Yanosik.pl Blog

24.11.2023

Jak prawidłowo używać alkomatu? Jak działa alkomat?

Alkomat na własny użytek staje się coraz popularniejszy. Można dzięki niemu określić stężenie alkoholu w wydychanym powietrzu. Jakich zasad trzeba przestrzegać przy takim samodzielnym teście, żeby pomiar był najbardziej wiarygodny i nie uszkodzić urządzenia? Sprawdźcie!
22.11.2023

Najdokładniejszy alkomat online - czy to możliwe?

W Internecie z łatwością można znaleźć wirtualne alkomaty. Ich celem jest ustalenie aktualnego stanu trzeźwości, na podstawie podanych przez nich wskaźników. Czy to dobra metoda? Na ile wiarygodne są szacunkowe wyniki?
20.11.2023

Dlaczego warto posiadać kamerkę samochodową?

Wideorejestratory stają się coraz popularniejsze wśród kierowców, nie bez powodu! Jakie są atuty posiadania kamery samochodowej w aucie? Sprawdźcie listę zalet!
17.11.2023

Mandat z drona - czy i za co można dostać?

Za jakie wykroczenie można otrzymać mandat w wyniku nagrania zarejestrowanego przez policyjny dron? Wbrew powszechnej opinii nie są to kary za przekroczenia prędkości. Czy mandaty z drona są legalne?
15.11.2023

Jak odczytać wynik z alkomatu?

Skąd wiedzieć, że pomiar stężenia alkoholu w wydychanym powietrzu został przeprowadzony prawidłowo? Jak odczytywać nietypowe komunikaty wyświetlane na alkomacie? Sprawdźcie w naszym poradniku!
10.11.2023

Dron policyjny - do czego służy i jak wygląda?

Coraz więcej słyszy się o kontrolach drogowych przy wykorzystaniu dronów. Dowiedzcie się, jak działają kontrole z użyciem drona!
06.11.2023

Kontrola trzeźwości w pracy - czy dotyczy tylko kierowców zawodowych?

Przepisy w Kodeksie Pracy umożliwiają pracodawcom przeprowadzenie kontroli trzeźwości swoich pracowników. Jednak musi być wykonana zgodnie z przepisami. Jak wyglądają zaktualizowane przepisy w zakresie kontroli trzeźwości pracowników? Czy dotyczą tylko kierowców zawodowych? Dowiedzcie się więcej!
03.11.2023

Wideorejestratory w Europie - gdzie są nielegalne?

W Europie nie wszystkie państwa są tak otwarte na korzystanie z wideorejestratorów w czasie jazdy, jak w Polsce. Jednak nie każdy kierowca zdaje sobie z tego sprawę. W niektórych krajach jest to nawet zakazane! Sprawdźcie, w których państwach nie wolno korzystać z kamer samochodowych, a w których nie będzie z tym problemu.
30.10.2023

Czy nagranie z kamerki samochodowej jest dowodem w sprawie wypadku lub wykroczenia?

Czy nagranie w wideorejestratora wystarczy by ukarać mandatem karnym? W jakich sytuacjach tak się stanie? Sprawdźcie!