrwa do 2 kwietnia. Nie zabraknie wielu atrakcji oraz oczywiście Yanosika! Co dla Was szykujemy w tym roku? Sprawdźcie!
06.03.2023

Aplikacja Yanosik już nie wygląda tak samo! Sprawdź nowości!

Już wkrótce Yanosik przejdzie sporą metamorfozę! Wdrażamy kluczowe zmiany, które pozwolą Wam na jeszcze wygodniejsze korzystanie z naszej aplikacji. Sprawdźcie, co dokładnie się zmieni z najnowszą aktualizacją!
03.03.2023

Prawie 12 milionów pojazdów w Polsce może nie mieć ważnego OC! A kary coraz wyższe!

Szacuje się, że nawet 11,8 mln pojazdów w naszym kraju może nie mieć ważnej polisy OC. A już od lipca kara za brak obowiązkowego ubezpieczenia będzie wynosić nawet 7,2 tysiąca złotych w przypadku samochodów osobowych!
27.02.2023

Mandat za hałas na drodze. Tak działają dźwiękoradary

Fotoradary i odcinkowe pomiary prędkości w Polsce już funkcjonują. Z kolei w Francji, Wielkiej Brytanii i Stanach Zjednoczonych, ich grono zasilają również dźwiękoradary, które nadzorują hałas na drogach. Za co dokładnie można dostać mandat? Czy takie rozwiązanie może pojawić się w Polsce?
24.02.2023

Czy już wiadomo, kiedy będą kasowane punkty karne?

Kierowcy wciąż drżą w oczekiwaniu na decyzje rządu w zakresie kursów redukujących liczbę punktów karnych. Obecnie łatwiej je otrzymać, aniżeli zmniejszyć ich pulę. Czy jest szansa, ze coś się zmieniło w tym temacie? Sprawdźcie!
22.02.2023

Jakie są plany rozwoju dróg w Polsce w 2023 roku?

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad ma na ten rok intensywne plany. W 2023 roku polska sieć dróg szybkiego ruchu powinna wydłużyć się o 50 km autostrad oraz 200 km nowych dróg ekspresowych! Poza tym, w ramach rządowego Programu budowy 100 obwodnic, mają powstać nowe obwodnice. Sprawdźcie podsumowanie!
17.02.2023

Będą zatrzymywać prawo jazdy za przekroczenie prędkości w obszarze zabudowanym!

Jeszcze w lutym ma pojawić się nowy projekt przepisów, które zakładają możliwość tymczasowego zatrzymania uprawnień za jazdę o ponad 50 km/h więcej w obszarze zabudowanym. Sprawdźcie, o co chodzi dokładnie!
15.02.2023

Nieoznakowany radiowóz – czy da się go rozpoznać?

Wszyscy kierowcy się ich boją… i słusznie! Nieoznakowane patrole policji pilnują bezpieczeństwa na drogach, a także zatrzymują przekraczających prędkość jazdy. Czy można rozpoznać nieoznakowany radiowóz, czy to jednak niemożliwe? Sprawdźcie!