Yanosik.pl Blog

26.08.2022

Wymieniasz filtry samochodowe samodzielnie? Na to uważaj!

Wymiana filtrów samochodowych to najpopularniejsza czynność serwisowa. Dla niektórych kierowców to już tak rutynowy proces, że nie przywiązują do niego większej uwagi. Jednak podczas samodzielnej wymiany filtrów można również popełnić kilka błędów, które doprowadzą do poważniejszych usterek. Sprawdźcie, na co uważać!
24.08.2022

Powrót do szkoły będzie kosztował więcej dla rodziców, którzy odwożą dzieci?

Kwoty na pylonach zmieniają się z tygodnia na tydzień. Już coraz ciężej nadążyć za zmianami, zwłaszcza że od początku tego roku obserwujemy ogromne podwyżki za paliwo. Aktualnie kierowcy mogą odetchnąć – trwa tendencja spadkowa cen paliw. Czy długo tak będzie? Wiele wskazuje, że rodzice odwożący dzieci do szkół we wrześniu nie będą musieli doliczać dodatkowych kosztów do budżetu na nowy rok szkolny. Benzyna tanieje, a i dla oleju napędowego odnotowano delikatne spadki cen.
22.08.2022

Coraz więcej rowerzystów na drogach. O czym muszą pamiętać cykliści i kierowcy?

Sezon rowerowy trwa w najlepsze. Na polskich drogach można zauważyć mnóstwo cyklistów, którzy coraz śmielej podbijają różne obszary naszego kraju. Trend na jazdę na rowerze wciąż trwa, a w jego efekcie powstaje również wiele platform podpowiadających rowerzystom specjalne długodystansowe trasy. Nie ma się co dziwić – ceny benzyny powalają, a wycieczki rowerowe mogą wyjść tylko na zdrowie.
19.08.2022

Czy w lipcu polscy kierowcy jeździli bezpieczniej?

Nowy taryfikator mandatów wstrząsnął środowiskiem kierowców. Na początku roku sprawdziliśmy zachowanie zmotoryzowanych na drogach i nasze dane jasno wykazały, że wzrósł współczynnik poprawności jazdy. Czy ta tendencja utrzymała się również w lipcu? Zweryfikowaliśmy, co działo się na polskich drogach w ubiegłym miesiącu.
17.08.2022

Kolejna fala upałów: jak się przed nimi chronić na trasie?

Wysokie temperatury latem dokuczają każdemu z nas, ale dla kierowców są szczególnie niebezpieczne. Prowadząc nagrzane auto szybko można wpaść w stan zamroczenia, czas reakcji ulegnie wydłużeniu, a do tego możesz się poczuć, jak pod wpływem alkoholu! Kierowcy muszą na siebie szczególnie uważać w trakcie upałów. Jak sobie z nimi radzić? Zdradzamy kilka sposobów!
12.08.2022

Jak Polacy wyjeżdżali na wakacje w latach 90-tych? Yanosik sprawdza!

Niektórym lata 90-te mogą się wydawać wcale nie tak odległe. Mowa przecież o okresie 30 lat temu. Jakie wówczas panowały wakacyjne trendy? Dokąd i czym jeździli Polacy na urlop? Czy było lepiej, taniej i bezpieczniej? Yanosik przygląda się temu, jak Polacy wyjeżdżali na wakacje w latach 90-tych!
10.08.2022

Polska na 13 miejscu zestawienia państw europejskich z największą liczbą fotoradarów!

Fotoradary pilnują prędkości jazdy kierowców we wszystkich państwach europejskich. W jednych krajach jest ich więcej, w innych mniej. Rekordową liczbą mogą się pochwalić Włochy, z kolei Irlandia posiada ich najmniej. Jedziecie na wakacje autem po Europie? Lepiej sprawdźcie, gdzie uważać!
08.08.2022

Tragedia w Chorwacji – jak zachować czujność na drodze?

Smutna wiadomość o wypadku polskiego autokaru w Chorwacji dotarła do Polaków w ten weekend. W jego wyniku zginęło 12 osób, a 32 zostały ranne, w tym 19 z nich jest ciężko rannych. Autokarem jechali pielgrzymi do Medziugoria w Bośni i Hercegowinie. Co było przyczyną wypadku? Czy można było go uniknąć? Analizujemy sytuację.
05.08.2022

Dokąd wyjeżdżają Polacy na urlop w kraju? Sprawdzamy!

Duża część Polaków decyduje się na spędzenie urlopu w obrębie kraju. Nic dziwnego – Polska oferuje im dostęp do morza, gór, jezior i lasów. Dokąd najchętniej wyjeżdżają polscy kierowcy? Sprawdziliśmy najpopularniejsze gminy w lipcu!